Trimeri

A koliki im je rok trajanja i sta bude sa njima kad im istekne rok, ukisele se?
Pa tako nešto. Ukrute se. :)

Znam da se zezaš i da razumeš O čemi govorim. Ne mislim naravno na rok trajanja kao kod hrane već na to što membrane nakon odredjenog perioda u benzinu gube elastičnost i vremenom ne funkcionišu kako treba. Sad koliko je taj rok? Ebem li ga. Neke odu za godinu dana neke drže po 7 god.
Tako da nije loše da ih čovek zameni kad već otvara karburator.
 
Jbg. I meni taj tip trimera deluje kao promašaj. Jedino bi ga preporučio ako će ga neko koristiti većinom sa nastavcima za živu ogradu i grane (testera-lanac) u tim slučajevima je lakši za upotrebu od občnog. Nisam ga nikad koristio, ali mi je očigledno da je nezgodan za košenje. Običn kada visi na uprtaču glava je u balansu sa motorom dok ovde svu težnu držiš na rukama.

To što se greje tako vrlo moguće da nije nikakva greška. Jednostavno savijena sajla češe mnogo više o zidove nego prava. Podmaži to dobro i podmazju često. To ti je što ti je.

Što se tiče gasa probaj sa slabijom mešavinom kako se ponaša. Kakav je karburator kod tog tipa? Na običnim nema nikakvih štelovanja sem za ler gas.

Mjesavina je 40:1 sa villager uljem, po ps-u. Ima za visoke obrtaje stelovanje, imao sam i na 1900s samo sad nije serafciger nego okrugla glava vijka i na njemu rupica, treba odgovarajuci kljuc. S tim da su ovo niski obrtaji gdje steka

Dacu mu sansu, ima svoje prednosti, imam 2x50m obale visoke 3-4 m koju sad pokosim bez penjanja i otkosi su veliki sa ledjnim. Jedan put sto sam kosio gore dole 3x sa 1900s ovim prodjem dva puta. U krajnjem slucaju koristicu ga kao obicni, samo izbacim sajlu i stavim rucke od 1900s. Kontam da bi to bilo ok, mjerio sam cijevi, ista duzina cijevi je u 1900s i kod ovog. Ovo za sajlu si vjerovatno u pravu, mislim da je prekratka ta sajla, na yt kad gledam neke druge marke pa to je bar 50% duza sajla
 
Nova pomoc u vocnjaku.
0a6e10f85b6bff5782ccc60bcb776c7a.jpg
50053b24401cdffbcd234f0907e0fdf9.jpg
d615060ee237929fb1b95ab1b72b5570.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Меље то све што стигне... Мени је драго кад видим да се пази на своју безбедност. Ипак бих препоручио и заштитне наочаре и надам се да их користите. Хоће каменчић да пробије ову мрежу. Мада тешко да има ту у воћњаку каменчића али за сваки случај користите наочаре.
 
Kakav je kako se pokazao,ovo je koseno sa niti,kako se snalazi sa velikom travom?
Trava na pojedinim mestima cak i poleze. Ali nista mu ne smeta, 5 rezervoara 42 ara pokosio sa uvrtinama gde je trava do pojasa.
Malo mi tezi od predhodnog ali je duplo jaci. Mozda da ima 3mm strunu bolje ali i ovako potrosui 15 metara za oko drveta i po nekih izdanaka nije lose.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Na Villageru bc 1900s se pojavila pukotina na srcu magneta koji ujedno i povezuje radilicu i kvačilo. Da li smem tako da teram dok se ne razleti? Kontam da kad dođe do toga ne može ništa da upropasti osim što će on sam pući.


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Zver ne zna za ne. Desta sezona kako kosi silkom i trokrakim nožem pozamašne površine, održava međe na imovini cirkularom. Zamenjen kardan prošle godine, par puta membrane, jednom karburator i pre par dana predihtovan komplet, zamenjene karike i dovod goriva sa filterom, amortizer. Dihtunzi 150din, karike 220din, creva za gorivo 130, amortizer 150.
Klip, radilica i hilzna imaju tragove habanja ali može to još par godina sigurno. :)
P.S. Magnet je ipak investicija - 900 dinara košta pa sam ostavio stari koji je malo naprsao.
f116485c6c73e0b8cc36f2ca15116c0d.jpg
13d46a832dd8f3047671eabb80655fc8.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Malo mi tezi od predhodnog ali je duplo jaci.
Da ne budem dosadan...ali i dalje me drže impresije za FS 250 koji sam nedavno uzeo...2,2ks na 6,3 kg je apsolutni rekord kada je u pitanju odnos snaga/težina.Tada je bio na akcijskoj ceni...Ovih dana šuraka izdali kinezi (jedan nema ime, a drugi čuveni Demon star godinu ipo dana).U servisu mu rekli da je motor oštećen usled nepravilne mešavine, a on je po tom pitanju jako pažljiv i striktno pravio 2,5% Husqvarna uljem.Popizdeo je i hoće da ih se reši... Razmišljam da mu ustupim Oleo-Mac 741, da se ne pati više, a da sebi uzmem FS 350 koji je još koji dan na akcijskoj ceni...
 
