Trimeri

Zanimljivo, htedoh ograditi voce i pustiti koze/ovce pa nek pasu. Onda mi benzin ne bi ni trebao al se pribojavam da ce nakaze da brste grane
 
Ima rešenje za koze da nemogu brstiti voćke..
U mom kraju se to zove sapeti.. Veže se kanapom prednje noge i vrat, tako da može komotno da pase, ali nemože dići glavu da brsti..
 
Jutros odem do placa da pokosim travu,naspem goriva i na pumpicu napumpam gorivo kad vidm mokro oko rezervara,zagledam gde pusta kad ono crno crevo sa filterom na kraju kao ziletom preseceno na gumici.
Skratio sam ga i pokosio sta sam imao pa sada da kupujem novo crevo.
Inace od kada sam pre nekoliko godina kupio Demona ovo mi je prvi i jedini "kvar" na njemu.
Da li ima negde da se kupi crevo bas za trimer ili da trazim crevo u autodelovima?
crevo.jpg
 
A ovce? Ne volim nesto koze...
Imam lješnike a travu češće kosim pa je mlada i sočna. Pustim ovce (nisu moje) . Kratko pasu i odmah dižu glavu da brste. To i nije neki problem jer treba malo te niske grane skratiti. Problem je što gule koru. Vidio sam na više mjesta, kod drugih, da su gulile koru od različitih vrsta voćaka.
Ne znam dali je do ovce, drveta, ili nešto treće ali ovca u voćnjaku, kod mene, nije opcija.
 
Imam lješnike a travu češće kosim pa je mlada i sočna. Pustim ovce (nisu moje) . Kratko pasu i odmah dižu glavu da brste. To i nije neki problem jer treba malo te niske grane skratiti. Problem je što gule koru. Vidio sam na više mjesta, kod drugih, da su gulile koru od različitih vrsta voćaka.
Ne znam dali je do ovce, drveta, ili nešto treće ali ovca u voćnjaku, kod mene, nije opcija.
Ma da... Aj sve to al sto onda i cizme treba kupovati
 
Poslednja izmena:
Kakav trimer za zivu ogradu kupiti?
Koji su uopsteno bolji elektricni ili benzinski, koje snage bi trebali da budu i koja duzina noza je najoptimalnija?
Imam oko 30m zive ograde, pola od toga je niska, nema 1m visine, a pola je do 2m.
Da bih dohvatio sve za elektricnim trimerom treba mi motalica sa 50m kabla, tako da i to treba da kupim... :)
A u nekoj buducnosti planiram da posadim jos 30m duznih pored ograde.
Hvala unapred na predlozima i sugestijama!(y):)
 
Uh, izvinjavam se, ne znam kako sam prevideo, a koristio sam pretragu...
Moze neko od moderatora da prebaci post u tu temu...
 
imam problem na trimeru kao sa slike... U posljednje vrijeme se bas tesko poteze starter... Nije mehanicki kvar na kurbli to sam provjerio, kad se skine svjecica kurbla super, ali kad se vrati u cilindar bas tesko ide kao da ima nenormalnu kompresiju. Kad ga "nekako" upalim i odradim s njim nekoliko posla, ugasim ga, onda kad cu opet da ga startujem, kurbla lakse ali nije to to... je li imao neko slican problem?

Demon-trimer-4-184.jpg
 
ne ne, nije moj demon, drugacije se zove Zipper ali sam ovu sliku stavio jer je prakticno isti. Moj ima 2ks ... Cuo sam za tu sprdnju od Demona i njegovog budženja :ROFLMAO::ROFLMAO:

nego, da ne zna neko u cemu je problem :D
 
Jedino što mi pada na pamet je da su se naslage sagorelog i nesagorelog ulja nataložile na cilindru u zoni iznad klipa i tako povećale kompresiju.
Skini auspuh i proveri kakvo je stanje u cilindru.
 
Jedino što mi pada na pamet je da su se naslage sagorelog i nesagorelog ulja nataložile na cilindru u zoni iznad klipa i tako povećale kompresiju.
Skini auspuh i proveri kakvo je stanje u cilindru.
sve odradjeno brate, komplet sam ga rastavljao jesenas. Ne mozes vjerovati da je klip i cilindar u top stanju, pa da je neki brendirani trimer sto se tice motora, vjeruj da ne bi bio tako očuvan, obzirom da je kod mene od 2016 godine i nijesam ga stedio uopste... Ovo je jedini problem od kad je kupljen ovo potezanje. Sta je ne znam, skine se svjecica, sve je ok, vratim svecicu pretesko, snimicu nedje da pokazem...
Neko kaze moguce do magneta i bobine, ali ne vidim tu logiku...
 
Logika je u tome da elektronika ranije pali smesu nego normalno na jako niskim obrtajima tj kad kurblas pa ranije pali istu i dolazi do efekta kao da je jaka kompresila ili ,,cupanja ,, poteznice iz sake tokom povlacenja. Ima jedan moj poznanik isto tako trimer kao tvoj, da se upali ziva muka zakurblati ali kad se upali radi odlicno i to vec godinama tako funkcionise. Kung fu masina donesena iz nemacke .
 
Dosad probao svasta na trimeru stihl fs360 od njegove original metalne zvijetde do njihove glave sa raznim silkovima po korovu , kevlarski stihlov silk , skup , jeste bplji od ovih jeftinijih ali nista posebno , nesto slicno od huskvarne , skoro identican proizvod.

Uzeo sada Ozaki profi aluminijumsku glavu , i one 4 niti sto dolazi sa njom , jeste malo bolje od silka ali nista posebno , ali sam uzeo neki profi spiralni vortex flaks Made in USA od 3,3mm u tubi , e ovo radi radnju nesto najbolje do sada sto sam probao, nije lako trimeru, malo skratio niti idu 2 u glavu moze i 1 , imam i drugu tubu od 3,9mm isto profi spiralne vortex made in USA , te jos treba da probam ali pretpostavljam jos jace.
 
Nazad
Vrh