Trimeri

Od zastitne opreme koristim antifone jer buka od 110db kroz neko vreme ostecuje sluh,providni vizir sa debelom plastikom,masku ffp3 filter zbog polena i prasine,gumene cizme dunlop sa celicnim djonom i celicnom kapom za celo stopalo,vatrogasni kombinezon i tanki duks koji je kao dres😎. Ako treba neka slika upload cu kad se vrstim sa odmora
 
Struna slika 1 https://yourimageshare.com/ib/TD9c0BqgB7
Vizir slika 2
Cizme dunlop ovaj model slika 3
Ne znam kako se drugacije kace slike
Par puta sam se nabo na neko trnje i zicu u travi tako da su mi celicne cizme obavezne
 
Poslednja izmena:
Slem ide za motornu testeru od kad sam isekao glavu na granu koju nisam video,ipak radim na ortopediji i svacega sam se nagledao usled koriscenja reznog alata bez zastitne opreme( nazovi to profesionalnom deformacijom)
 
Od zastitne opreme koristim antifone jer buka od 110db kroz neko vreme ostecuje sluh,providni vizir sa debelom plastikom,masku ffp3 filter zbog polena i prasine,gumene cizme dunlop sa celicnim djonom i celicnom kapom za celo stopalo,vatrogasni kombinezon i tanki duks koji je kao dres😎. Ako treba neka slika upload cu kad se vrstim sa odmora
Ti druže ko u rat da ideš. :) Koliko dugo kosiš travu u jednom naletu i mesečno uopšte?

Eto meni baš onomad izašlo nešto po rukama. Trebalo mi nedelju dana da prodje (svrbelo ko djavo). Od sad dogački rukavi. Ipak nisam pobornik preteranog korišćenja zaštitne opreme.
Čizme- zna se ako je trava prevelika i ima krpiguza onda trebaju. Vizir - do sad nisam koristio jer moj Villager sa zaštitnom plastikom na mestu nikad nije bacao nešta ka meni tj glavi. Sad ovaj mali štil stvarno baca sve i svašta i nekako sve prema meni :) tako da ću morati vizir da uvrstim u opremu.
Inače slušalice i načare nikako ne podnosim. Načare jer se znoj i trava lepi po njima. Slušalice isto zbog znoja i zato što nisu praktične. Inače trimeri koje imam ne prave veliku buku tako da mi to nije neophodno. Kad drugar pored mene kosi sa njegovim kinezom od kako piše tamo 15 il koliko već konja, :) ja svoj trimer i nečujem. Šta više ovaj moj mali štil FS 55 se slabije čuje od zvuka najolna!!!
Ako bih već morao da koristim bučne trimere za duže vremenske periode koristio bih nešto kao one bubice koje bi isto odradile posao zaštite sluha bez većine pratećih neprijatnosti.
 
Kosim onoliko koliko me zovu😂😂. Vise puta sam kosio travu od 6-7 ujutru do 14-15h popodne,potrosim po 5-6 litara goriva za takve poslove .Sve preko 85 decibela ostecuje sluh posle nekog vremena ,da li ce to biti danas- sutra ili za par godina to vec zavisi od coveka a trimeri su oko 105-110db.
Kad vidim kako ljudi rade bez zastitne opreme i sta sve rade nekad mi ne bude dobro iskreno. Od trimera 2 najgore stvari koje vremenom unistavaju zdravlje su buka i vibracije ako ne racunamo da nesto moze u lice da pogodi .
Kupus lepo antifone sa ugradjenim radio prijemnikom i namestis na "lola" stanicu i picis😂
STIHL FS 55 R. Nivo snage zvuka dB(A) 2), 109db,ne bih se slozio sa tobom da je taj trimer bas tih,podatak sa neta o nivou buke za taj trimer

Evo par slika cisto da vidis na sta to lici .
 
Poslednja izmena:
Slem ide za motornu testeru od kad sam isekao glavu na granu koju nisam video,ipak radim na ortopediji i svacega sam se nagledao usled koriscenja reznog alata bez zastitne opreme( nazovi to profesionalnom deformacijom)
Svaka čast, bilo je na ovoj temi dosta polemike oko opreme. Mislim da si najkompletnije zaštićen od onih koji su se izjasnili. Potpuno podržavam rad sa kompletnom opremom. Antifoni su pod obavezno kod mene kad radim sa kosačicom, trimerom, motorkom, ručnim cirkularom bukvalo sa svime što pravi malo veću buku. Vizir sam uzeo vilager sa metalnom mrežom, kroz njega se lakše diše nego kroz "stakleni". Čizme koristim obične nisam ni znao da ima ove sa metalnim đonom (moram i njih da uzmem). Radno odelo i dugi rukavi obavezno.
 
Koliko naplacujete kosenje ovako zapustenih povrsina?
Njokinjoki@ Drago mi je da sam bar nekome pomogao ako nista😁.
Pa otkud znam,koliko se pogodimo😂.
Prvo sam krenuo sa obicnim cizmam pa sam se naucio pameti kad sam se ubo nekoliko puta na trnje koje je proslo kao kroz puter kroz cizme,nikad covek ne zna cega sve ima u travi po tudjim placevima. A vizir sa mrezicom mi je nepraktican jer slabije vidim i svasta sitno moze da prodje kroz njega pa mi je nekako bolja opcija ovaj sa providnim.
 
Poslednja izmena:
Evo za ove sto se smeju opremi da prepricam istinit dogadjaj od skoro..

Povredio sam prst, ubo se dobro u sam zglob na bagremov trn ( 20.04. ove godine, jos uvek ne mogu da ga savijem kako treba ), pocetkom maja nisam mogao da radim i moj kolega je kosio sa jos jednim momkom neku parcelicu gde je bilo svacega.. uglavnom kosio je sa trokrakim nozem bez stitnika na samom trimeru i bez naocara.. u toku kosenja ga je nesto jako udarilo u oko ni sam ne zna sta jer je bilo munjevito brzo..
Zvao me je odmah sam dosao na lice mesta, oko zakrvavilo standardno, otisao je kuci prestao sa radom...
Nije isao kod lekara uopste nego je na sopstvenu ruku stavljao neke kapi pod pretpostavkom proci ce.. i do sada me je svasta udaralo nije to nista ozbiljno.. posle nekih 6-7 dana crvenilo je spalo sa oka i oko mu je bilo normalno..
Oko 25 dana od udarca, covek je obnevideo na to oko, samo jedno jutro bukvalno nije video nista..
Otisao je u hitnu iz hitne su ga poslali pravo za Beograd.. Bio je 7-8 dana tamo imao je operaciju lepili su mu silikonom nesto nisam siguran neka valjda mreznjaca se odvojila od necega..
Uglavnom da skratim do dan danas nije progledao na to oko, vidi neke obrise i siluete, nije potpuno slep, ali ako zatvori ovo drugo oko kao da je slep to sto vidi nije ni v od vidjenje..
Ja sam uvek nosio antifone i naocare kao i rukavice, a posle ovoga sto sam imao prilike da vidim mozda cu i vizir poceti da nosim, covek je 65 godiste i ostace ''slep'' na to oko do kraja zivota, da je imao naocare ili da je ranije mozda otisao kod lekara sve bi drugacije bilo..
 
Vizir sa mrežicom je obavezan, prošle godine sam mijenjao mrežicu jer je stara na par mjesta bila pokidana od udaraca kamenčića. Ispod naočare jer kad se zakači mravinjak ili suva zemlja ode sve u oči. Antifoni kako kad, po vrućini mi više smetaju pa ih uglavnom ostavim sa strane.
 
Da podelim jedno pozitivno iskustvo posto nisam nasao da je neko pazario ovaj trimer https://www.crafter.rs/trimer-benzinski-macher-ht52p a cena je bila smesna , ja sam ga uzeo da vidim kako ce se ponasati.
Povrsina koju kosim je oko 30ari i na prvih par kosenja se bas oseti da ima snage iako je "kinez" uglavnom je to trava oko dunja.
U pakovanju je dosla brza glava, kljucevi, trokraki noz i pojas kao i naocare
Mane jos nisam nasao, ali posto je i drugar uzeo isti njemu posle 3-4 povlacenja pukla poteznica i kuciste :haha:
 
Meni juce pukla poteznica na bc1900s i sad me strah da trazim zamensku jer villager jeste kinez ali delovi su jos gori kvalitet od originala
 
Ja sam na sonica stavio agm-ovu pocetkom sezone i jos drzi.
Za ove tri(mozda cetiri) godine na sonicu otisao rezervoar, rucka, poteznica i cuje se polako glava. Ali naradio se i otplatio
 
Naradio se jadnik. Pokosio preko 50ari ovih dana. Korov preko glave a trokraka namontirana.
Proletos sam na jednoj njivi krcio komsijski bagrem koji mi ugrozava medju. E tu je bilo horor za njega. Prenosna glava se zakrenula. Vijci na njoj se poizvrtali. Na kraju sam batalio jer bez cirkulara ne ide
 
Meni juce pukla poteznica na bc1900s i sad me strah da trazim zamensku jer villager jeste kinez ali delovi su jos gori kvalitet od originala

Poteznica jeste mana na villageru i kod mene se pokvarila ali za te pare vredan kinez:) ,duze vreme samo pri kraju hvatalo i nije ni vracalo kanap ali opet sam uspeo da upalim trimer dok nije skroz otisla...i ja se plasim zamenske ali bar pozitivno sto prodavacica u radnji simpaticna😎
 
Nazad
Vrh