Trimeri

Колега ће максимално штедети себе, јер се планирају друге мере у одржавању винограда и воћњака...тачније тример ће радити сам у реду ди је воће посађено, међуредно ће радити по први пут после дуго времена фреза, коју сређујемо у овој паузи услед потопа...

Остаје само плац који ће бити и највећа површина и коју ћу у пар етапа косити...тако да нема бриге...ах да имам и неку каналчину да крчим до њиве око 450м дужине ту ће циркулар да ради, а после само тотал и паљење у пролеће истог да се трњина не би појавила...пошто наше службе баш дино одржавају исти...
 
Kolega samo udri i sažeži sve što stigneš.... a kad se umoriš odmori sa ladnim pivom.... drugarski pozdrav...
 
To se ne smo koristiti na špulni jer ako izvučeš malo dužu razlupaće nosač noža i nož zajedno sa zaštitom. Obavezno se koristi samo u pauk nosaču silka tamo idu parčadi od 30cm ubaci se samo dva popreko i brije sve jer je tanak a jak.

Ovo je svakako korisna ideja, a imam te sajle, jer sam menjao na gondoli gde se suši veš...a prošle godine sam hteo da investiram-kupim pauk-glavu a onaj prodavac mi savetova da ne uzimam jer mnogo češće se mora stati i stavljati oni parčići... a sada sa sajlicom je druga perspektiva...
 
Ja sam probao tu sajlicu da koristim umesto strune i nije se dobro pokazala, mnogo krace sluzi od strune,zašto neznam nije logički al je tako
 
Samo se jedno zapitajte, jel vas majstor savetuje da vam mašina radi duže, ili da on ima više posla?

Хускварна није имала озбиљних кварова . Једини квар јој је био сипање уља за ланац у резервоар за бензин а бензин у резервоар за уље . Тример и даље ради без проблема . Задњи квар , морао сам да купим поклопац за резервоар због избацивања горива на одушак. Али користим само хускварнино уље за мешавину , редовно оштрим ланац , подмазујем главу тримера , оштрим циркулар....

- - - - - - - - - -

Možda da dodam, kratke pauze na pola sata. Što zbog uštede u gorivu, što do prsta koji baš otprilike tada počne i da trne.
Trava da ne bude iznad kolena, jer posle je mučenje ili ako mora nožem duplo sporije ide.
Kolega ima dosta za košenje i ma koliko žurio to ima da traje, pa bolje da prištedi i trimer i sebe.

Трокраки нож оштрим турпијом. Иступи се али док се не иступи коси као циркулар. Користим га у презрелој и сувој високој трави. За све остало иде Хускварнин Wishper или како се зове , са тврдим језгром . Омлати и младаре шљива који избију из земље.
 
Pozdrav svima :)

Koliko, zaista imaju oni Demon/Straus i slični trimeri kojima piše da šatro imaju 5.2 konja? Možda na izlazu daju tu neku snagu, ali verujem da su realne snage između 1 i 1.5 konja...
 
5.2 nema sigurno, nisam radio sa Demonom pa ne mogu 100% da tvrdim ali po meni su tu negde oko 2-2.5ks. Za te pare su ok (Demon košta oko 100E). Možda ima neko ko se bolje razume u materiju pa zna tačnu snagu. Čisto radi poređenja Stihl FS450 (košta oko 90000 rsd) ima 2.9KS.
 
Tako sam i mislio, imam kosilicu od 4konja, pa koliki je to motor :)))

Ma nemam nešto puno, radiće mi posao za ono uz ogradu što mi ostane gde kosilica ne može da pokupi...
 
Jel postoji neka kvalitetnija glava za strunu za DEMON, danas sam krljo po avliji i uhvatim paljeni žicu namota na glavu i pukne glava, a drugu mi odneo drugar, kosio meni i sjebao na svom,
čim sam ga kupio on je odneo
A stvarno neka chineze plastika reciklaža
Ili kako se koristi onaj sa više struna sto sam dobio uz trimer

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Stihl je odavno prestao da daje podatke o KS i jedine informacije o snazi daju prodavci, a kako oni znaju, ne znam.
Znam da je suludo nositi više od 2 KS na ramenu. Damon je ima oko 1.1-1.3KS, a i to je dovoljno. Treba imati u vidu da je 1.3KS preko 950 Nm/s ili ti oko 100Kg sile u sekundi. Najveći motor koji Stihl pravi je 1.9KS po informaciji iz servisa Gradskog zelenila. Oni samo Stihl i koriste.

Moj savet je da se za Damon kupi Stihl glava za strunu. Imam Damon a od kuma sam pozajmio glavu. Velika je razlika u ponašanju i manipulaciji strune ali isto kose obe glave.
 
Danaske probao trimer...pustio ga da radi 10min naleru, pa ga ondak lagano opteretio...fino radi...samo sto je za 10min laganog rada potrosio pola litre goriva..pretpostavljam da je to normalno dok se ne namesti..

- - - - - - - - - -

Ova oregon glava, odlicno radi, barmi je tako rekao komsija koji vec 10 godina radi sa stilovkom kada ga je probao..
 
Ja bas malo pre nesto trimerisao...upalio dobro posle stajanja Villager...mada sta ja nesto malo kosim verovatno najmanje na celom forumu:osmeh: a sad ako ce da me izvinite idem sa Lukom na brod da mutimo tu nutelu::suncanje::
 
Ne bih ja to ni znao da nisam sasvim slučajno gledao dok je komšija kosio sa svojim BC1250.Ko šta radi on samo sipa gorivo dok je kod mene na BC900 potrošnja zaista smešna.
 
Brka45 ne može da stane litar u rezervoar.Koliku tačnu površinu pokosi sa rezervoarom ne znam tačno ali znam da sa punim imam da kosim dok mi ne dopi.di bukvalno.
 
Valjda ce smanjiti potrosnju kada se razradi do duse, kazem radio je oko 10min na leru uz povremeno dodavanje gasa plus tih 10tak min kolko mi he trebalo da pokisim tu travu...rece mi malopre prodavac da mu treba oko 2-3 rezervoara da se namesti i da ce onda manje trositi...
 
Nazad
Vrh