Trimeri

Koja ti je minutaža okvirno za pun rezervoar kod njih?
Dolmar mora biti jači u radu, jer je snažniji za dobrih skoro pola konja, ogromna je to razlika.

Vjerujem brojkama jer su iz zvaničnih dokumenata proizvođača: OLEO 755 Strana 58 DOLMAR.
13500 je zaista impresivna brojka :oops: To upariti sa laganom glavom, ne mogu zamisliti koliko bi zviždalo od brzine.
 
Pitanje za iskusne trimeraše ?

-Stihl FS460
-Husqvarna 545RX
-Oleomac 755 master

prepeoruka i naravno zašto baš taj, koje su prednosti i manje
Hvala
 
Ovo je za Dejana pitanje. Taman ja da priupitam i u ovu usporedbu dodam i Dolmar 4510 sa svojih 2,1 kW ide u ovu gornju ekipu, a "lagan" je sa svojih 7,9 kg a još laganiji cijenom..
 
Dolmar 4010 ima 2.5 ks a om755 2.8 ks.
Om sa strunom 3.0 ubija dok se ovaj drugi malo muci. Ja sam nasao da 4010 na nekom nemackom sajtu ide na 7000rpm sto je vise realna cifra nego 13500
Sad hocu da doplatim da uzmem 4510 dolmar od 3.2 ks
 
Ja imam HQ 531 1.6 ks i sa njim sa pezadovoljan nema toga što ne može da iseče samo odgovarajuća rezna oprema.
Komšija uzeo demona 5ks nije ni prineti ovim mojim 1.6k tako da sve te specifikacije uzimam sa rezervom.
"Sad bih da probam nešto novo nešto divlje" Šalu na stranu par puta sam kosio/krčio prašumu i moj 531 je završio posao ali je to trajalo i više sam se ja namučio nego mašina. Morao sam više puta menjati rezni alat..... itd.
E sad bih ja ko Dejan da menjam mašinu, a ne reznu opremu i dobro mi došao neki teškaš koji bi radio samo povremeno jer i ja nisam gabaritan pa ne mogu da nosim 100 kila ceo dan.
Zato sam i pitao za ova tri modela pogotovu za OM koji po specifikaciji tera strunu 3.5mm, a košra 20-25K manje
 
Ja imam om755 i mogu ti ga preporuciti ,trimer sa 3.0 strunom brije ,deblju ne bih stavljao jer je to vise za noz. Kupio sam noz za njega 35 santima i nosi ga bez problema
 
Dolmar 4010 ima 2.5 ks a om755 2.8 ks.
Om sa strunom 3.0 ubija dok se ovaj drugi malo muci. Ja sam nasao da 4010 na nekom nemackom sajtu ide na 7000rpm sto je vise realna cifra nego 13500
Sad hocu da doplatim da uzmem 4510 dolmar od 3.2 ks

Dolmar 2.41 ks, 755 ima 2.81, znači već preskače klasu jednu po snazi, i mora raditi bolje, pa uporedi 1.5 ks trimer i 1,9 nebo i zemlja.
Maksimalna izlazna brzina sa nožem mu je 10.400, znači baš zviždi. Tih 9000 što si našao jeste maksimalna snaga i/ili obrtni momenat, oni nikada nisu na maksimalnim obrtajima.

Ovo što njoki kaže - s nožem ili cirukalčićem možeš bukvalno sa trimerom sve završiti, a sad, hoće li ti trebati 3-4 sata ili ćeš guliti cijeli dan, tu već dolazi u igru em brend, em prava snaga uređaja.
 
Pitanje za iskusne trimeraše ?

-Stihl FS460
-Husqvarna 545RX
-Oleomac 755 master

prepeoruka i naravno zašto baš taj, koje su prednosti i manje
Hvala
@dejan 351

Evo da podignemo temu, hoće čovjek u ozbiljnu zonu a ti mu sigurno možeš pomoći :)

Koristio sam samo 460 pa ne mogu reći ništa za usporedbu
Ovako na oko, ogromna razlika u cijeni, Oleo se da naći i po 1200 KM, a Stihl je 2000, husqva 1800, dakle drastična razlika, za koju se može mnogo šta oprostiti Oleu, ako si spreman na kompromise.

Ono što bih ti napomenuo, obrtni momenat maksimalni kod Stihla je 2.7 Nm, kod 545rx je 2.6 Nm, Oleo nema podatke. Zašto je ovo bitno, pa, Dolmar je podatke dao za svoj 4510 koji je u toj klasi sa 2.2 kW snage (model od 1998 nadalje), i on ima 2,1 Nm obrtnog momenta, dakle mnogo manje od Stihla i Husqvarne u toj klasi, pa je očekivati da je i kod OM takva situacija.
Naravno ovo ne možeš uzeti za zlo mašini koja je toliko drastično jeftinija, ali trebaš imati u svojoj perspektivi, jer je to uređaj koji kupiš sad pa za 10 godina, a na taj period se razlike u cijeni istope (pogotovo ako radiš uslužno), a performanse i pouzdanost su ti ključne ako ćeš raditi uslužno i mnogo.

Nasuvo su istih masa svi, ali OM ima 1,5 litre rezervoar za 52 cc motor, što ti odmah govori u prilog tome da će trošiti dosta jače od ostalih, nešto ne vjerujem da su staviti toliki rezervoar reda radi. Od jednog majstora sam čuo da se kod profi mašina dimenzioniše rezervoar prema potrošnji motora, to jeste da je kubikaža rezervoara norma 1 h jakog rada. Vibracije sa slik glavom su po priručniku dosta jače 3,3/4,7 nego na Stihlu (2,5/2.1) i Husq (3,2/2,9). Stihl ti je takođe najutrživiji kad budeš prodavao.
 
Poslednja izmena:
@STRALE ,ja sam vec nasao kod drugara taj trimer ,samo ga sad cekam da se vrati sa mora pa idem da uzmem.
Ja imam om755 i mogu ti ga slobodno preporuciti ,sto se tice vibracija jedino me boli prst od drzanja gasa ,na ruckama gotovo nepostojece vibracije. Ako si iz Beograda mozes doci kod mene kuci pa probaj ,burazer ima husq 545 i fs 250 pa mozemo ici i do njega da isprobas sve trimere. Ja sam probao husq545 i nije nista bolja od om755 ,cak joj je gore reseno za skidanje glave gde ti treba nesto da ubacis da zablokiras glavu a kod om755 lepo pritisnes dugme i zakljuca se glava.
 
Nazad
Vrh