Trimeri

Данас сам заменио филтер за ваздух на фс55. Тример ради као нов :).
Пре неко вече сам косио и тример се да тако кажем гушио. Наравно извадио филтер и мало га излупао и тример је радио биље.
Данас машину не могу да препознам.
Стари филтер сам опрао у банзину.
Па нека служи као резерва.
 
Zna li neko koja radnja u Zemunu ili Bg da prodaje huskvarna glavu T35.
Ima Lombardini u Zemunu ali kratko radno vreme. Možda i stignem ali ako se malo zadržim na poslu nestižem.
 
Данас сам заменио филтер за ваздух на фс55. Тример ради као нов :).
Пре неко вече сам косио и тример се да тако кажем гушио. Наравно извадио филтер и мало га излупао и тример је радио биље.
Данас машину не могу да препознам.
Стари филтер сам опрао у банзину.
Па нека служи као резерва.
Kako si zadovoljan trimerom? Jel to onaj što ima dve ručice i kači se na oprtače?
Vidim da je neka akcija a uboh se kosačicom u bašti. Nema puno ali patnja živa pa sa kombinujem malo trimer a malo kosačica.
 
Stihl koji fabricki dolazi sa montiranim nozem da li ima odgovarajuci plasticni stitnik i za trim nit glavu(ima li noz na sebi) ili i to mora da se dokupljuje?
FS350 dolazi sa trokrakim nozem da li je samo dovoljno odviti sraf i zaviti glavu autocat 46-2 ili je potrebno neki adapter dokupiti?
Dajan 531 je skoro uzeo FS250 koja dolazi slicno pa me zanima i njegovo iskustvo iz prve ruke,hvala.
 
Kupljen danas vilager bc1900s, nemam iskustva sa košenjem pa ima problema sa pravilnim podešavanjem visine ili nagiba trimera.

Koliko one masti ubaciti u glavu trimera?
 
Kupljen danas vilager bc1900s, nemam iskustva sa košenjem pa ima problema sa pravilnim podešavanjem visine ili nagiba trimera.

Koliko one masti ubaciti u glavu trimera?
Procitaj u uputstvu,za stihl(sad citao za FS 350) pise 5 g i na 100h rada(koji je to kvalitet onda) ali ja na mom skoro 10g starom bs1900 sipam do cepa,visak izbija gore i podmazuje kraj kardana .;)Dobra je to zujalica samo je vise ne bi uzimao.Pazi samo koliko se secam a citao pre 10god kod njega ide podmazivanje na svakih 8 h jedino ako nisu nesto promenili.
 
Procitaj u uputstvu,za stihl(sad citao za FS 350) pise 5 g i na 100h rada(koji je to kvalitet onda) ali ja na mom skoro 10g starom bs1900 sipam do cepa,visak izbija gore i podmazuje kraj kardana .;)Dobra je to zujalica samo je vise ne bi uzimao.Pazi samo koliko se secam a citao pre 10god kod njega ide podmazivanje na svakih 8 h jedino ako nisu nesto promenili.
Prodavac kaže na 6h rada, svaka čast za stihl ako ide na 100h rada. Ovaj trimer plaćen 400 maraka, bio je neki oleo mac sa 1,25 kW za 450 maraka kud ga ne uzeh, zeznuh se
 
Kako za ovaj nagib glave trimera, jel treba da bude skroz horizontalna ili malo nagnuta napred u toku rada?
 
Stihl koji fabricki dolazi sa montiranim nozem da li ima odgovarajuci plasticni stitnik i za trim nit glavu(ima li noz na sebi) ili i to mora da se dokupljuje?
FS350 dolazi sa trokrakim nozem da li je samo dovoljno odviti sraf i zaviti glavu autocat 46-2 ili je potrebno neki adapter dokupiti?
Dajan 531 je skoro uzeo FS250 koja dolazi slicno pa me zanima i njegovo iskustvo iz prve ruke,hvala.
Tačno je da dolazi sa nožem, međutim ja sam odmah u radnji zamenio nož za 46-2 glavu.Sa noževima jako slabo radim u odnosu na trim strunu...Fabrički trimer dolazi sa štitnikom koji ima dodatak (neko je zove i kecelja) sa nožićem na sebi.Taj dodatak se lako skida kada se radi sa nožem ( tada smeta jer ugao košenja nije dobar).Profesionalci ga često skidaju i kada rade sa strunom jer mogu u toku rada (iz iskustva) da puste i dužu nit kada naiđu na ređu i slabiju travu, pa je učinak dosta brži.Naravno da se to ne savetuje, jer kod korisnika koji su početnici, rad bez tog nožića često pravi više problema (preduga nit) nego koristi.

