Trimeri

I ja sam resio curenje goriva kod gumice na rezervaru - nije gumica bila dobro nalegla kada sam je postavljao danas sam je lepo utisnuo i vise ne curi.
Ali sam zato polomio levu rucku,da li zna neko gde bih mogao da kupim drugu u pitanju je Demon trimer?
 
Ali sam zato polomio levu rucku,da li zna neko gde bih mogao da kupim drugu u pitanju je Demon trimer?
Ako misliš na onaj plastični deo, na levoj strani služi samo za držanje. Trebalo bi da odgovara od bilo kog kineza. Prodavnice koje drže villager uglavnom imaju i agm trimere. Ta će valjda odgovarati.
 
Ova tačka očigledo pokazuje da se topljenje dešava u delu gde struna prelazi graničnik glave i odatle ide na izlaz tj. gde se dešava trenje o kome govorim. Da je u pitanju ovo o čemu ti govoriš zar ne misliš da bi se topljenje desilo blizu centra glave (blizu metalnog dela sa navojem) i da bi ti nekoliko prvih namotaj ostalo zalepljenu za glavu?
Kao što sam već napisao negde mora trokraka, a ne kanap. Biće lakše i tebi trimreu i travi.

Što se tiče potapanja najlona... po meni čista glupost i babska priča. Najlon ne reaguje sa vodom i možeš ga držati u njoj 2 godine biće isti ko i ovaj što je bio van.

Nakon detaljnijeg testiranja, poredjenja i isprobavanja, da ne davim sa detaljima jer nije ni bitno, dosao sam do zakljucka da je dusan u pravu..
Nije do zagrevanja prenosne glave nego jednostavno do otprilike ovoga o cemu je on pricao.. I ako se Stihl prenosna glava na FS 460 vise greje u odnosu na drugi testirani uredjaj jako slicnih karakteristika..
 
dosao sam do zakljucka da je dusan u pravu..
DA, Dušan jeste u pravu.
:):):) Volim kad mi ljudi ovo napišu.


Ovde se vidi šta se dešava kada struna udara u nešto što ne može da preseče. Naravno trava nije isto kao i žica, ali ako je predebela može da se desi da se struna obmotava oko nje kao u ovom slučaju.


Ovde dokazuju da su strune sa onim crnim jezgrom što je Zender stavljao sliku stvarno jače od ostalih.
 
Drustvo prva poruka na forumu.
Duze vreme pratim ovu temu ali nisam imao privilegije pisati.

Hteo bih da se ponovim trimerom.
Skoro sam uzeo Oleo Mac 741 alinsam ga vratio. Naime kod nas prodaju neku seriju 50 godina firme koja se proizvodi u Kini. Nemam nista protiv tih uredjaja ali nisam zeleo nesto sto se reklamira kao profesionalni trimer koji se proizvodi u Italiji. Primetio sam da je taj 741 model 441 na kojem je 741 nalepnica.

E sada, trenutno nemam veliku povrsinu za kosenje ali volim imati jaci trimer.
Oleo mac 746T je 58 000 i tezina mu je 8.1kg, malo je tezi. Od stila sam gledao 250 i 350 ali nije vise akcija, mogu da je sacekam. Ostali modeli mi deluju pretesko, fs 360 je do skoro bio na akciji 74 000 ali je preko 8.5kg a i nisam veliki ljubitelj 2mix motora .
Kakva su vasa misljenja.
 
Verovatno Dejan ima najviše iskustva... ali ovo su neka moja
Snaga trimera, tj. kolko konja ima i nije toliko bitno ako nisu velike površine u pitanju, pa čak i ako su velike površine, a kose se redovno, moje neko mišljenje je da treba ići na manje konja, lakše trimere i najbitnije je da imaju rešeno dobro hlađenje.
To hlađenje je kljuć da možeš bez čestih pauza odraditi što veću površinu.
 
OM 741 sam kupio pre 7-8 godina...kod mene je radio perfektno, ali sam ga pre 3 godine dao šuraku.Baš smo juče imali akciju u velikoj travi 20 ari i po lepoj vrućini.Samo jedna pauza za gorivo...on radio sa njim, ja sa S 350.
Šta reći za OM od kada se pojavila ta, sad već čuvena, oznaka H.Kod testera je to gsH, kod trimera bcH. pa ništa drugo nego kapitalistička saradnja gospode iz Italije sa komunjarskim drugovima iz Kine...i sve to zarad, pogađate, profita.
Savet. izbegavajte OM gde ima taj H, oznake GS i BC su i dalje sasvim pristojnog kvaliteta !
 
OM 741 sam kupio pre 7-8 godina...kod mene je radio perfektno, ali sam ga pre 3 godine dao šuraku.Baš smo juče imali akciju u velikoj travi 20 ari i po lepoj vrućini.Samo jedna pauza za gorivo...on radio sa njim, ja sa S 350.
Šta reći za OM od kada se pojavila ta, sad već čuvena, oznaka H.Kod testera je to gsH, kod trimera bcH. pa ništa drugo nego kapitalistička saradnja gospode iz Italije sa komunjarskim drugovima iz Kine...i sve to zarad, pogađate, profita.
Savet. izbegavajte OM gde ima taj H, oznake GS i BC su i dalje sasvim pristojnog kvaliteta !
Hvala Dejane, sta savetujete, OM 756 ili fs250. Cena je slicna. Znam da je tezina na strani 250 a snaga na 756.
 
