Trimeri

Koje ulje predlažete za pravljenje mešavine za villager trimer, stihl ili vilager?
 
U koju grupu spada Exol ulje.
Kupio da razradim trimer, obično sam kupovao štil. Ali imalo samo to u manjoj bočici. Neće se svakako duže zadržati.
 
Trimer jesenas odlozio ,ali sada kad sam probao da ga palim ne mogu tj kanap nece da se vrati do kraja .Kad skinem i probam rucno kanap se uredno vraca,ne zapinje nigde ali cim namontiram stara prica ,sta mi je raditi

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

Nemam nameru da reklamiram prodavca, nego mi interesantna reklama, naglašava da je Demon ORIGINAL ...
Dal je moguće da i njega neko kopira???
 
Ulja za dvotaktno i nemaju neka klasiranja, svako je dobro. Glas vise ide za sintetiku i to je to. Razlike su samo u cenama i boji. Ionako izgori
Uvijek me je ovo interesovalo. Nekad je bio dvotaktol i to je to. Sad me ubjeđuju na pumpi da obavezno uzimam sintetičko ulje. Kaže tip: "Ni slučajno ne stavljaj obični dvotaktol. To se ne koristi sa ovim benzinima. Samo sintetika".
Za mene je benzin benzin a ako je dvotaktni motor mogao raditi 80 tih na taj dvotaktol zašto taj isti motor, ne može danas?
 
Из искуства од неких двотактола се створе наслаге у мотору и на клипу. Користио сам стил 0.5 л и последње две флаше нису биле затворене фолијом. Мало више је димио. Сад сам прешао на хускварнино уље. За сада ок.
 
Ja u zadnje vreme koristim Addinol sintetiku i za trimere i motorne testere, jer moram tu sintetiku da kupujem za motor.
Ali na motoru se ulje posebno sipa i sam preko pumpe pravi mešavinu. To ulje se tesko mesa sa benzinom i nije preporučljivo za pravljenje klasične mesavine. Jako malo sagoreva i bukvalno podmazuje motorni sklop sve dok ne izađe na auspuh.
Kad ga koristim, napravim mešavinu neposredno pre korištenja i dobro promućkam, i potrošim do kraja.
Ulje je vrhunsko, ali ga treba znati koristiti. To je ovo ulje:

 
Uvijek me je ovo interesovalo. Nekad je bio dvotaktol i to je to. Sad me ubjeđuju na pumpi da obavezno uzimam sintetičko ulje. Kaže tip: "Ni slučajno ne stavljaj obični dvotaktol. To se ne koristi sa ovim benzinima. Samo sintetika".
Za mene je benzin benzin a ako je dvotaktni motor mogao raditi 80 tih na taj dvotaktol zašto taj isti motor, ne može danas?
Pa njemu na pumpi je bitno da proda skuplje,Jos ako ima i dobar rabat.

Ta podela na mineralna i sintetička kod dvotaktola treba da se gleda samo na koliko obrtaja se vrti motor i ništa drugo.

Ja za trimer koristim isto što i za skuter Ipone jagodu :D
 
Clan Stalker je u jednom navratu pisao o dvotaktolima na temi o uljima i mazivima i tu sam i zapamtio da mozda neka ulja jesu bolja od drugih al je to toliko mizerno malo da ne opravdava razliku u ceni skupljih i jeftinijih.
 
Onda uzimaj, za te pare taj kvalitet i snagu nećeš naći u drugim brendovima...Proveri samo da nije 4-mix motor, po meni, nisu se dobro pokazali.
 
Ja sam se nakon dugo vremena ipak odlučio kupiti trimer. Poslužit će kao zamjena za ručnu kosu i škare za živicu za ono što oko voćki ostane nakon malčiranja ili šišanja trave samohodnom kosilicom. Odluka je pala na Stihl fs 38. Naručen je on line i treba stići u ponedjeljak ili utorak.
Nikad nisam radi trimerom pa ako mogu dobiti neke savjete za početnika, biti ću jako zahvalan.
 
Колику површину планираш да одржаваш?

Разрађивање (ма шта ко имао да каже о томе).
Лагана употреба са одмарањем.
Увек користити одговарајућу струну.
Увек свежа мешавина не старија од седам дана са штил уљем.
Одржавање главе тримера замашћивањем осим ако то конструкцијски није решено.
Зимско припремање за мировање тако што се тример сам угаси а у машину се убаци пар капи уља.
Добићеш упутство за одржавање.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh