Trimeri

Pa onda, jel litijumska ili tovatna, grafitna definitivno ne...
Moram potražiti u radionici znam da sam negde zaturio onu tubicu od masti što je stigla s trimerom baš da vidim šta piše...
 
Купи Хускварнину и не брини. У Марту мом тримеру 5 година и само Хускварнину стављам од кад је купљен. Пред почетак сезоне малим шприцом убацим и то је то.
 
Ja koristim ovu .
fvab7szw.jpg
[/URL][/IMG]
 
Okaci neke slike...Puno nas zeli da rizikujensa Demonom,pa nam reci sta si sve dobio sa njim..Na you tube bas ima dodatne opreme u kutiji sa Demonom...
Moj komsija se raspitivao kod mene za trimer,ja ga ubedjujem da kupi kao moj zbog blizine servisa...a on zapeo za De'monaa zbog cene i reklamne snage,a ja mu kazem ja sam ti rekao sta da kupis i vidis koliko ja kosim sa trimerom,a ti kako hoces...Kupi Demona,za te pare ne mozes da pogresis,a ako je dobar cu da kupim i ja jedan pa da ladim masinu...Samo dodatna oprema vredi pola trimer Demona..
 
Pa pazi ja imam malu povrsinu za kosenje tako da mi snaga nije bitna a narocito ono sto prodavci reklamiraju.
Uz trimer dolaze 2 glave sa strunom,jedna metalna (disk) glava sa strunom,jedan trokraki noz,jedno rezervno pakovanje strune crne boje a struna nije ravna kao ove na glavama vec je kao upredena(ne znam koliko je metara cini mi se 15m,trimer mi je na placu samo sam na brzinu pregledao sta ima u kutiji) vizir,oprtac za oba ramena,kanistercic za mesavinu i neki alat za sklapanje(to nisam pregledao sta ima u kesici).
Sve kao sto i reklamiraju mada sam kod nekih video da imaju zastitne naocare ali ne znam da li kod njih ide i vizir ili ne?
Ja sam vec za stari trimer bio kupio zastitne naocare tako da mi nije bitno sto ih nema uz Demon-a.
Jedino sto mi se cini da je noz tup to jest da bi valjda trebalo da se naostri,da ne dodje do zabune noz je nov,sta mislite da li treba da se naostri?
Noz koji sam dobio uz Demona izgleda ovako:
image.jpg

A od starog trimera imam ovakav noz sa kojim sam kosio samo jednom ili dva puta,prakticno je nov,pa ne znam da li smem njega da namontiram na Demona?
image.jpg

Slike nemam posto mi je trimer na placu a sada po ovakvoj zimi mi se ne vadi sve iz kutija,slikacu kada ga budem sklopio.
U upustvu pise za mesavinu da se pravi u razmeri benzin ulje 25:1 a kod starog trimera mi je bilo 40:1.
Prodavac mi je rekao da pravim mesavinu "2% sinteticko ulje (preporuka stilovo ulje) nikako obican dvotaktol"
Kako da pravim mislim da li je ovo mozda neka greska u upustvu ili ne?
 
Poslednja izmena:
Cestitam na kupovini,...

Ja koristim stihl ulje u preporucenoj dozi (2%) i radi kako treba, probao sam po uputstvu 25:1 (4%) dimi kao nenormalan.
 
U pravu si...
Imaš one brusne ploče od šmirgl-papira za metal, namontiraj na malu brusilicu pa naoštri, nećeš pogrešiti...
I ja letos kupio trimer i uz njega dobio tup nož, ovako sam mu malko "izvukao" oštricu, i ondak je bilo OK...
 
A da li moze da se postavi i ovaj drugi noz sa donje slike ili mora uvek isti kao ovaj sto je dosao uz trimer?
 
-Na 4-4,5lit. benzina sipaj 100ml. kvalitetnog ulja i bez brige.
-Može i taj model naravno. Iz nekog mog iskustva malo "slabije kosi" ali duže traje, jer trpi manje udare zbog širih noževa i manjeg razmaka između njih.
-Što se oštrenja tiče može se raditi (lakše reže travu), ali će se onda brže i trošiti kao i lakše tupiti ako udari u kamen recimo, pogotovo stanovnik. Ako ti je livada 100% čista naoštri ga, a ako nije bolje ne. Fabrika je predvidela da on seče na osnovu brzine obrtaja, a ne zbog oštrine. Taj nož koji dođe uz trimer prilično je tanak i veoma lako se krivi u susretu sa tvrdim predmetom. Ja sam prošle godine kupio Oregonov trokraki istog oblika (crvene boje, oko 10 evra), ali je mnogo deblji i jači.
 
Posto mi je mnogo 4-4,5l benzina(posto svi kazu da ne valja da stoji mesavina) barem mi je bilo mnogo za stari trimer,pravim 1 litar pa ako zafali onda jos pola ili opet jos litar (mala mi je povrsina za kosenje)onda cu najverovatnije sa onim kanistercicem sto je dosao uz trimer cini mi se da tamo ima i obelezeno za razmeru 25:1 i 40:1.
Onda da pravim 25ml ulja na 1 litar benzina ili?
 
Ja kada pravim na litre u 1 litar benzina stavim:
1 - 20ml ulja - to je 100ml na 5 litara
2 - 25ml ulja - to je 100ml na 4 litara
sve zavisi koliko hoćeš da stavljaš. Ovde se na temi pominje da kinezi (mada su skoro svi kinezi) koriste 'jaču' (2) mešavinu a ovi kao bolji slabiju mešavinu (1).
 
Druze razumem ja da se ostri kada se istupi ali ovaj je nov pa tup?

Сваки нов је такав.

- - - - - - - - - -

U pravu si...
Imaš one brusne ploče od šmirgl-papira za metal, namontiraj na malu brusilicu pa naoštri, nećeš pogrešiti...
I ja letos kupio trimer i uz njega dobio tup nož, ovako sam mu malko "izvukao" oštricu, i ondak je bilo OK...

Може да оштри и са равном турпијом. Сигурније му је да брусилицом не скине много.
 
Zato sam mu i rekao pločom s šmirgl-papirom koja ide na "malu" brusilicu...
To zaista treba da upre ko magarac da bi skidalo ko klasičnim brusnim kamenom...
 
Ma kosi slobodno sa tim nozem jer on nije tup. Jednostavno takav treba da bude. Da je ostar kao noz ne bi valjalo. Ja sam moj odmah koristio bez ostrenja i kad se od zemlje i udaraca utupi i nazamba predje se malo turpijom i teraj dalje.
 
Nazad
Vrh