Trimeri

Takođe ne skidam štitnik, bilo da koristim glavu za silk ili nož. :p

Vele mnogi da trimer bolje kosi kad je silk malo duži, ali isto tako da to opterećuje glavu trimera.
 
Mnogo radim s nožem i, iskren da budem, baš smeta mi taj štitnik....
I mrzi me stalno da ga skidam-stavljam....Struna se izvlači samo kad "lupnem" glavom o tlo, ne izvlači se kako on hoće...
Tako da nemam problem (osim kerećih fekalija) da eksploatišem trimer bez tog štitnika...
A ne tvrdim da je tu bez razloga postavljen...
***********************************************************
Dok ja kucao, evo kolega je podelio iskustvo (koje je istovetno s mojim) zbog čega i on koristi trimer (uglavnom) bez štitnika....
[/Qupravo tako dobrodol. ovo je samo kako je kome lakse da kazem. eto drugim clanovima je bolje kad imaju stitinik i nozic.
 
Ja juče prvi put probao AGM 520 sa trokrakim nožem. Propisno sam se namučio, potrošio 1 lit goriva i jako malo uradio.
Trava je narasla na oko 1,5m visine i da zlo bude veće od ovih kiša je veliki deo polegao po zemlji u svim pravcima i smerovima a uz to se sve pomrsilo i sve je uvezano tulicom ( Galium aparine).
Kako efikasno kositi takvu travuljinu?
 
Ni slučajno ne koristiti trimer bez zaštitnih naočara, ako se nema vizir...
I bez štitnika...
Ume gadno da ošine po licu, mogu misliti šta bi se desilo ako bi šta naletelo direkt u oko...
Jako malo kosim strunom, i inače, a zanemarljivo malo gde je šljunak ili rizla, pored puta i tako, i maksimalno pazim i usporim rad na takvom terenu...
Fokus mi je na košenju veće trave, korovština po zapuštenim dvorištima i ispred kuća, po kanalima, nožem, i "fazoniranje" održavanih travnjaka...
U kojima, opet ponavljam, bude ostataka fekalija kućnih ljubimaca....
 
Ja juče prvi put probao AGM 520 sa trokrakim nožem. Propisno sam se namučio, potrošio 1 lit goriva i jako malo uradio.
Trava je narasla na oko 1,5m visine i da zlo bude veće od ovih kiša je veliki deo polegao po zemlji u svim pravcima i smerovima a uz to se sve pomrsilo i sve je uvezano tulicom ( Galium aparine).
Kako efikasno kositi takvu travuljinu?
A da najprije oprskaš Totalitisom (glifol) , sačekaš nedelj' dana, pa kada malo svene, ošineš trimerom i samelješ nožem ?
 
Ni slučajno ne koristiti trimer bez zaštitnih naočara, ako se nema vizir...
I bez štitnika...
Ume gadno da ošine po licu, mogu misliti šta bi se desilo ako bi šta naletelo direkt u oko...

Ja sa mojim novim trimerom nisam hteo da kosim bez naočara, prvo košenje ispred kuće i kamenčina pravo u zaštitne naočare. Neželim ni da pomislim šta bi bilo da sam kosio bez njih.
 
Problem kod zašt. naočara je taj što štiti samo oči, ako se radi po terenu gde ima i sitnog kamenja, onda je vizir sigurnije rešenje...štiti celo lice.Naočare su više za proveren teren.
 
Imam komšiju koji nikad nestavlja ni naočare. A kosi ukupno min 20ak ari, uglavnom oko malina. Realno ima i čistiji teren, ali bez bilo kakve zaštite je tek glupost
 
A da najprije oprskaš Totalitisom (glifol) , sačekaš nedelj' dana, pa kada malo svene, ošineš trimerom i samelješ nožem ?
Ne bih baš da prskam , ionako je sve već uprskano :)
Samo da stane kiša pa ću kombinovati sav arsenal kojim raspolažem. Da to počistim a od sledeće godine pamet u glavu pa košenje čim naraste na 20cm.
 
Да ли неко овде има Womax 1700 b lux? Размишљам да га узмем, изгледа примамљиво, међутим не знам какав му је квалитет. Имам Straus 5.2 и нисам никако задовољан. Снага ајде мање више је ок, али постићи ту снагу је јако тешко, тример слини, прегрева се јако лако... у суштини јако је лош.
 
Svi ti kineski trimeri su prakti;no identični, tako da nemaš potrebe za takvim pitanjima.
Ako ti se sviđa uzmi, i onako nisu neke strašne pare..
 
Nije više ni to baš tačno, reći svi kineski je skoro isto kao da kažeš svi trimeric, manje više sve se pravi u Kini, i neki čisto kineski proizvodi postaju sve kvalitetniji, ali budi mudar pa znaj koji je dobar, a da ne daš prvo pare.
Moj prvi trimer, pisao sam da je bio đubre, je bio neki Womaks, kupio sam ga zbog cene a, i imao sam pre toga neku Womax kružnu testeru, bio zadovoljan, sa trimeric dam se brzo srećno rastao. Ne verujem da može benzinska mašina da košta manje od 100 evra i da ima ikakvog kvaliteta. To bi značilo da iz fabrike izađe za 50 evra. Kako?
Mada, vidim da ima motornih trimers I testers I za 8000 dinara. To ne bih držao u ruci.
 
Nije više ni to baš tačno, reći svi kineski je skoro isto kao da kažeš svi trimeric, manje više sve se pravi u Kini, i neki čisto kineski proizvodi postaju sve kvalitetniji, ali budi mudar pa znaj koji je dobar, a da ne daš prvo pare.
Мислим да човек хоће да ти каже да гро тих локалних марки продаје практично исте производе, типа, имаш тример са мотором од педесет кубика чији су делови истоветни или међусобно изменљиви са онима уграђеним у тримеру који се продаје под неком другом марком. И то се односи и на тимере и на тестере - постоје, упрошћено речено, неколико величина, снага мотора: мали, средњи, велики и сви су настали од неког узора познате и популарне марке којој су давно истекла патентна права.

Неко од тих локалних марки одлучи да измени неки козметички детаљ типа пластике, дода неку корисну, али јефтину ситницу типа овај, а не онај карбуратор, спакује неку додатну ситницу у кутију и то ти је сва разлика. А притом, није искључено да све те локалне марке сву ту опрему наручују у свега пар крупних кинеских фабрика.

Мени је то добра пракса, ако се већ одлучим да пазарим небрендирану ствар - ако нема неки резервни део за мој тример марке А, има га код онога који сервисира тример марке Б.

Што се тиче цена и тога да не верујеш да бензинска машина кошта мање од сто евра, могу да ти напишем податак кога знам, о фабричкој цени нпр. за кинеске клонове "Хондиног" 4Т мотора са хоризонтално постављеним цилиндром, од 50 до 110 кубика, какве имаш уграђене на пит-бајкове, мале квадове, којекакве мопеде и слично. Тај мотор, са све OHC разводом, са системом за подмазивањем под притиском, алнасером, четворостепеним мењачем, ручним или аутоматским квачилом.... укратко, преко двае'с кила челика и којекакве лаке легуре, и који прелази километраже које могу да са'ране и просечног "Југића", у било којој конфигурацији да га наручиш, кошта у фабрици испод сто евра. А овде помињемо пар кила двотактног мотора који се састоји укупно од отприлике туцета делова од којих су три и по покретни делови - не знам конкретно колика је његова фабричка цена, али сам сигуран да није више од пар десетина евра.

У вези са тим, Димитрије, ако ти је на "Штраусу" све остало у добром стању осим саме машине, видим да за 5 или 6 'иљада, код нас могу да се купе комлетни нови мотори за тримере, које за фртаљ сата можеш да поставиш на свој тример, а стари мотор секиром нацепкаш за потпалу. Имамо на форуму човека из Сонте који се бави том ситном техником, па може да ти каже нешто конкретније о томе.
 
Na šta tačno misliš? Ima li neka sličica ili link?
Мислим да ћеш можда морати први пут ручно да посечеш то са чим тример не излази у крај, па тек она да почнеш редовно да радиш тримером.

А тај "кинески срп", како сам га назвао у недостатку бољег термина, је просто држаље од пола метра са сечивом од 15-20 сантима, нешто као умањена ручна коса, кога можеш да нађеш на пијаци код Кинеза за ситне паре. Мени је та алатка помогла у случајевима где је мало фалило да само таруп може да помогне.
 
Nazad
Vrh