Trimeri

O tome sam pričao kad sam rekao da nije isto kineski starter original za Villager koji je tipa 8 eura, i onaj "univerzalni" od 4-5. Agm je isto Villagerov, ali kvalitet svega je barem za klasu ili dvije niži, pa ti puca sve redom što nije od metala, što i nije problem dok si u garanciji, ali te ostavlja bez mašine jer puca u sezoni, kad su servisi zatrpani, pa ti džaba i garancija i sve.
 
O tome sam pričao kad sam rekao da nije isto kineski starter original za Villager koji je tipa 8 eura, i onaj "univerzalni" od 4-5. Agm je isto Villagerov, ali kvalitet svega je barem za klasu ili dvije niži, pa ti puca sve redom što nije od metala, što i nije problem dok si u garanciji, ali te ostavlja bez mašine jer puca u sezoni, kad su servisi zatrpani, pa ti džaba i garancija i sve.
Resio sam taj problem tako sto agm520 koristim samo za secenje visokog granja sa produzetkom za motornu testeru. Za kosenje trave koristim oleo mac755 i dolmar 4010 za lakse poslove
 
Ja kupio Stihl fs120, nit 2.4mm kockasta, glava autocut c26-2 a uz mašinu sam dobio i trokraki nož. Iznenadilo me prijatno što sam dobio i 5 godina garancije. Mislim da će za moju kućnu upotrebu biti sasvim u redu.
Imam do mene zapušteno dvorište od komšija a trava do pojasa, takođe ima i neko žbunje dosta izraslo, to sve mislim da rešim trokrakim nožem. Ne mogu celo dvorište ali bar deo do mene uz ogradu širine 1 metar.....bar se nadam da će moći.
 
Ma kako neces moći, stihl i noz, mozes kroz džunglu, naravno malo sporije al mozes kroz sve s tim proci. Svaka čast za garanciju, bas su me iznenadili pozitivno
 
I mene su iznenadili baš prijatno. A kako idesa razradom trimera? Jel prvi rezervoar potrošim na leru uz povremeno lagano dodavanje gasa. A drugi rezervoar da potrošim na strunu laganijeg raa i dalje po želji? Kad mogu da upotrebim nož, od kog rezervoara?
 
I mene su iznenadili baš prijatno. A kako idesa razradom trimera? Jel prvi rezervoar potrošim na leru uz povremeno lagano dodavanje gasa. A drugi rezervoar da potrošim na strunu laganijeg raa i dalje po želji? Kad mogu da upotrebim nož, od kog rezervoara?
Noz manje opterecuje trimer,ja sam nekih pola h ostavio na leru a posle malo kosio na laganom gasu i tako potrosio prvi rezervoar
 
I mene su iznenadili baš prijatno. A kako idesa razradom trimera? Jel prvi rezervoar potrošim na leru uz povremeno lagano dodavanje gasa. A drugi rezervoar da potrošim na strunu laganijeg raa i dalje po želji? Kad mogu da upotrebim nož, od kog rezervoara?
Imam fs120 i tu nema potrebe za nekom posebnom razradom. Samo prvih 4-5 rezervoara ne teraj ga punim gasom. Iznenadićeš se kasnije kako mašina sama traži jači gas i radi bez mučenja. Gustu kupinu i žbunje ja rešavam zakrivljenim tarup nožem koji melje biljke. Garancija je uslovljena godišnjim pregledom trimera koji se plaća.
 
Upravo naručujem, pa da preporučim. Inače najslabija karika na husqvarna glavama, jer zbog velike brzine silk prilično brzo pojede okice. Preporučujem da ih izrotirate kad vidite da je puno usjekao.
Pašu na T25/T35 i T45 glave kao i Garden kopije ove glave, koje toplo preporučujem,

61jpdgn8VnL.jpg




Okca za glavu - 10 komada oko 4-5 eura
 
Ako se dobro razumem, sa unutrašnje strane zaštitne plastike kod glave trebalo bi da stoji neki nožić koji seče strunu. Ja taj nožić ne vidim već samo neki šraf koji je ušrafljen na to mesto. Predpostavljam da se kupuje posebno jer je trimer prodat sa trokrakim nožem. Gde da nađem taj deo za fs 120?
 
Ako se dobro razumem, sa unutrašnje strane zaštitne plastike kod glave trebalo bi da stoji neki nožić koji seče strunu. Ja taj nožić ne vidim već samo neki šraf koji je ušrafljen na to mesto. Predpostavljam da se kupuje posebno jer je trimer prodat sa trokrakim nožem. Gde da nađem taj deo za fs 120?
Nožić je trebalo da montiraju na prodajnom mestu. Sastavni je deo štitnika bez obzira što glava nije u kompletu. Kontaktiraj prodavca jer je u obavezi da kupcu preda namontiran trimer.
 
Da upravo tako, na tom crnom dodatku treba da bude nožić a nema ga. Kontaktirao prodavca i on naravno pojma nema....
 
Rešen problem sa nožićem. Odneo sam trimer u radnju, pogledali i videli da stvarno nema nožića. Slikali, uzeli trimer na servis i dok sam ja popio koka kolu vraćaju mi trimer sa nožićem uz izvinjenje zbog neprijatnosti. Uglavnom sve korektno i sa razumevanjem.
 
Nazad
Vrh