 
Koju strunu koristite, meni rekli u radnji da uzmem 2,4 mm debljine, koristiću za košenje trave po malinama i kupinama. Čujem da imaju neke i četvrtastog poprečnog preseka sa žicom u sebi.
 
Ima li gde kod nas da se kupi onaj dodatak sto se stavlja na trimer da zastiti vocke od ostecenja koje moze naneti noz ili struna. Negde sam svojevremeno to video na netu. Izgleda kao neki obruc koji sprecava da noz ili struna ostete koru drveta.
Potrazio bih i na Amazonu, jer mi sin radi u inostranstvu pa bi mi to kupio, ali ne znam kako se zove pa ne mogu da izvrsim pretragu.
 
Imam problem sa Villagerovim trimerom, star 12 godina, prošle godine zamenjen karburator.
Ove godine ni jednom nisam uspeo da ga startujem prvi put kako bi trebalo, znači zatvoren čok, polugas, nadruka se par puta gorivo sa gumenom pumpicom, ali neće...
Skinem svećicu , koju sam takođe zamenio, svećica UVEK suva, znači neće da povuče gorivo.
I onda sipam malo goriva u cilindar, zavrnem svećicu i trimer startuje iz prve. Posle toga radi bez problema, uodlično prima gas, dok radi vuče gorivo iz rezervoara , problem je samo pri prvom startovanju.. Ugasim ga, i startujem odmah i on radi, ali ako malo duže stoji ugašen, nema šanse da ga startujem bez ponovnog sipanja malo goriva direktno u cilindar.
Ponavljam,karburator je skoro nov, kad pokrenem trimer onda odlično radi, prima gas, nema trokiranja,gušenja i sl. da bih posumnjao na membrane...
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa Villagerovim trimerom, star 12 godina, prošle godine zamenjen karburator.
Ove godine ni jednom nisam uspeo da ga startujem prvi put kako bi trebalo, znači zatvoren čok, polugas, nadruka se par puta gorivo sa gumenom pumpicom, ali neće...
Skinem svećicu , koju sam takođe zamenio, svećica UVEK suva, znači neće da povuče gorivo.
I onda sipam malo goriva u cilindar, zavrnem svećicu i trimer startuje iz prve. Posle toga radi bez problema, uodlično prima gas, dok radi vuče gorivo iz rezervoara , problem je samo pri prvom startovanju.. Ugasim ga, i startujem odmah i on radi, ali ako malo duže stoji ugašen, nema šanse da ga startujem bez ponovnog sipanja malo goriva direktno u cilindar.
Ponavljam,karburator je skoro nov, kad pokrenem trimer onda odlično radi, prima gas, nema trokiranja,gušenja i sl. da bih posumnjao na membrane...
Zameni creva koja idu iz rezervoara do karburatora.Hoce na njima da uvlaci falš vazduh bas kod prvog paljenja
 
Zna li neko koja radnja u Zemunu ili Bg da prodaje huskvarna glavu T35.
Ima Lombardini u Zemunu ali kratko radno vreme. Možda i stignem ali ako se malo zadržim na poslu nestižem.
Kad već nema huskvarne, ima vilidžera na svakom ćošku. Uzeh glavu BC 184.
Videćemo kako će se pokazati, svakako biće na momente dobro opterećena.
 
Imam ga ja nekoliko godina, ali više volim Villager bc900.
Nabavljen za jači korov i rad sa nožem. Radi on, ima snage, troši dosta, dere se kao i demon, mislim da je to sve slično.
Moj je bio kod Saleta Brkina na remontu, posle nekoliko godina 'službe'..
 
Imam ga ja nekoliko godina, ali više volim Villager bc900.
Nabavljen za jači korov i rad sa nožem. Radi on, ima snage, troši dosta, dere se kao i demon, mislim da je to sve slično.
Moj je bio kod Saleta Brkina na remontu, posle nekoliko godina 'službe'..
Kolika je razlika u snazi i potrosnji izmedju bc 900 i AGM 520
 
Nisu ista klasa, na papiru je bc900 dosta slabiji, ali u praksi on radi odlično i završava standardan posao bez problema.
Lakši je oko 2kg, što nije zanemarljivo..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh