Trimeri

Preporuka za strunu sto se tice zilavosti i izdrzljivosti, ponajbolja ako ne i najbolja, za korov i deblji zelenis, za oko ivica gde se kaci beton itd..
Sto se tice secenja nije urezna, onu glatku gustu travu koja je u cumama samo lize.. Dakle iskljucivo gde puca obicna struna, ja sam sa njom sekao cak i nesto drvenasto tipa kao od zive grade mladari i dobro se pokazala, nece da puca kao ostale..

L5zIAPd.jpg


PC9HPxf.jpg
Gde si je nabavio?
 
Ja sam cuo da je to struna za stihl-ove cistace, navodno cuda prave sa time
 
Joj ne secam se tacno nije neka cena bila.. Za 50 metara malo jace od 1000 din sam dao, reda 1200 din..
Wiltek je Kinez, opet kazem struna nije za klasicno kosenje gde je bas gusta i zahtevna trava gde struna treba da bude ostra i da ''zvizdi'' kad se okrece.. Ali zato mlati korov i debeli zelenis uz odlicnu izdrzljivost, vredi je imati pogotovo ljudi koji imaju glave sa samonamotavanjem gde se to brzo menja ili ko ima vise glava..
 
Danas sam kosio trimerom pa da se pozalim. Kupio u wobyhaus vizir sa mrezicom i antifone, iako po selu vidim ljudi kose trimerom bez ikakve zastite, i stvarno dobro sto sam kupio. Dobar deo trave zavrsi sto po odeci sto po viziru, a i mnogo je bucan. Sta je problem?
Obruc od vizira sto ide oko glave i traka od antifona, smetaju jedan drugom... Kad se stave antifoni ne moze vizir lepo da "sedne" i obrnuto.
Meni tako nesto nije palo na pamet kad sam kupovao, tek nedelju dana kasnije kad sam uzeo da kosim i stavio na glavu skapiram. Dizajnirano da nosis ili jedno ili drugo, ne oba u isto vreme...
Uspem nekako da stavim, ali hoce da spadne i onda moram stalno rukom da popravljam vizir i tako svaki put kad kosim.
 
Brate problem je sto je to dvotaktni trimer, to ti je odgovor na sva pitanja.
Imas da kupis zajedno antifone i zastitu, spojene jedno za drugo.
 
Brate problem je sto je to dvotaktni trimer, to ti je odgovor na sva pitanja.
Imas da kupis zajedno antifone i zastitu, spojene jedno za drugo.
Trazio sam i to, ali sam samo nasao nesto brendirano, to mi je bilo skupo i one sa slemom... Jeste nekad kad kosim ispod oraha oce koji da mi padne na galvu, al' evo jos sam ziv i bez slema :LOL:. Gotovo sad, vec sam uzeo ovo, mozda samo uzmem cepice umesto antifona, oni nece smetati a trebalo bi da su jeftini...
 
Ja sam upravo juce kupio antifone..
Od cepica sam odustao iz dva razloga, nisu ekonomicni i moze da se navuce infekcija.
Ove sto sam ja uzimao kako se moze videti 140 din kostaju.
Problem sa njima jeste kada ih izvadis hoces da pravis pauzu ili kako god, vracas ih prljave unutra i pune prasine, sto moze napraviti infekciju lagano. Posle toga mozes da ih bacis, znaci jednokratna upotreba. Pozitivna strana ovih je sto bas dobro ublazavaju buku.

I bas juce kupio antifone.. U pitanju su Tecomec ( Tekomek ), Italijanska firma koja usko saradjuje sa Emak grupom gde pripadaju Oleo Mac i Efcco.
Sta god sam uzeo od njih nisam zazalio, imaju ubedljivo najbolji odnos cene i kvaliteta, imam njihovu samonamotavajucu glavu za trimer, pojas, sad i antifone.. Probao sam i Stilove od 3500 din sto se tice udobnosti apsolutno nema razlike kao i u izgledu, jedino ako su malo zvucno bolji izolator ali to nisam mogao testirati, svakako ne vrede skoro 3000 din razlike u ceni u to sam siguran.
Cena je 800 din.

hGfeBZb.jpg
 
Воћњак који косим тримером је величине око 42 ари и плус део око колибе и канал и још помало код комшија... Елем, шест година сам пензионерски користио штил фс55 тако што сам радио тако да сам правио паузе после два одрађена резервоара. Ионако је то хоби машина.
Углавном траву у воћњаку сам последње две године косио једном годишње, што због суше, што због тога што се структура траве променила па не расте висока него нижа, ливадска.
Наравно, око воћака сам косио још једном због тога да бих лакше пришао при брању и скупљању (лешник).
Пре неки дан сам завршавао за ову годину, последњи резервоар остало још двадесетак метара код комшије до ограде где скидам метар ширине...
Тример ради али се глава са струном не окреће.... Дајем гас али џабе... док нисам укапирао... Прво сам мислио да је нешто са квачилом али...
Данас однесем код мајстора који извуче сајлу и покаже да се покидала...
Углавном може да се поправи ако се још нешто није "искундачило" у том споју мотор-квачило-сајла...
Таман у понедељак или кад се буде поправио и ако буде лепо време да пробам како ради и да завршим за ову годину...
После стандардно чишћење, брисање, испразним резервоар па се угаси сама и повремени рад на месец дана током зиме....
А следеће... Јово наново...
 
Imsm 165, jaka mašina ali teška. Baš je predviđena zs rušenje. Cijev joj je 42 ili 44 mm. Stavio na nju onu glavu 3 kraka. Pruvučem 3 dvostruke niti od 3 mm e to melje sve živo. Samo brzo umara.
 
Neka preporuka trimer za oko kuce buzdet do 30 hiljada, stil 55 ili Vilager 1250 ili 1900 ima dve verzije tih vilager skuplja i jeftinija isti model koja je razlika
 
Neka preporuka trimer za oko kuce buzdet do 30 hiljada, stil 55 ili Vilager 1250 ili 1900 ima dve verzije tih vilager skuplja i jeftinija isti model koja je razlika
Mislim da skuplji dodje sa brzo podesivim ruckama, ne znam da li ima jos neke razlike.
Inace kad kupujes ako mozes uzmi nesto bolje, Husqvarna ili Stihl.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Smanji porciju!
Bez zezanja, Villager radi korektno, i moze lepo da traje ali imaju neke sitnice koje mene iritiraju i zbog toga bih gledao neki bolji brend.
Recimo uprtaci ili kajisi, kako ko zove su po meni losi, do duse bolji su od nekih drugih kineza.
Druga stvar, ja sam visok oko 185cm i nikako rucke ne mogu podesiti da mi budu u dobrom polozaju, uvek sam malo poget napred, komanda gasa mi ne lezi dobro, i pretvrda je pa me posle nekog vremena zaboli prst od pritiskanja...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh