Trimeri

Ja sam negdje procitao da trimeri koji su na sajlu nesmeta konstatno otpustanje i dodavanje gasa dok ovi sa kardanom vole ujednacen gas
 
Kako vi kosite, jel pod punim gasom non stop, ili slabim gasom non stop ili date gas pa otkos onda pustite gas pa opet gas i vratite otkos. Prodavac kaže da treba kositi na taj treći način, s obzirom da daje garanciju 2 godine valjda je u pravu. To pitam jer mi komšije kažu da samo drže gas i kose.
To su dosta slicni motori kosilicama pa nesto ne vidim da neko turira kosilicu. Verovatno bi proizvodjaci kosilica stavili rucicu za turiranje. Pumpe za vodu isto nemaju rucicu za turiranje. Atomizere isto ne turiraju.
Turiranje verovatno "obozava" i centrifugalno kvacilo. Odvoj-sastavi-sastavi-odvoj. Obloge takodje "obozavaju" uvecan broj uspostavljanja frikcije.
Cak i automobili "vole" turiranje i kvacilanje a verovatno obozavaju i gradsku voznju, kreni-stani-ubrzaj-uspori. Bas onako ti suptilno to prenesu putem kazaljke za gorivo. Dodje coveku da se zapita koji ce vrag voziti po autoputu kad moze i kroz naseljena mesta.
Ko se seca ranijih vremena kada je tomos automatika bilo na sve strane, znalo se da masine koje su vozili stariji jednolicnim gasom su gazile po vise godina bez intervencija a klinci sa dinamicnijim cimanjem gasa su svake dve sezone radili generalnu. Da mi je znati zasto postoje termostati na vodeno hladjenim motorima. Neka budala izmislila garant. Kome jos treba staticna temperatura i staticni uslovi rada... Svasta
 
To su dosta slicni motori kosilicama pa nesto ne vidim da neko turira kosilicu. Verovatno bi proizvodjaci kosilica stavili rucicu za turiranje. Pumpe za vodu isto nemaju rucicu za turiranje.
Nisam strucnjak ali samo da dodam kosilice novije generacije i ona koju posedujem imaju automatski gas,dodaje ga kad udje u jacu travu isto tako smanji kad izadje iz iste.Stara tomosova to nije imala vec polugicu sa stane i udri sam po gasu po svojoj proceni....Nije da nekome teram kontru vec je ovako.
Dusa me zabolela kad je kolega prvi put uzeo u ruke trimer i to Husqvarna 545rx pritisao rucicu do kraja i poceo da mlati levo desno,plakalo mi se verovatno kao i tom motoru...
Opet kazem nisam strucnjak ,niti mi je cilj da nekome cinicno lupam kontru ali je po meni logicno dodavati gas po potrebi.
 
I ja kosim uglavnom pun gas. Po potrebi malo smanjujem do 70-80%, ali ne turiram da se svako malo zaustavlja i pokreće. Spojni elementi se manje habaju, motor radi uglavnom u istom režimu, a na većim obrtajima se bolje i hladi, treba i to imati na umu. Malu travu kosim na obe strane do zemlje, a veću prekratim pa dotučem u povratku.
 
Niko tebi nije rekao da treba pun gas nego da ocenis koliko treba i tako radis.
Da uzmem da ga njakam i turiram, brzo bi ga zaukao i tri majcine. Ruka bi me bolela a nista ne bih ni pokosio da tako dodam gas pa otpustim gas i tako u krug radim. Gas dodam koliko treba i koracam napred, ne stajem.
A ne kao da slusas borbu dzedaja
brm...brm...brm...brm...

E da, izmislili i start-stop sistem na automobilima pa se ispostavilo da je dobijen kontra efekat. Al to su sad neke druge stvari...
 
Posle odredjenog vremena svako ce da nauci da oseti koliko je dovoljno da se doda(drzi) gas da bi se nesto pokosilo.Treba osetiti masinu.Jbg ako je neko balvan onda mu ja ni demona ne bi dao u ruke a ne husqvarnu (na primeru mog kolege). Nikad nisam imao problema sa kvacilom na trimeru 8 god proklizalo je na mestu gde su nutovi kod kardana ali to je od udaranja tokrakog noza.Takodje iz iskustva profi kosaca na temu dodavanja gasa po potrebi ili pun gas nikad problem sa kvacilom ili sajlom gasa (10 godina 2 masine ).
 
Ako sam dobro razumeo iz komentara najbolje gas po potrebi, dakle non stop gas ali nekad manje nekad više u zavisnosti od situacije, nekako zvuči i logično. Mada se pitam zašto mi je tako rekao lik kod koga sam kupio i koji daje garanciju dve godine, mislim to je ovlašteni distributer villagera, valjda se njemu ne isplati da uništim mašinu. Ili misli da će trimer tako izdržati dve godine a onda će početi da zeza a to njemu odgovara.
U svakom slučaju od sad kosim gas po potrebi pa šta bude.
 
A sad kad vratim film čujem ga kako kaže: "Nikako non stop gas, nego gas pa levo, završiš otkos pa pustiš gas, onda opet gas pa vratiš otkos, pa pustiš pa sve ispočetka". Još mi je rekao da odmaram mašinu svakih pola sata ako hoću da mi traje.
 
Hvala svima na pomoći. Uzeo sam Villager bc 900 s pa ćemo videti, javiću kakva su iskustva.
 
