Trimeri

Ja bih rekao da je jaka mesavina pa ne sagori ulje, pogotovo ako radis na manjem gasu i to curi na auspuh.
Probaj prvo sa novom svecicom, mada kao sto kolega rece upitan je taj karburator.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prejaki sarkazam, primetio bih...
Da! Zato što se već duže vreme ovde raspravljam da je podmazivanje glave na svakih 10h previše. I čovek onim postom dokazuje.
Ta mast treba negde da ode. Ne troši se ni prbližno toliko brzo. I šta se dešava kad je bude previše u prenosu? opterećuje se nepotrebno trmer, eto vidimo dolazi i do zagrevanja, a ja verujem da se tako skraćuje vek glave.
Ne znam kolko ljudi je otvaralo glave koje nisu podmazivane par sezona. Ja jesam i verujete ima sasvim dovoljno masti koja je u OK stanju.
 
Poslednja izmena:
Pre par godina sam kupio trimer Villager BC2100XC i sasvim me lepo služi. Odmah u garanciji sam ga nosio na opravku, bilo je problema sa paljenjem, kažu, neke se membrane zapekle i od onda nema problema. Koristim ga nekoliko puta godišnje, nema kod mene nekih velikih površina za trimerisanje. Pre par dana sam hteo da pogledam u kakvom je stanju filter za vazduh i nisam uspeo da ga nađem. Znači, ne znam gde mu se nalazi filter, ni kako se dolazi do njega, ni kakvog je oblika. Pročitao sam tehničko uputstvo, ali mi nije pomoglo, pa bih zamolio, ako bi neko sa foruma mogao da mi objasni, naravno i slika bi mnogo pomogla.
 
Ovo zaokruženo je kućište filtera za vazduh, a u sklopu je sa karburatorom...
Otvoriš, filter za vazduh ti je jedno nauljeno parče običnog sunđera, nađeš slično, iskrojiš, nauljiš, namestiš, vratiš poklopac, i budi ponosan na sebe, zamenio si, u sopstvenoj režiji, filter vazduha na trimeru... 😃
 
Da! Zato što se već duže vreme ovde raspravljam da je podmazivanje glave na svakih 10h previše. I čovek onim postom dokazuje.
Ta mast treba negde da ode. Ne troši se ni prbližno toliko brzo. I šta se dešava kad je bude previše u prenosu? opterećuje se nepotrebno trmer, eto vidimo dolazi i do zagrevanja, a ja verujem da se tako skraćuje vek glave.
Ne znam kolko ljudi je otvaralo glave koje nisu podmazivane par sezona. Ja jesam i verujete ima sasvim dovoljno masti koja je u OK stanju.
Jasan je sarkazam,
ali ajdemo ispočetka, u uputstvu za isti koji sam kupio piše na svakih 10h rada dakle proizvođač "PREPORUČUJE" ovo može biti a ne mora da znači stoga sam i postavio pitanje i u istom postu odgovorio samom sebi kao neko moje iskustvo. Takođe u servisu prodavnici gde sam pazario "JASNO" su mi naglasili da mast treba redovno dodavati bez ikakvih preciznijih uputstava.

Pričica: spomenuh da je moj otac imao 323R na kome smo se učili obojica da radimo, nakon 10 godina kaće ćale čuje se čudno neko pištanje u glavi, ja odmah odnesem u servis posle 10 minuta zove serviser kaže gotovo. Šta mu se desilo? pa ništa samo treba redovno podmazivati glavu. Kad ste je poslednji put podmazali? pa nikad !!! Posle 10te godine smo redovno dodavali mast čim počne da pišti u glavi :)
 
Htio su reči, osvježenje. :)
Kod nas je prije važilo da ljeto može biti vruče do prve jače kiše iza 15. 8.. No, vremena se mijenjaju i tko zna što nas još očekuje. :unsure:
 
Jasan je sarkazam,
ali ajdemo ispočetka, u uputstvu za isti koji sam kupio piše na svakih 10h rada dakle proizvođač "PREPORUČUJE" ovo može biti a ne mora da znači stoga sam i postavio pitanje i u istom postu odgovorio samom sebi kao neko moje iskustvo. Takođe u servisu prodavnici gde sam pazario "JASNO" su mi naglasili da mast treba redovno dodavati bez ikakvih preciznijih uputstava.
Redovno dodavanje masti znači da zupčnici nesmeju ostati bez iste. Što nikako ne može da se desi za 10 sati. Ne znam zašto bi neko napiso takvo uptstvo kad je jasno da će pre ili kasnije u kućištu biti prviše masti tim tempom dodvanja. To je zatvoren sistem i mast nema gde da izadje sem oko i kroz ležaje što su jako mali otvori.
Štil na manjim trimerima čak i ne ostavlja otvor za podmazivanje što isto nije baš dobro, ali govori nešto o tome koliko često je potrebno podmazivati glavu. Sličan prenos se nalazi u brsilicama pa niko od proizvdjača ne navodi da je potrebno podmazivati zupčanike.
 
Samo treba pomalo dodati kad se podmazuje,ne puniti sa mast dok se ne oseti kontra pritisak\pocne da vrati mast nazat...ja 2-3 puta sa onom malom mazalicom i to je to a moze i kad se odvije sraf da se pogleda vrh ako se vidi mast na vrhu ne mora se dodavati ako suvo opet samo malo...
 
Da li zna neko koja je debljina cevi leve rucke Demon trimera?
Nije mi blizu trimer da bih mogao da izmerim.
 
Bar je milina za gledati, cini mi se trava sama od straha pada pred ovom kosom

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Citam dugo temu pa sam ja malo hteo da se ukljucim . Od trimera sam koristio agm 520 prvo za sopstvene potrebe pa sam poceo sa njim da radim usluzno dok nisam skupio za jacu masinu.
Sad koristim oleo mac 755 i za taj trimer nema trave koja moze da ga zagusi a silk koristim vilidzer crveni kockasti 3.0 kupljen na kotur od cca 350 metara i mnogo je jaci i deblji nego silk od 15 metara koji je takodje 3.0
Ako neko ima neko pitanje slobodno nek pita😂
 
Poslednja izmena:
Jeste,taj model ,deda kupio jos pre jedno 10-15 god pa sam je osposobio 😂.Nije bila paljena ko zna koliko ,ja i ortak ocistili karb i sad rsdi,jedino je lanac malo istrosen. Nisam radio sa nekom drugom pa ne mogu da uporedim jel dobro sece ili onako
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh