Trimeri

Svaka mu cast ako za 3-4 meseca od kosenja zaradi da zivi celu godinu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ja sam sezonu zatvarao u oktobru, otvarao nekada i u martu, tako da, puno je veći raspon, pogotovo ko radi krčenja.
 
Hm, možda grešim ali čini mi se da ako kinez po katalogu ima 2kw da to nije istokao Stihl ili Husqvarna od 2kw. Za Husqvarnu sam nalazio meke napomene gde se pored deklarisane snage stavlja i na kojim obrtajima to postiže isto kao i za obrtni moment. Zatim podatak o maksimalnom broju obrtaja glave a to kod kineza nisam našao.
Takođe se pominju i podaci o vibracijama a tog podatka kod kineza nema.
Tako da se meni kao nekome ko se ne razume u materiju čini da nije razlika u ceni samo zbog težine...
 
Einhell daje dosta podataka, cak i vibracije (realne), te obrtaje u zavisnosti od reznog alata, kao i max rpm motora samog. Villager isto navodi ponešto o obrtajima, ali ima veoma kontradiktorne i upitne navode o buci i vibracijama, jer ispade da najjaci to jeste 1900 manje buči od slabijih modela, a regularni S modeli imaju duplo manje vibracija od "profi" serije - ma važi.
 
Svaka mu cast ako za 3-4 meseca od kosenja zaradi da zivi celu godinu
Što da ne. Aj možda ne za 3 al za 5 meseci može da se zaradi za celu godinu ako konstantno ima posla.
Ako ce mo realno ni ja i ćale ovih naših pedesetak hektara ne radimo duže od 3-4 meseca kad se sve sabere, a živimo od toga.

U košenju nije loša lova. Pogotvo ti krajevi oko Bg. Neka me isprave ljudi , po mojoj proceni 3 do 4 puta više uzmeš za sat košenja neko za sat nekog prostog fizičkog rada, a ulaganja su minimalna. Bukvalno sa jednim osrednjim trimerom i malo vežbe možeš da kreneš posao.
 
Znam dq nisam u temi, ali prošle godine sam započeo posao čišćenja njive koji ae ovih dana privodi kraju...Još sitnih žilica tu i tamo, ali zadovoljqn sam kako sam odradio.







Geometar odradio severni komšija preko metra ušao...ima za seču 20 ak bagrema po 40-ak cm u prečniku i jedan brest od 70cm
Najverovatnije ću ovde da posadim orah




 
Da li je neko rasturao poteznicu "kurblu" na demon trimeru.
Posle izvlacenja kanapa nece vise da se vrati nazad,skinuo sam poteznicu i prema youtubeu treba da se odvije sraf na sredini ali kod mene nece,na koju god stranu da ga okrecem on se ponasa kao da preskace.
20240616-094733.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je neko rasturao poteznicu "kurblu" na demon trimeru.
Posle izvlacenja kanapa nece vise da se vrati nazad,skinuo sam poteznicu i prema youtubeu treba da se odvije sraf na sredini ali kod mene nece,na koju god stranu da ga okrecem on se ponasa kao da preskace.
20240616-094733.jpg
Odvija se suprotno kazalje na satu, moraš da ga odvijaš na cimanje nikoako nemoj da greješ i slično.
Svakako probaj da odviješ, ako ne uspeš da odviješ a da ga ne polomiš kupi novi starter.
 
Reče mi nedavno stari majstor sa velikim prometom na servisu, da isključivo uzima villager original starter (a i taj je oko 8-9 eura) , jer ove zamjene kineske često izdrže doslovce svega par paljenja, pa ako sam mijenjas isprsi se radije, nego da opet čačkas ubrzo
 
Delovi za villager
Agromarket Kragujevac
Nemojte da nasedate na gluposti...starteri su isti...samo villager starter ima nalepnicu vilager...nista vise...
Ako lomi starter kvar treba tražiti..lezaj radilice ili istrosena šolja startera...
Čest slučaj je da se šolja startera usece i glave zice...
 
Da li je neko rasturao poteznicu "kurblu" na demon trimeru.
Ja.

Само што сам на овом мом успео да одвијем тај вијак.

А и ако не успеш, треба да знаш да ћеш читав тај склоп лако наћи јер је исти на још ко зна колико кинеских тримера.
 
Delovi za villager
Agromarket Kragujevac
Nemojte da nasedate na gluposti...starteri su isti...samo villager starter ima nalepnicu vilager...nista vise...
Ako lomi starter kvar treba tražiti..lezaj radilice ili istrosena šolja startera...
Čest slučaj je da se šolja startera usece i glave zice...
Nije mi se do sada desilo.
Juce kosim i mrzelo me da pomeram crevo za zalivanje nego ga podignem i drzim u ruci tom prilikom mi se "uhvati" crevo izmedju glave i zaglavi.
Dok sam pokusavao da ga otkacim trimer nisam ugasio pa kada sam video da ne mogu da ga izvucem onda sam ugasio trimer to sve ako je trajalo 1-2 minuta.
Posle toga kada sam palio trimer ostade mi kanap izvucen tada skidam poteznicu i rukom je namotam ali posle izvlacenja (ovako iz ruke) nece da se vraca (nisam je vise ni montirao na trimer).
Tako da nije do kvara nego do moje gluposti.
 
Delovi za villager
Agromarket Kragujevac
Nemojte da nasedate na gluposti...starteri su isti...samo villager starter ima nalepnicu vilager...nista vise...
Ako lomi starter kvar treba tražiti..lezaj radilice ili istrosena šolja startera...
Čest slučaj je da se šolja startera usece i glave zice...
Gluposti da li će da plati starter pet eura i da ga zaebava ubrzo, ili osam pa da je koliko toliko miran?

Niisu ni blizu isti, ja sam se u garanciji na Sonicu koji je cak iznad Demona dosta, tih kineskih namjenjao ihahaj, a einhell kinez kojeg imam 14 godina isti starter i kanap, a naces koliko hoces villagera sa fabričkim starterom nakon x godina
 
Nazad
Vrh