Trimeri

womax i straus su ti isti, braca blizanci
Villager je neka donja granica za trimer (po meni) zbog servisne mreže i dostupnosti delova... sve ostalo tipa Demon, Straus, Womax... je malte ne iz iste fabrike kupljeno na kilu sa zalepljenim različitim nalepnicama, što nužno neznači da je loše ali servisna mreža i dostupnost delova je pod znakom pitanja. Imam bušilicu za rupe za stubove Womax kupljena da odradi trenutni pasao... do sada odradila 3-4 puta više od planiranog ja prezadovoljan, ali sam svestan da kad stane pa makar i zbog neke gluposti od 1000din verovatno ide u rashod jer je pitanje dali postoje delovi za nju i ako postoje dali su dostupni odmah ili čekaj 45dana... a posao nemože da čeka...
 
I Villagerova servisna mreža je takva da ima malo servisa... nema ih u svakom gradu. Iz SD mislim da idu u Kragujevac. A mašina ti treba. Zato sam i odabrao neku drugu marku jer je prodavnica ujedno i servis. A ima nekoliko takvih prodavnica-servisa pa je i kvalitet servisa i popravki pretpostavljam na većem nivou. Svi se utrkuju da što kvalitetnije urade i što pre urade. Mada danas nema pravila ni kada je konkurencija velika jer to ne mora da prouzrokuje kvalitet.
A iskustva kolega ovde na forumu koji koriste Villager su takva da je ta mašina sasvim korektna ako se koristi u granicama normalne upotrebe.
Uostalom danas za bilo koju stvar treba imati i sreće da se kupi bez skrivenih mana...
 
I AGM je iz iste trake kao Demon, Womax.. i koristi Viligerovu mrežu jer je njegov mlađi i jeftiniji brat. I gomila delova je identična sa Vilagerom. Sve to radi slična ekipa. Vilager je kvalitetniji i duplo skuplji. Dali to opravdava duplu cenu to bi morao da kaže neko ko ih popravlja i ko je stručan.
 
Villageru sam dao prednost samo zbog servisa i delova, barem je tako u NS-u. Ja imam 1900 mislim da je bc ili tako nešto 5-6 god ga koristimo nas trojica burazer, matori i ja... i radi bez greške. Ove godine je burazer kupio Strausa i osetno je "mekši" i "glindžaviji" od Villagera za sada radi dobro a za dalje videćemo... Uglavnom da imam ili da znam da ima sevis sa delovima u NS-u nebi bežao ni od Strausa, Womaxa, Demona...
 
Pokušaću ali je sve uvezano i drži se jedno za drugo i namotava iznad noža svaki čas. Ako bude prosušilo, za vikend napadam kosačicom a po potrebi i motokultivatorom sa kosom, ručnom kosom, trimerom.......... Važno mi je da samo oborim travu .
Kupi onu vidija testeru za trimer,ima za800 do 1 000 dinara i nećeš osetiti košenje a posao završen.
 
Meni pre 6-7 godina magarac izgoreo viladžera 1250s kom sam pozajmio. Seoski priučeni majstor zamenio klip, valjda i radilicu... bilo sve to delova oko 2.000 din u prodavnici. I od tad radi bolje nego fabrički nov kad je bio. Kakvi servisi i gubljenje vremena.
 
Bilo je reči na tu temu, ako nije previše izrabaćen svakako je pametnije kupiti polovnu kvalitetnu mašinu, jednostavno kvalitet materijala je neuporediv. E ako ti treba još toliko novca da bi ga popravio onda i tebi je sve jasno.
 
bilo sve to delova oko 2.000 din u prodavnici. I od tad radi bolje nego fabrički nov kad je bio. Kakvi servisi i gubljenje vremena.
Servis (kao zanat) nije toliko bitan nego mogućnost kupovine ili narudžbe delova a u ovlašćenom servisu možeš kupiti ili naručiti delove do naj sitnijeg šrafa. Evo npr. ja u NS nemam pojma gde mogu da nabavim bilo koji deo za npr Strausa... i onda mašina stoji zbog dela od 500-1000din... pa onda ide ono možda pasuje od ovoga ili od ovoga...
 
Људи, како крећете у потрагу за деловима за тример неке ад-хок марке попут поменутог "Штрауса"?

Није ваљда да у пољу за претрагу на "Гуглу" куцкате марку и модел вашег тримера и ако шта изађе - изађе, ако не, онда... мрка капа?

