Trimeri

Nikad nisam natapao silik. Capnem 7-8 metara, namotam i radim.
Do sada sam topljenje i kidanje imao samo sa onim upredenim crnim villager vortex. Kidanje uvijek na ušicama kud se provlači, a unutrašnjost zalijepljena da se ne izvlači.

Zadnjih par godina koristim zvjezdasti i jedini problem koji sam primijetio je da se malo brže urežu kanali na aluminijskim ušicama, ali to je svakako potrošna roba.
 
Tu se lepi struna na tim mestima gde izlazi napolje jer se greje od trenja tokom kosenja, kakva glava da se greje pa kolika bi tu temperatura trebala da bude istopila bi se cela glava
Tako je, nema veze grijanje prenosa na stihl trimerima imam FS360 i zavaruje u glavi samo onda kada kosim korov ili nesto sto se tesko kosi, sa najskupljim silkovima sam morao da stanem i otvaram glavu non stop koliko zavari silk unutra. Presao na alu glave i debeli crni silk u tubama isjecen, i njega bi trebao da topi jer je alu glava jako mala i prenosi se vise toplota sa trimera a ne topi , nije uzrok grijanje trimera vec mehanicko naprezanje silka.
 
Cistio sam danas alatke pa sam otvorio glavu da se vidi kako izgleda kada zalepi.

09UBpKJ.jpg


IGwAwwM.jpg


Kao sto se vidi ima 4 tacke gde je lepilo za samu unutrasnjost glave.. Od neke temperature jeste, jer ne moze ovako da ga zalepi i istopi a da nije pod temperaturom...

Inace da li vi dan - dva pre koriscenja potapate strunu u vodu ili ste probali / smatrate da je to beskorisno ?
Ova tačka očigledo pokazuje da se topljenje dešava u delu gde struna prelazi graničnik glave i odatle ide na izlaz tj. gde se dešava trenje o kome govorim. Da je u pitanju ovo o čemu ti govoriš zar ne misliš da bi se topljenje desilo blizu centra glave (blizu metalnog dela sa navojem) i da bi ti nekoliko prvih namotaj ostalo zalepljenu za glavu?
Kao što sam već napisao negde mora trokraka, a ne kanap. Biće lakše i tebi trimreu i travi.

Što se tiče potapanja najlona... po meni čista glupost i babska priča. Najlon ne reaguje sa vodom i možeš ga držati u njoj 2 godine biće isti ko i ovaj što je bio van.
 
Poslednja izmena:
Ove godine mi je puklo crevo goriva pa sam promenio komplet oba creva ,filter i onu crnu gumicu na rezervaru kroz koju prolaze creva.
Danas kosim i vidim rezervar mokar,nadjem da pusta oko te crne gumice,vratim onu staru (originalnu koja ranije nije pustala ali kada sam vec bio kupio sve u kompletu zamenim i nju novom).
I opet isto pusta i okolo nje.
Da li bi valjalo i moglo tu da se premaze silikonom ili necim drugim da se zadihtuje?
Drugo pitanje oko filtera vazduha (sundjera) vidim da je dosta masan i onaj poklopac preko njega isto kao da iz samog trimera izlazi neko ulje,mislim nije nista opasno ali me interesuje da li tako treba da bude.
Promenio bih i taj filter pa ne znam da li to mora da se kupuje ili moze i da se napravi,imam nekih sundjera ali su "gusci" nemaju tako tih sitnih rupica kao originalni pa ne znam da li bi to valjalo?
 
Da li bi valjalo i moglo tu da se premaze silikonom ili necim drugim da se zadihtuje?
Silikon ne vredi izgoreće ga benzin. Tu gumicu treba baš ubosti pošto ima raznih veličina. I ja sam neki dan isto imao problema sa tim na jednom kineskom trimermeru. Stavim gumu, deluje da pasuje, ali pušta. Izmerim je tu je prečnik ko rupa, a treba da bude veću da bi dihtovalo. Kad je veći jako se teško stavi tako da je najbolje rešenje uzeti komplet rezervoar sa gumom. 750 din i miran si. Guma sa cerevima je mislim 250.
Da li bi valjalo i moglo tu da se premaze silikonom ili necim drugim da se zadihtuje?
Drugo pitanje oko filtera vazduha (sundjera) vidim da je dosta masan i onaj poklopac preko njega isto kao da iz samog trimera izlazi neko ulje,mislim nije nista opasno ali me interesuje da li tako treba da bude.
Ne bi baš trebalo, ali ako radi kako treba ne diraj. Da li vidiš jel masti kod magneta? Ako baca i tu znači da je semering pri kraju.
 
"Da bi glava isparaval vodu morala bi da bude preko 100 stepeni."

I taman pomislim da je dostigao vrhunac, a on prevazidje sam sebe.
Koji problem imaš sa tom rečenicom? Ako će mo o fizici voda isparava i kad je u čvrstom stanju, ali to nije bitno i nije suština priče. Ovo što sam rekao odnosi se na pomenutu maglu koja se stvara. Teško da ćeš pomenuti efekat postići sa glavom koja se ugrejala na ne znam 70 C°. Mozda bi nešto tako moglo da se desi ukoliko bi glava (mislim na glavu prenosa) prešla 100 C°
 
Ja sam eksperimentisao, silikon ne pomaze, namotavao sam konac u taj kanal i to je nekako dihtovalo, nije curio benzin.
Ono sto mi pada na pamet a nisam probao je neka tanja o-ring gumica koja bi se tu ubacila, mozda bi pomoglo.

Inace kad smo kod tih kineza ja bih to gledao u sto sirem luku da izbegnem, za male pare je tesko dobiti dobar trimer.
Evo stric mi jutros doneo da pogledam njegov, nesto zvecka unutra.
Kad ga upalio, nesto leti po motoru, vidim da vibracije ima dobre, mozda lezaj ili klip, ko ce znati.
Znao bih da mu sredim ali sam bas u poslu i rekao sam mu da nosi kod nekoga.
Kad je kupovao nije me nista pitao, uzeo je najjeftiniji sa oglasa, cini mi se da je demon, ima nekih 15 ari maline i 2 ara dvorista, jedino to odrzava sa njim, sluzio mu proslu sezonu i do sad.
Mesavinu pravi i jacu nego sto treba, preko 3%.
Ono sto moze da sluzi a da je kineske proizvodnje je jedino Villager.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Stilov trimer fs 55 kad je hladan na pocetku rada ima normalan ler kad pustis rucicu za gas smanji gas glava prestane da vrti, cim se ugreje gas se ne vraca ostane na jednoj trecini bukvalno kosim neku manju travu bez stiskanja gasa a pun gas ne smem jer sve vrsti mislis da ce da eksplodira. Gledao sam sajlu sve normalno nigde ne zaglavljuje,lako pali lako se ugasi, nema neki drugi simptoma, cuje se kvacilo ( spojnica motora i sajle) sto bi ja reko da svaca zveci kad krene i kad usporava pred kraj da li je i to normalno?
 
Treba servisirati karburator.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ako nije karburato onda su semrinzi, ali se prvo zamene mebrane pa ako nije onda je semering. Naravno najbolje testirati sa provereno ispravnim karburatorom ako ga imaš pa se ona vidi gde je problem.
Ja sam na Villageru imao (imam) sličan problem. Radi par minuta dok se ne ugrje onda krene da guši i gasi se ako mu se doda gas. Probao sam karburator, nije. Evo sd idem da menjam semeringe pa da vidim šta će biti.
 
Drugo pitanje oko filtera vazduha (sundjera) vidim da je dosta masan i onaj poklopac preko njega isto kao da iz samog trimera izlazi neko ulje,mislim nije nista opasno ali me interesuje da li tako treba da bude.
Promenio bih i taj filter pa ne znam da li to mora da se kupuje ili moze i da se napravi,imam nekih sundjera ali su "gusci" nemaju tako tih sitnih rupica kao originalni pa ne znam da li bi to valjalo?
Ovo što ti baca ulje oko karburatora je najverovatnije problem sa dihtungom prirubnice (plastični deo izmedju stubline i karburatora) ili ona nije stegnuta.
 
Ako nije karburato onda su semrinzi, ali se prvo zamene mebrane pa ako nije onda je semering. Naravno najbolje testirati sa provereno ispravnim karburatorom ako ga imaš pa se ona vidi gde je problem.
Ja sam na Villageru imao (imam) sličan problem. Radi par minuta dok se ne ugrje onda krene da guši i gasi se ako mu se doda gas. Probao sam karburator, nije. Evo sd idem da menjam semeringe pa da vidim šta će biti.
Rešeno!!! Semering bio probelem.
 
Podrzavam ovo sto @deks napisao za jacu mesavinu,sipao otprilike 3% u Villager posle stajanja,dimio je samo dok nije sagoreo malo ulje sto sam nalio u cilindar posle sve normalno...ili sto ti kinezi trose kao ludi ali ne smeta im jaca mesavina.
 
Nazad
Vrh