Trimeri

Neka te fino služi...obrati pažnju, ako radiš sa nožem, da nema panjeva i sl. prepreka...55-ica nema krutu vezu - kardan, već pogonsku sajlu koja pri jačim udarima hoće da pukne...sveža mešavina i samo udri!
 
OK hvala na savetu , radice sa silkom kosice travu oko kuce, menja kosacica sa briksovim motorom jbg kopali na cevi za gas pa neravno i kako god pokupim kamen uvek ga ima a i letos zbog suse prasina ubija kosacica malo malo skidaj filter za vazduh tako da je trimer prakticniji
 
Danas pazaren...neplanirana kupovina 101%...ali ove prilike se ne propuštaju.Danas jedan čičica nas posetio na adresi (radimo garten na trgovinskom lancu Hofer) i ponudio njegov trimer na prodaju...kaže pretežak mu i ima nameru da kupi aku... Tražio 150e...uz njega dao standardnog alata i štitnik za rad sa nožem...Trimer je kao cvet.

https://freeimage.host/i/tzCnbj]
tznqEN.md.jpg
[/URL]
tznxvn.md.jpg
[/URL]
tzodc7.md.jpg
[/URL]
tzoCox.md.jpg
[/URL]
tzoTS1.md.jpg
[/URL]
tzocVR.md.jpg
[/URL]
tzoGSt.md.jpg
[/URL][/url]
 
Ma zvoni samo...nije mnogo radio kod njega...ima dvorište oko 20ari, a kosi traktorom...i ima neki voćnjak malo dalje od kuće...sve u svemu rad na 10 ari...
 
I prosle godine ili kad bi si nesto slicno dobro kupio isto ovako neplanirano ispod cene, samo ne mogu da se setim sta.. sto bi se reklo bas te se** :D
 
Uzeo tada Jonsered 2255 i el. testeru isto Jonser...realno, meni trenutno nije potrebno...ali ovo su smešne pare za ovakve mašine, plus...radim garten preko 30 godina i krećem se...tako da nije baš da me se**, već je to logična posledica.
 
Mozda to ali neki drugi put, no tada je isto bio trimer znam jer sam te pitao da li ces da prodas samo se ne secam modela.
Dobro preformulisacu imas srece, dzaba neko moze raditi nesto i 100 godina ali kad nece da naleti ono nece :)
 
''Maksimalni obrtni moment: 22 NM''

Ovo je jos gore od onih 5 konja na demonima sto pise..
Kawasaki tj 53e sa 53 kubika motorom i 45mm klipom ima 3.0 Nm, 545 rx sa 45 kubika ima 2,6 Nm...
Visi level budalastine.
 
Jel ima neko iskustva sa Ruris trimerima, cena je tu oko 17000 dinara, piše kao 2.5 ks... taj neki model mi reče čovek? Garancija 2 godine... Treba mi za neki 200 m2
 
Prvo paljenje trimer guude nece da upali dok ne skinem svecicu i nesipam goriva u klip,posle radi normalno,u cemu je problem,membrana?
 
Meni se desavalo na kosacici da upali pa se ugasi, kad ociscen karburator radi dobro.Praktikujem ponekad pre paljenja da skinem filter vazduha pa vrlo malo sprej,vratim filter da pri prvom paljenju povuce kao neka preventiva...
 
Vasovac Skini poklopac filtera i proveri dali se razlabavila klapnica za sauh, mora lepo da naleze na kuciste i da zatvara, hoce da to zeza. Proveri i dali je lepo zaserafljen karb za cilindar motora. Zvuci kao da je nova masina reklamiraj posto je napisano da je prvo paljenje. Ako nije i ako je walbro karb promeni membrane i produvaj a ako UNKNOWN karb uzmi nov i vozi nerazmisljaj
 
Nazad
Vrh