Trimeri

T45 je velika za moj trimer - Husqvarna 531, T45 je namenjena za motore 40+CC
Svakako ću uzeti samo onaj nosač najlona jer mi je lakše da namotam dve šulne nego da skitam sa trimera i menjam celu glavu
 
Gde mogu da kupim sraf koji ide na glavu trimera tamo gde se ubacuje mast za trimer. U pitanju je trimer villager bc2100xc. Zvao sam sve telefone sa villagerovog sajta za rezervne delove i niko nema taj sraf.
 
Mislim da tu ide obican vijak m6 x 75.
Ja sam tu zavio mazalicu i povremeno dekalamitom ubacim po malo masti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Posto se zove mazalica, jel moze preko nje da se ubrizga mast u trimer? Ako moze da se ubrizga mast preko nje, jel moze i zemlja ili trava da udje u nju?
 
Da, koristi se da propusti mast u sklop na koji se montira. Ima oprugu sa kuglicom u sebi, koja ne da da prljavština ulazi unutra
 
Evo komparacija solidnog kosca naspram nekog ko kosi već par godina, ali ne zna + neće da se potrudi naučiti tehniku. Išao sam raditi u dvoje, nisam ciljano mjerio ni vrijeme ni trošak, nego me šokiralo toliko da sam upamtio, kad sam došao kući premjerio mapu dobro poznatog placa i odlučio da podjelim s vama zabilješke:

Za sat i po posla, slab kosac:
Potrošio pun rezervoar od 1.2 litre i još preko pola drugog, zaokružimo na 2 litre, sa bc1250s koji je u mojim rukama izuzetno štedljiv uređaj i litar ide 1h20 kad se baš gasa, a naravno umjereni rad može duže. Prika je naravno kosio na pun gas manje-više, nema gas/otkos principa. Utrošak silka - dvije pune glave silka. Učinak rada: Ispred dvorišta pokošen 50m2 pojas 20-30 cm visoke trave, jedan dio dvorišta gdje je velika trava 50-60 cm - 150-200 m2, ivice uz među i oko ograde jedne - cirka 160 metara (pola beton, pola žičana ograda, čiste i lake situacije bez ukrasnog bilja i betonskih detalja koji bi usporavali rad, dakle samo pravac držiš).

Za isto vrijeme sam ja odradio: između 950 i 1000 m2 visoke trave 50-60 cm, od čega je dio prerasla djetelina + 110 metara ivica. Silka ne znam koliko sam potrošio, startao sam sa 6-7 metara i ostalo je još, veoma mala glava je i ne može više da primi, tako da nisam preko 5 metara potrošio. Goriva 1 rezervoar od litre, i možda deset minuta na drugom rezervoaru, znaci oko 1,2 litra, uređaj 2700 xce.
Ako bi tjerali matematiku, uradio sam za isto vremena barem 2-3 puta više posla, sa duplo manje resursa. Najgore od svega je što je moj dio košen prilično nisko do zemlje, dok je od drugog kosca otkos ostavljan prilično visoko (jer čovjek neće da naginje glavu trimera već drži isključivo vodoravno glavu).

Tako da ljudi dragi, pročitajte priručnik uz trimer, poštimajte uprtače kako treba, naučite kositi na gas/otkos, bićete brži, potrošićete manje goriva i silka i uštediti sebi prženja na suncu.
Update, sve iz gore pomenutog posta, sam sada samostalno pokosio za 1h i 20 min, XCE2700 je baš brza zvjerka. Ovaj put niža dosta trava, ali ful mokra, ogromna većina je djetelina, skroz sočna. Da je bilo suho, išlo bi to osjetno brže. 1500 m2, 1,5 litara.
 
Nazad
Vrh