Колико ја могу да видим, ти приступачни кинески тримери о којима дискутујемо су у 95% случајева (тај проценат сам ставио да бих допустио да ипак постоји мали број изузетака од правила) састављени од генеричких компоненти и спаковани по "Лего" принципу: пар различитих мотора комплетираних различитим карбовима, пар квачила, пар шипки са пар вратила, пар редуктора. Не треба бити атомски физичар, па да се из гомиле резервних делова увезених од Бог те пита ког увозника неке марке, за две уре са пуш-паузом спакује функционални тример. Зимус сам гледао клип неког типа који сервисира сав тај ситан алат, који је од делова различитих марки заосталих по буџацима његове радионице, уз понеки нови део, без икаквог буџења и прекрајања, саставио Франкенштајна од моторне тестере. Све на месту, све ради, само је шарена к'о сликовница.

Пре пар година сам имао посао да оспособим ујакову моторну прскалицу неке ад-хок марке, јер му се нека заостала вода замрзла у току зиме и лед развалио тело те алуминијумске пумпе. Наравно да претрага за резервним деловима те конкретне марке није дала резултата, али сам код других увозника сличних прскалица потражио само те пумпе. Било ми је потребно да премерим само размак отвора за вијке којима се пумпа фиксира за мотор, пречник шоље центрифугалног квачила пумпе и колико она вири из пумпе и то је била сва мудрост. Контактирао сам Крагујевчане из "Вилиџера", они ми узвратили поруком да је то што имај, то што ми одговара, па сам наручио њихову пумпу. Јесте да је она била другачије форме и габарита од старе, али сам је спаковао за по сата и притом се више зезао са измештањем балона за шпеције за пар сантима навише, неко упаривањем пумпе са мотором. Иначе, мотор на прскалици је исти какав и на ујаковом тримеру.

Исту такву праксу сигурно можете да примените и на тримере за које (наизглед) останете без резервних делова.

Или још један пример који, барем мени, потврђује ту кинеску "Лего" филозофију: пре скоро десетак година повољно сам пазарио кинеско моторче спаковано у деловима у кутији, како је дошло из фабрике. Фирма је увезла 13 комада тог "мог" модела, а потом је почела криза и они су изашли из тог посла са моторима. Да и пре куповине нисам упознат од којих компоненти је састављено то моје моторче, тешко бих се одлучио за куповину. Од свих компоненти од који се оно састоји, постоји само ШЕСТ компоненти које су специфичне само за тај мој модел: лева и десна пластична облога резервоара, лева и десна десна облога бочне странице, седиште и реп иза њега. СВЕ ОСТАЛО среће се на моделима мотоцикала других кинеских марки и лако се нађе чак и на нашем тржишту.

Поента читаве ове моје приче: што већу "конфекцију" купујете, то вам је лакше са резервним деловима.
 
I moj Štil se pokvario radi samo na pola snage kao da negde ne dobija potrebnu količinu goriva za rad u punoj snazi,kuci me zezao ceo da,jutros otišao kod majstora on ozdravio radi kao nov,i majstor pokosio dvoriste a ja se vratio kuci.
 
Ako ti je samo motanje trave oko glave problem, kupi nož-disk osmokraki, na njega ne može da se namota...
I košenje odradi kako ti je @zexoni u Postu #6471 rekao...
Ne bi trebalo da bude problema....
Evo danas pokosih Lucerku na placu od 10 ari trimerom, i tim osmokrakim diskom, nisam slikao, ali je lucerka bila maltene do pojasa, umotana i polegla, i eno, mogu slikati sutra kako lepo stoje otkosi, ali sam na trimer namontirao jedan moj "dodatak", napravljen od armature šestice, koji slaže otkose....
kolega dobrodol samo da dodam da se taj noz za detelinu dobro pokazao, bas to sto si lepo objasnio
 
Posle 5 godina, danas prvi problem sa Stihl fs 55 trimerom. Kosio sam nekih pola sata "normalnu" travu i odjednom ispada glava sa strunom. Pogledam, vidim nigde nisam udario, zašrafim nanovo kad ista situacija, glava ispada zajedno sa onim podloškom sa nutovima. Kada okrećem ručno onaj prenosni zupčanik on "krči", zakača negde.... Kontam da je problem u prenosnoj glavi, sad dal je lager, da li oni zupčanici unutar prenosne glave.... Bilo koji savet, mišljenje?
 
Glava sa strunom se navija u smeru u kome se okreće... to verovatno znate i sami... ispadne cela glava sa osovine?
 
121389_319218437.gif
 
Glava sa strunom se navija u smeru u kome se okreće... to verovatno znate i sami... ispadne cela glava sa osovine?
Tako je. Ispada glava sa strunom zajedno sa onim podloskom... Osovina nailazi na neki otpor prilikom ručnog okretanja...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh