Trimeri

Za vikend malo više isproban AGM 520.. Nemam prethodnog iskustva pa je meni sasvim dobar. Još učim :) .
Trokraki jos nisam koristio jer sam uglavnom kosio pored nekih ograda, stepenika.... Probao sam ga malo i u gustoj travi do grudi ali tu struna nije dobro resenje. Nije da nisam znao da treba trokraki ali nisam hteo da gubim vreme zbog par m2. Ovog vikenda, ako vreme dozvoli, ide proba sa trokrakim.
Ja za sada zadovoljan. Lepo pali, lepo radi, ja učim - ma idila :)
imam i ja agm 520 , dobar trimer. radim sa njim
 
Радио јуче пола дана са тримером....па немож у њега усути горива колко он може да прогута...треба пумпа да се повуче за мном да би се 2700 напојио...јесте да гута све испред себе, али малко је алава аз тај посао који одрађује...
svi kinezi gutaju gorivo, tipa vilager demon i ostali
 
Ja ponekad ne da skidam taj nozič, već skinem i ceo štitnik...
Kosi onda do zemlje, a struna se onda sama skraćiva, jbm-li ga, uglavnom, dobro ide, samo si umazan do ušiju od ostataka trave, i pokoje kereće govance završi po tebi..... 😂 :haha:
 
Da li neko zna jel postoji husqvarnin trimer 395 xp? Imam u ponudi ali ne nalazim nst na netu , plasim se da nije neki fals?.
Treba znati da kod Husqvarne (Jonsered naravno) poslednja 2 broja u oznaci označavaju tačan ili približan broj kubika mašine, prvi broj je broj serije.
Ovo "xp" svakako predstavlja oznaku za profi mašinu velikih obrtaja (mada nije nužno da ima "xp" a da je u pitanju profi model)
Pa tako (npr) H395 xp je testera serije 3 i i ima 94 см³
Ovo pišem inspirisan da je neko tamo napisao trimer H395 xp...najjači njihov trimer (šumski čistač) je H265 rx, dakle serije 2, ima 65,1 см³ i oznaka nije xp već rx.
 
Ja ponekad ne da skidam taj nozič, već skinem i ceo štitnik...
Kosi onda do zemlje, a struna se onda sama skraćiva, jbm-li ga, uglavnom, dobro ide, samo si umazan do ušiju od ostataka trave, i pokoje kereće govance završi po tebi..... 😂 :haha:

Kosim ja do zemlje ali ne skidam štitnik, a ni nož. Dovoljno je da malo maltene trimer, da ne vrti paralelno sa zemljom i čisti sve na nulu. Ako BiH skinuo nož može lakše da se desi da zakači nešto što ne BiH hteo, sa nožem imam sigurnost da struna ne ide dalje od štitnika.
 
Kosim ja do zemlje ali ne skidam štitnik, a ni nož. Dovoljno je da malo maltene trimer, da ne vrti paralelno sa zemljom i čisti sve na nulu. Ako BiH skinuo nož može lakše da se desi da zakači nešto što ne BiH hteo, sa nožem imam sigurnost da struna ne ide dalje od štitnika.
kao i kod svake masine ili alata svejedno. bitna je i tehnika rada. dakle i sa skidanjem nozica i celog stitinika se normalno kosi bez bojazni da ces slomiti glavu trimera ili slcno. samo je problem koji vec gore opisan u postu da imas problem sto vise trave prskati po tebi. e sad neko ko nema osecaj onda je sve moguce
 
Treba znati da kod Husqvarne (Jonsered naravno) poslednja 2 broja u oznaci označavaju tačan ili približan broj kubika mašine, prvi broj je broj serije.
Ovo "xp" svakako predstavlja oznaku za profi mašinu velikih obrtaja (mada nije nužno da ima "xp" a da je u pitanju profi model)
Pa tako (npr) H395 xp je testera serije 3 i i ima 94 см³
Ovo pišem inspirisan da je neko tamo napisao trimer H395 xp...najjači njihov trimer (šumski čistač) je H265 rx, dakle serije 2, ima 65,1 см³ i oznaka nije xp već rx.
Deki hvala na odgovoru, i koliko sam shvatio ovo je fals trimer?i nije narandzast vec crven, to me bunilo.
 
Kada se kosi malo veća trava trimer više zapinje ako mu je duža struna, a da nema nožića, kad je teren džombast, previše bi se struna razmotala.
 
kao i kod svake masine ili alata svejedno. bitna je i tehnika rada. dakle i sa skidanjem nozica i celog stitinika se normalno kosi bez bojazni da ces slomiti glavu trimera ili slcno. samo je problem koji vec gore opisan u postu da imas problem sto vise trave prskati po tebi. e sad neko ko nema osecaj onda je sve moguce

OK, ali, mislim da ako već postoje i štitnik i nož, ako je mašina zamišljena da radi sa njima, trebao bi mi jak razlog da bi ih skinuo, ako sve mogu isto da odradim sa ili bez, ne bih nikome preporučio da ih uklanja makar i zbog sitnice kakva je umazano lice kojekakvim materijama. :)
 
Има једна ствар коју сам приметио на свом новом "Демону". Наиме, та половина лавора коју су употребили као штитник ми поприлично смета када косим ножем. Поставио сам један четворокраки са старог "Ајнхела" и тај лавор ми поприлично ограничава висину реза. Рад са ножем ми је био кудикамо лакши и спретнији са старим "Ајнхелом" јер та заштита (која је кудикамо компактнија од "демонске") постављена тако да не ограничава ни рад силком ни рад ножем. Сад, целом дужином доњег дела тог "демонског" заштитног лавора постоји уметак који сигурно може да се одвоји и тиме додатно смањи висина реза, али не знам да ли му је то сврха. Можда је допбро да послушам стари савет - RTFM!
 
Mnogo radim s nožem i, iskren da budem, baš smeta mi taj štitnik....
I mrzi me stalno da ga skidam-stavljam....Struna se izvlači samo kad "lupnem" glavom o tlo, ne izvlači se kako on hoće...
Tako da nemam problem (osim kerećih fekalija) da eksploatišem trimer bez tog štitnika...
A ne tvrdim da je tu bez razloga postavljen...
***********************************************************
Dok ja kucao, evo kolega je podelio iskustvo (koje je istovetno s mojim) zbog čega i on koristi trimer (uglavnom) bez štitnika....
 
Za moj FS 120, proizvođač preporučuje da se skloni donji deo štitnika, suknjica, kad se radi nožem, a ceo štitnik kad se radi cirkularom.
Nemam zamerke na takva uputstva pa tako i radim. Naravno, nisu sve mašine iste, nisu ni naše navike iste.
 
Nazad
Vrh