Trimeri

Ova Ozaki glava je malo masivnija i rekao bih malo kvalitetniji tvrdji aluminijum od kineskih alu glava po pijacama platio oko 15E.
Kao ova sa linka. Ovo bi vise bilo namjenjeno kao cistaci sikare , a ne za kosenje

 
Dosad probao svasta na trimeru stihl fs360 od njegove original metalne zvijetde do njihove glave sa raznim silkovima po korovu , kevlarski stihlov silk , skup , jeste bplji od ovih jeftinijih ali nista posebno , nesto slicno od huskvarne , skoro identican proizvod.

Uzeo sada Ozaki profi aluminijumsku glavu , i one 4 niti sto dolazi sa njom , jeste malo bolje od silka ali nista posebno , ali sam uzeo neki profi spiralni vortex flaks Made in USA od 3,3mm u tubi , e ovo radi radnju nesto najbolje do sada sto sam probao, nije lako trimeru, malo skratio niti idu 2 u glavu moze i 1 , imam i drugu tubu od 3,9mm isto profi spiralne vortex made in USA , te jos treba da probam ali pretpostavljam jos jace.
Sta ti kosis sa 4 mm strunom kad ti treba jace od toga ?
 
Ja sam takođe koristio 4mm za neke jake korove. H244rx ga je teralo, ali ni njemu nije bilo baš potaman..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Prvi put koristim trimer pa imam par pitanja.
Mesavinu kad napravim i sipam u rezervoar, jel moze to da stoji nekih mesec dana, do sledeceg kosenja? Zavisi da li je pala kisa i da li je trava porasla.

Isao sam da kupim onu glavu sa najlonom, pa su me pitali velicina navoja koja je, kaze ne ide svaka glava na svaki trimer, ja im rekao koji je trimer, ne znaju oni, moram ja to sam da vidim. Ne pise nigde na trimeru niti u uputstvu, u pitanju je ovaj model AGM 525.
 
Sta moze da bude trimeru kad ga upalim ima veliki gas i kad mu dam gas on se ugasi . Ili ako mu ne dam gas on potrosi visak koji povuce kad upali i ugasi se . Kad dam gas on kao da se udavi i ugasi se . Promenio sam mu filter za gorivo , filter ya vazduh. Jedino karburatornisam pipao.
 
Samo sto ko nije rasklapao "preleti" mu pred ocima, jedino ako ima dobro smeca pa se vidi. Pored njega treba oprati i cijeli karburator. Meni je trimer radio cudno na velikom gasu sve dok nisam ocistio karburator.
 
Скида ли се цео карбуратор или као на Хускварни 340 само поклопац где је мембрана ? Шта одвијам и где ? Ако не успем ионако ми нов не гине . А није много ни скуп .
 
Skines filter zraka, zatim crijeva goriva i sajlu gasa. Odvrnes dva sarafa koja drze karburator za motor, prostres krpu i lagano odvijes 4 srafa na dnu i rastavis karburator po krpi. Svaki dio iscetkam cetkicom za zube i izduvam kompresorom, da kad sastavim karburator na trimer izgleda kao nov :osmeh:
 
Скида ли се цео карбуратор или као на Хускварни 340 само поклопац где је мембрана ? Шта одвијам и где ? Ако не успем ионако ми нов не гине . А није много ни скуп .
Meni je isto bilo s gasom posle 5-6 god, otisao do servisa, ortaci iz sela; samo su cacnuli karburator i rekli su mi da je vremenon "spala membrana" sta god to znacilo

Nikakvo skidanje karburatora nije bilo

Verovatno su cackali oko podesavanja karburatora. Toliko su brzo to cacnuli da nisam ni video sta i kako ...
 
Šta može da bude sa Demonovim trimerom. 4-5 godina znači pipao ništa nisam samo gorivo i rokaj i ove godine s proleća isto. Završio ugasio ga i očistio. Sad da ga upalim nema šanse, a bljuje gorivo na auspuh. Izvadim svećicu mokra. Osušim sve sredim proverim baca varnicu odlično vratim na dva potega opet gorivo na auspuh. Nije mi jasno šta se dešava pa da sad ne lutam previše ako neko zna nek pomogne
 
Пробао сам на наговор комшије да косим са нешто дужом струном од оне коју диктира нож на граничнику тако што сам скинуо доњи део граничника. Резултат је да је кошење великих, зрелих корова тврде стабљике доста лакше, јер је линијска брзина краја струне већа што је струна дужа. Такође, коси се већа површина, па је кошење брже. Мана је већа потрошња горива и оптерећење мотора и неопходност ношења чизама.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Skracujes vijek motora tako.
Да, јасно се чује и осећа да је мотор под великим оптерећењем. Ово је била само проба, не намеравам тако косити. Овај човек коси тако годинама и то веће површине услужно, па му треба брзина и учинак. У питању је обичан 1900S, тврди да ништа није мењао, осим што је ставио јачу опругу ламеле па се врти и на леру.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Preporuka za strunu sto se tice zilavosti i izdrzljivosti, ponajbolja ako ne i najbolja, za korov i deblji zelenis, za oko ivica gde se kaci beton itd..
Sto se tice secenja nije urezna, onu glatku gustu travu koja je u cumama samo lize.. Dakle iskljucivo gde puca obicna struna, ja sam sa njom sekao cak i nesto drvenasto tipa kao od zive grade mladari i dobro se pokazala, nece da puca kao ostale..

L5zIAPd.jpg


PC9HPxf.jpg
 
Nazad
Vrh