Inače, OM 741 izuzetna jaka i profi mašina...za 3 godine sam samo sipao gorivo i podmazivao glavu.Jedina "mana" je težina...za svojih 2.1ks 7,9kg je ipak previše...Ali šure je mlađi 10 godina od mene, pa neka se malo čeliči.
 
Zver ne zna za ne. Desta sezona kako kosi silkom i trokrakim nožem pozamašne površine, održava međe na imovini cirkularom. Zamenjen kardan prošle godine, par puta membrane, jednom karburator i pre par dana predihtovan komplet, zamenjene karike i dovod goriva sa filterom, amortizer. Dihtunzi 150din, karike 220din, creva za gorivo 130, amortizer 150.
Klip, radilica i hilzna imaju tragove habanja ali može to još par godina sigurno. :)
P.S. Magnet je ipak investicija - 900 dinara košta pa sam ostavio stari koji je malo naprsao.
f116485c6c73e0b8cc36f2ca15116c0d.jpg
13d46a832dd8f3047671eabb80655fc8.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Rastavim i ja svoj, klip, se raspao odozdo, gore sve dobro izgleda

Da ubacim samo novi klip i karike?

Moj je isto 10 sezona, nekad se zna i spaliti 5l goriva za dan. Nikad nisam ni filter prao/mijenjao, par puta jesam ocistio svjecicu :) Promijenio sam jednom set cilindra jer je zaribao, medjutim nije vise vozio onako veselo kao prvi put, mozda da mu dam i novi karburator?
 
Zver ne zna za ne. Desta sezona kako kosi silkom i trokrakim nožem pozamašne površine, održava međe na imovini cirkularom. Zamenjen kardan prošle godine, par puta membrane, jednom karburator i pre par dana predihtovan komplet, zamenjene karike i dovod goriva sa filterom, amortizer. Dihtunzi 150din, karike 220din, creva za gorivo 130, amortizer 150.
Klip, radilica i hilzna imaju tragove habanja ali može to još par godina sigurno. :)
P.S. Magnet je ipak investicija - 900 dinara košta pa sam ostavio stari koji je malo naprsao.
f116485c6c73e0b8cc36f2ca15116c0d.jpg
13d46a832dd8f3047671eabb80655fc8.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Bez kesera ništa :)
 
Set cilindra, set dihtunga, karburator i pazi sad, nov filter, naruceno :)

Ja se nisam htio zezati s filterom ranije jer ti trimeri stalno sline na karburator i prljaju filter. Kad sam kupio 1900s reklamirao sam ga zbog toga, bio neki karburator koji se nije mogao podesavati. Onda me nazovu i kazu ugradili smo vam novi tip i to je to al i sa starim trimer je bio ispravan. Taj novi ima podesavanje kolicine goriva, isto slinio. Isto slini i ovaj ledjni sto sam kupio tako da tu filter ima efeta jedno 5 minuta

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Pa to što je natopljen filter od slinavog karburatora ne znači da je neispravan, da nema funkciju. Mnogi motori fabrički dolaze sa nauljenim sunđerastim filterima.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Razumijem al nije mi se nesto pralo oko njega kad znam da ce biti mastan cim krenem raditi. Evo narucio sam ih iz Kine pa cu mijenjati sad redovno da vidim ima li razlike

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Ljudi nekoliko pitanja pa ko sta zna...

Imam Einhell GC-BC 52 I AS, koricen je do sada za neke laganije poslove bas, pre 7 dana sam isao da kosim malo vecu povrsinu ( mislim vecu za njega jer do sada nije imao ni priblizno toliko posla ), oko 20 ari izmedju malina, malo se glava deformisala i dalje je ok i moze da se kosi ali nije to to.
Kada sam to primetio uzeo sam i stavio glavu sa Husqvarna trimera ( mislim da je bio model HUSQVARNA 541 ), naravno mnogo veca i kvalitetnija glava.
Pitanje, da li je ko ovo radio, da li se sme, posto ovo nije ni priblizna klasa tog trimera, pa da ga ne opteretim previse ako stavim ( planiram da kupim ) tako vecu i tezu glavu na ovaj moj niskobudzetni ?

Takodje me zanima da li je preporucljivo kositi vecu travu sa troperom ( trokraki noz ), sa strunom tesko ide, mislim ide ali pun gas non stop i opet kada naidje na onu gustu travu oseti se da fali snage.. Pa sam racunao mozda bi bolje islo sa troperom, da li je to ko probao i moze li da zavrsi posao ?

Trece pitanje se tice nacina rada motora na trimerima, receno mi je da dvotaktni motor radi na tom principu da kada se menja broj obrataj mnogo bolje podmazuje, znaci gas recimo 3-5 sekundi pa pustis malo pa gas... i sve tako, nego kada drzis gas non stop i savetovano mi je da tako koristim trimer, medjutim ja bas vidim dosta ljudi drzi gas non stop i ne pusta... Nebitno da li su brendirani profi trimeri da li je ovaj krs sto imam ja i slicni.. pa me zanima kako je pravilna upotreba ?
 
Nazad
Vrh