Meni danas stigao onaj AGM 520
probao sam ga sa silkom, nista posebno, jaci je malo od vilagera bc 900,
ne verujem u tih 1,9ks koliko su ga krstili
videcemo kako ce se sa trokrakim nozem ponasati
 
Ja mislim da taj AGM je isti kao i Demon ili moj Fieldman 1.6. To sve silazi sa iste trake.
Fidelman 1.6 i Vilager 1.4 sam upoređivao, vilidžer je svakako malo jači, i kvalitetnije urađen. Bolji uprtači, bolja glava, lakše paljenje itd.
Ali je i cena dupla pa je sada pitanje da li vredi toliko. Jer delovi su skoro identični.
 
Јуче радио са тримером...приметих да ми се тресе фино, као да није у баласну његова глава ..проверавао пар пута све фин стоји, чак сам и скинуо па вратио главу и даље се исто дешава...Једино што нисам пробао а то је да стави мциркуалр па да видим да ли се исто дешава...
 
Na Villageru bc 1900s se pojavila pukotina na srcu magneta koji ujedno i povezuje radilicu i kvačilo. Da li smem tako da teram dok se ne razleti? Kontam da kad dođe do toga ne može ništa da upropasti osim što će on sam pući.

Za galicija: da se nije opruga u glavi iskosila?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da li na karburatoru trimera postoji neka dizna za čišćenje. Imam OleoMac 380 i ne prima gas do kraja. I na leru se gasi. Menjao sam svećice ali nema razlike.
 
Da li na karburatoru trimera postoji neka dizna za čišćenje. Imam OleoMac 380 i ne prima gas do kraja. I na leru se gasi. Menjao sam svećice ali nema razlike.
Ako misliš na diznu kao na APN , nema. Ima diznu koja je unutra u karburatoru kao i malo sito koje bi trebalo da izduvaš komresorom, ne preteruj sa pritiskom da ne bi nešto ispalo. Kad ga već otvarš zameni membrane. Oko 300 din su i imaju rok trajanja. Takodje proveri filter goriva u rezervoaru.
 
Pozdrav svima, trebao bih pomoc oko trimera
Kupio sam ledjni trimer, Villager bbc 52 e, odmah da kazem da je promasaj bila kupovina. Ocekivao sam da ce mi biti lakse s njim raditi al daleko je teze od obicnog trimera. Imao sam ranije 1900s koji je zaribao nakon 10 godina zestoke eksplatacije pa sam se odlucio pocastiti ovim ledjnim
Dakle problematika, bbc 52 e tesko prima gas, prvih minut dva, dok se ne ugrije, onda radi stvarno dobro, jak i silovan, nema sta ali muci me to u pocetku. Drugi problem je sto se sajla koja ide s kvacila na kardan mnogo zagrije, kroz radnu bluzu osjetim da przi, ne smijem rukom da je dirnem
Trimer je star 7 dana ali servis je daleko i ne mogu stici jer dok ja zavrsim s poslom oni su vec zatvoreni pa bih sam nesto da pokusam. Takodjer nemam kljuc za stelovanje karburatora, na ostalim masinama to ide serafcigerom a na ovom karburatoru su neki okrugli vijci sa rupicom pa kad bih znao kako se zove taj kljuc da negdje narucim da imam
 
Pozdrav svima, trebao bih pomoc oko trimera
Kupio sam ledjni trimer, Villager bbc 52 e, odmah da kazem da je promasaj bila kupovina. Ocekivao sam da ce mi biti lakse s njim raditi al daleko je teze od obicnog trimera. Imao sam ranije 1900s koji je zaribao nakon 10 godina zestoke eksplatacije pa sam se odlucio pocastiti ovim ledjnim
Dakle problematika, bbc 52 e tesko prima gas, prvih minut dva, dok se ne ugrije, onda radi stvarno dobro, jak i silovan, nema sta ali muci me to u pocetku. Drugi problem je sto se sajla koja ide s kvacila na kardan mnogo zagrije, kroz radnu bluzu osjetim da przi, ne smijem rukom da je dirnem
Trimer je star 7 dana ali servis je daleko i ne mogu stici jer dok ja zavrsim s poslom oni su vec zatvoreni pa bih sam nesto da pokusam. Takodjer nemam kljuc za stelovanje karburatora, na ostalim masinama to ide serafcigerom a na ovom karburatoru su neki okrugli vijci sa rupicom pa kad bih znao kako se zove taj kljuc da negdje narucim da imam
Jbg. I meni taj tip trimera deluje kao promašaj. Jedino bi ga preporučio ako će ga neko koristiti većinom sa nastavcima za živu ogradu i grane (testera-lanac) u tim slučajevima je lakši za upotrebu od občnog. Nisam ga nikad koristio, ali mi je očigledno da je nezgodan za košenje. Običn kada visi na uprtaču glava je u balansu sa motorom dok ovde svu težnu držiš na rukama.

To što se greje tako vrlo moguće da nije nikakva greška. Jednostavno savijena sajla češe mnogo više o zidove nego prava. Podmaži to dobro i podmazju često. To ti je što ti je.

Što se tiče gasa probaj sa slabijom mešavinom kako se ponaša. Kakav je karburator kod tog tipa? Na običnim nema nikakvih štelovanja sem za ler gas.
 
Nazad
Vrh