Pozdrav svima,

pročitah celu temu pa dođe vreme i da sam napišem ponešto.
Moj otac je održavao plac od cca 40 ari što okućnice što livade i voćnjaka sa trimerom Husqvarna 323R,
ovaj trimer je radio odlično i sa njim smo se učili obojica da radimo,
ali kako svaka stvar ima svoj vek trajanja posle 20 godina i njemu je došao kraj. Klip, cilindar, karike, dihtunzi... sve u svemu samo delovi 24K din.
Ja sam preuzeo obavezu da ovaj plac održavam, trimeru je došao kraj, a kosači su mi tražili poprilično novca za održavanje te sam
rešio da kupim novi trimer. Između Shil-a i Husqvarne nije bilo dvoumljenja jer je predhodni kupljen samo zbog blizine servisa u
istoj prodavnic-servisu.

Dakle, odluka je pala i kupljen je Husqvarna 531RS, u pakovanju četvorokraki nož, glava T35, alat za montažu, uprtači "standardni".
Sve u svemu trimer trimer uliva poverenje u odnosu na stari 323R. Više o njemu u narednom postu.
 
Nakon kupovine novog trimera počeo sam da čitam redom forume i na ovom sam se zadržao do kraja teme i pročitao sve postove (preskačući pljuvačine to me ne interesuje).
Nakon košenja više puta na sopstvenom imanju i čitajući koliko judi radi uslužno košenje rekoh sebi ajde da probam i ja malo da kosim uslužno kao dodatni posao i dodatna zarada. Nisam se nadao da će potražnja za ovom vrstom usluga biti tolika i gle čuda raspadoh se od posla. Novi trimer je otplaćen posle dva meseca i još preko uz sve ostale troškove.
Znači ko hoće da radi posla ima, a rekao bih i da narod ima pare u slamarici pa ih treba izvući :)
 
Nakon sagorelih cca 50 litara mešavine na novoj mašini 531RS moja iskustva su sledeća,
323R je bio lakši 2 kg 5,1 u odnosu na 7,1 i trebalo mi je vremena da se naviknem i ojačam.
323R je imao jednog konja u odnusu na 531RS koji ima 1,6 što se oseti u radu mnogo više nego razlika u kilaži.
stari četvorokraki nož koji je ustvari sa 4 kratka i 4 duga kraka je pravio mnogo lepše odkose od novog četvorokrakog noža.
Rad sa T35 glavom je daleko udobniji od stare glave sa ručnim izvlačenjem.
Sa stilovom četvrtastim silkom nisam zadovoljan jer mi nešto mnogo lako puca iako je 2.7 i par puta mi je zalepio.
531RS je predviđen za rad sa 2.4-2.7 mada sam mu stavljao 3.0 i radio je besprekorno.
uzeo sam Tecomec nit za trimer - SP66Pro 2,4mm i sa njom mogu kositi samo malu i tanku travicu i sređivati ćoškove.
Potrošnja je 0,7l za jedan sat do sat i 20 min zavisno od gasa, punim gasom sagori rezervoar za 55 min, rezervoar je zvanično 0,74l ali u praksi stane oko 0,7l
 
E, sad da postavim i neko pitanje
- primetio sam da se prenosna glava greje svaki put kad sipam mast, čitajući forum skontao sam da je možda bolje da ne dodajem na svakih 10h rada
- stavio bih tekomek glavu super pro u koju ide najlon 3.0 i koja ima 450g, pa me interesuje da li bi to moglo ili bi bilo previše opterećenje za glavu i sam trimer, jer 3.0 nit pravi vidljive tragove na originalnoj T35 i pitanje je koliko će trajati
 
- primetio sam da se prenosna glava greje svaki put kad sipam mast, čitajući forum skontao sam da je možda bolje da ne dodajem na svakih 10h rada
Stavljaj mast na svakih sat vremena rada, a ako je trava velika i češće . Malo ti je to masti, zato se i greje. Postoji ono nepisano pravilo na svaku litru benzina ide kila masti u glavu.
 
Pozdrav imam trimer straus (kinez) koji mi je radio perfektno 4-5 god. Ove godine me zeza prilicno ,odneo kod majstora koji ga pregledao i stavio novi karburator, i nakon toga radio par puta a zatim poceo da zeza (jedan dan upali iz prve ,onda par dana nikako pa onda opet iz prve kad on hoce )

Potom sam primetio fleku od benzina pa sam skinuo rezervoar da ga pogledam medjutim slucajno sam video da u stvari curka iz auspuha ,da li ima neki dihtung koji se menja izmedju auspuha i klipa ili ..... ?

Послато са SM-A546B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh