Trimeri

Pravi taj odnos mesavine sa 25ml/1L i neboj se. Prvi rezervoar mozes i sa 30ml cisto radi pocetne razrade i radi slobodno neko lakse kosenje promenljivim gasom ali ne vise os 2/3 gasa za pocetak. tek posle 2-3 rezervara povreeno ga opterecuj pun gas ali opterecenog a ne da vristi bez potrebe. Noz koji si dobio uz njega je deblji i kosi lepo a onaj stari je upola tanji i vrlo lepo kosi takoreci ga motor neoseca ali ako par puta udari u kamen ,drvo ili sli moze puci oko plotne u sredini. Meni se to desilo ali nakosio se bas mnogo i za cistu travu je bez premca za kosenje.
Nikad nepotrebno neradi prevelikim obrtajima nego po osecaju koliko mu treba da odradjuje jer potrosnju i dugotrajnost motora ces dobiti
 
Imas na you tube husqvarna kako se ostri trokraki noz-Samo turpijom,jer brusilicom mnogo i nejednako skines pa noz "igra"..
Ulje nadji sinteticko i pravi 20 ml na litar.25 ml na litar mnogo dimi...
Sve te fabricke preporuke oko ulja su za mineralna ulja,a od njih bezi..
Ja imam 506 i svake godine je frezirala 2-3 h i kosila 2 -3 h plus transport a koristili smo modricin duotakt u beloj flasi..Sada koristim neki drugi domaci proizvodjac ali je isto ekstra..
Sintetiku mozes na 5 litra,ali mineralno uvek na 4 l.
Noz se posle prvog tupljenja okrece,tj .ostris ove strane..
Ja trimerom kosim samo travu koja mi ne treba,pa mi noz stoji uzalud.
 
Kako da znam koje je sinteticko a koje mineralno?
Kupicu Stihl-ovo ili Husqvarnino u onim malim plasticnim bocicama da li su oni sinteticka ili mineralna ulja?
 
Na svakoj boci (ambalaži) ti piše da li je sintetičko ili mineralno...
Ako ne piše, pokušaj da koristiš ulja "s imenom" da ne bi došlo do problema...
A možeš se informisati i na Internetu o ulju koje planiraš kupiti (opotrebiti), jer gotovo svaka, iole ozbiljna Firma, svoje proizvode reklamira preko istog, sa potpunim specifikacijama ulja...
 
Da li to znaci da ima Stilovo ulje koje je sinteticko i koje je mineralno?
O ovakvima mislim:
image.jpg
 
Rekao bih: mineralno...

Najprodavanije mineralno ulje za dvotaktne motore.Posebno dizajniran za STIHL dvotaktne motore
Performanse Klasa: JASO-FB, ISO-L-EGB.
Odnos gorivo / ulje 50: 1.

 
Da li ima neko sliku tog sintetickog ulja koje treba da kupim?
Imas na 222 stranici slike,pa na ovamo...Pola litre kosta 480 din..Philbi je koristio Modricin sinteticki dvotaktol,ne znam kako izgleda,kod mene nema da se kupi..
Stihlov mineralni dvotaktol kosta 1 300 din litar bez dozera,a sa dozerom je 1 500 ..Brendirano sinteticko kosta preko 2 000 litar..
Sintetika ti je ekonomicnija,jer mineralno ide na 4 litara 100 ml ,a za neke stare testere na 3 litara 100 ml..
Pre sam uzimao Dolmarovo u ampulu i stvarno je OK,ali kostalo je 240 din 100 ml i ide na 4 litra,a ja nekako vise volim sintetiku..Cini mi se da je masnija i trimer peva..Prvo sam stavio 25 ml na litar ali mnogo dimi,a 20 ml na litar mu je ekstra..
Ako kupis ovo ulje,kupi u apoyeci spric od 50 ml ( 80 din) i savrseno dihtuje u grlic pakovanja.Merke se na spricu brisu,pa ostrom iglom ispisi postojece merke i posle obelezi markerom.
 
Napraviste NAUKU od pravljenja "mešavine" za dvotaktni motor (Trimera)...
Pamtim vreme (a nisam tako "mator") kada smo mešavinu za freze i APN-ce pravili "na čep", a sada mi treba špric i menzura za određivanje udela ulja (dvotaktola) u mešavini benzina i ulja...
20 strana rasprava o mešavinama....
Ma i'te, molim Vas....
Kako ne shvatate da se promenio kvalitet izrade tih mašina,i delova istih, nekada bilo, kupiš neki deo, pa opet zaboraviš kada si ga menjao, a sada se sve (u raspravi ovde) svodi na problem, mešavine, i zašto je klip "zakucao" i (isput) "sredio" i cilindar, u garantnom roku, ili van njega (još gore)...
'Oću li 100ml ulja na 5 ili na 4 litre benzina (pa onda ide rasprava unedogled, ZA i PROTIV), pa 'oću li sintetičko il' mineralno, pa koje su prednosti i mane (pa opet rasprava bez kraja i konca), pa posle 5 stranica ZA 4 na 1, a veliš sebi, ma ipak ću 5 na 1 (mlate ovi praznu slamu, tako sam dosada, pa ću i odsad)...
Neverovatno....
Priznajem da igra (delimično) ulogu u (uspešnoj i dugovečnoj) eksploataciji Trimera, ali (po meni) nije presudno!!!
 
Kome smeta tema trimeri ne mora ni da ulazi na nju...Ne razumem,tema stoji,a pojedini ulaze na nju da negoduju ako nesto neko pita ili postavi slike,a posle taj isti postavi te iste slike(rezolucija) u temi motokultivatori i nikom nista?!Ja sam procitao celu temu i video sam da je fora da se vrte dva-tri imena i da se medjusobno bodre i vicu ti si majstor,a ovaj vrati ma ne ti si veci...Ako neko sa strane zeli da pomogne ili da se ukljuci u diskusiju kao npr. Tintoreti ili ovaj od skoro,onda se krece sa pravljenjem klanova...
Draganbre@
Kupi ti sintetiku i slusaj savete ljudi sa iskustvom,a mani se brendiranih ulja koja se posle fila papuca najvise kopiraju i muljaju..
Vec sam gore rekao koje smo ulje godinama koristili za 506 i nista joj ne fali,a znam ljude koje svake godine rade generalnu na testeri,pa promene benzinsku pumpu,pa se posvadjaju sa vlasnikom,pa opet rade generalnu,a promenili su pumpu?!
Pa ovaj covek kojem kosim sa trimerom uvek pravi mesavinu na 5 litra pa mu stoji celo leto dok se ne potrosi..Pitam ga koje je ulje stavio,a on "Ma sve je to isto"..Ja kosim,a trimer dimi kao lokomotiva i upali mi se auspuh pri jacem gasu?!Naravno da svecicu napuni do kraja..
Ima tu vise gledanja od pukog pricanja o uljima,a to je ljubav prema dvotaktnim masinama,pa kupovina opreme preko zime,pa procitas kako je policija zaplenila veliku kolicinu ambalaze i fals ulja,pa pozajmljivanje silka,ulja opreme prijateljima,pa kad ti novac treba za nesto drugo,a vidis u poljo apoteci ili prodavnici da ima neki noviteti...
Ja sam procitao celu temu i sta sad?!Treba kad svako nesto pita da pisem "ej do sada je o tome receno puno puta i dokle vise ta prica o trimerima,ulju,slikama,opremi....I to na svaku temu koja nije aktivana,a ulazi se na zadnju stranicu iz kojeg razloga?!
 
Svaka čast ako si pročitao, čestitam ti, i valjda si video, ako tvrdiš da jesi, da svako malo, da kažemo, jedared mesečno, stiže (opet) na dnevni red, Njeno Veličanstvo, MEŠAVINA...
Ali očigledno ovaj, kolega, kome odgovaraš NIJE, a to je prvo i osnovno da uradi...
Ajd reci, duše ti, da li si u dosadašnjem stažu na Forumu naišao na nekog ko te "podjebava"?
Nisi, a s druge strane, gušiš BRE Temu, ovoga očigledno mrzi da čita, pa ajde da pitam, nešto, 101 put OPEVANO, a ne ispričano...
I ti opet o uljima, 102 put...
 
@dobrodol svaka tebi cast kada si toliko pametan i sve znas,pa vidis ima nas i koji nismo tako pametni kao ti i stvarno nam treba neka pomoc.
Sto se citanja teme tice jesam je i ja procitao ali odavno je to bilo i vec neko vreme pratim po par zadnjih strana a inace svako svasta pise pa dolazi i do konflikata misljenja,u medjuvremenu je mozda neko naisao na nesto drugo da valja ili ne valja pa je hteo da to podeli sa nekim.
Tebi a i svima drugima ako nesto smeta kada ja ili neko drugi pita i ne zelis da pomognes ili stvarno mislis da "te neko podjebava" onda ne moras ni da mu/nam odgovoris.
Stvarno mi je zao ako sam jos nekoga uvredio sa mojim pitanjima.
 
draganbre
Kamo lepe sreće da sam tako pametan kakvim me smatraš...:osmeh:
I ne, nisam nikada rekao da ti nisi...
Više puta sam ti i lično odgovarao na pitanja...
Pročitaj moje Postove pa ćeš se uveriti...
Moj "staž" na Forumu, govori sam za sebe, kao i "zahvali se" u Statistici....
Pogledaj ih...
Za dve godine?!
Ne vređaš nikoga (još uvek, i, za sada), za dalje, videćemo, ali ja , kao član Klana, kako si me izvoleo nazvati, ti kažem da gušiš Temu neprestanim potenciranjem mešavine (ajmo po 103. put)...
Nastaviću da Ti odgovaram, ali neću mirno da gledam kako se "pecaš" i "cimaš" na svako Pitanje, na koje imamo (već više puta) gomilu odgovora...
Pa sad, kakvi su, takvi su, različiti (i oprečni) ko i svi mi...
 
Ne kazem da mi nisi odgovarao na pitanja ali sam mislio i da forum (i) sluze za razmenu misljenja i pomoc onome kome treba. :sta:
Pusti bre ove sto cuce na temi trimeri i negoduju kada neko stavi sliku ili diskutuje o trimerima...
Ti si pitao nesto za ulje i ja sam ti odgovorio ,a on se javlja jer mu smetaju postovi na temi koja stagnira..
Zamisli molim te,nekome treba hitan odgovor a ovaj ga banuje jer ima odgovor na problem na 132 strani npr.
Sada ovaj sto ima problem treba da cita dva dana temu dok stigne do 132 stranice i vidi da se spominje problem slican njegovom...
Nego kada ce slike od "demooona"?!Jesi li ga razradio?Ako nisi,slobodno mu stavi 30 ml SINTETICKOG dvotaktola na litar i pusti ga na ler da iskljuca to..Posle pravi 20 ml na litar i nemas brige..
Ako imas nekakve probleme sa trimerom posalji PP Tintoretiju pa ce on da ti pomogne..Uglavnom nista nemoj da cackas zbog garancije..
 
Ne kazem da mi nisi odgovarao na pitanja ali sam mislio i da forum (i) sluze za razmenu misljenja i pomoc onome kome treba. :sta:
Jedna meni smesna situacija:
Letos teska neka sparina i reko ajde da se malo konjose...Kad eto ti ga moj komsa resio po najvecoj vrucincini da kosi dvoriste trimerom koji je pozajmio od svog rodjaka..Covek nije bas vican rukovanju,pa reko da ga ispratim dok kosi..Kosi on ...zapeo ko sivonja po gasu,trimer pisti,stitnik podigao skoro do rucaka (kaze ne zna gde su mu inbus kljucevi)..i treba da izvadi novi silk iz glave..Kosi on pastane,glava se zaustavi i on poce da udara glavom trimera o zemlju.Silk se naravno ne pojavljuje,pa on nastavi da kosi sa malim silkom,pa opet stane pa pocne da udara glavom trimera o zemlju a nije dao gas..
Odem do njega i kazem mu kako treba da covek ne bi polomio glavu ss silkom koja kosta 1 000 din..
Zamisli da je on imao taj problem i da je postavio pitanje na temi trimeri i to na 230 stranici i javi se neko ko negoduje sto je to pitao u temi trimeri a ovaj nastavi da kosi jer mora da vrati trimer,a nije pokosio dvoriste,nastavi da udara o zemlju bez gasa i napravi stetu?!
I to sve zbog toga sto neko cuci na zadnjoj stranici teme trimeri na kojoj se nista ne desava i negoduje ako neko napise post...
 
Ovo je forum i sluzi za razmenu misljenja i iskustava,a nije salter "samo da nesto pitam",a i tamo ti pokazu drugi salter
.Informacije o ulju za nov trimer trazite od prodavca ,zbog garancije ,a ne na forumu.Huskvarna ne priznaje garanciju za kvar na motoru ako nije njihovo ulje npr.
 
Da Vas dvojicu naučim nešto...
PRVO i osnovno je da se pročita Tema i iskustva drugih,sve korisne informacije se copy-paste u neki text editor i sačuvaju..
Razumete?
Xsale Vam je rekao i nek Vam je kazao, nije ovo privatna svojina Vas dvojice pa se dopisujete međusobno i zahvaljujete..
Uvek imate opciju PP kako ste i sami primetili (vauuu)....
200 i kusur strana, 100 o uljima za mešavinu,pa šta hoćete?
Još 100?
Samo zato jer si se sada priključio Forumu?
A žuriš da pokosiš dvorište i nemaš vremena da čitaš?
 
Svako ima pravo da pita a pogotovo noviji članovi. Onaj ko neće da im odgovori taj i ne mora. I kad se pročita cela tema opet ima nejasnoća. Pogotovo kad platiš skupo trimer i nađeš se ispred livade... sve zaboraviš samo ti je važno da uradiš posao a da napraviš što manje štete.
Ovo me podseća na forum ssm gde kad neko postavi pitanje odma se jave dvojica starih članova gde jedan odma savetuje da ne radi sam već da angažuje projektanta a drugi preporučuje najskuplje proizvode.
Svi su dobrodošli i svi imaju prava da pitaju šta im volja. Svako od nas će po svoj želji i volji odgovoriti ili neće.
90% svih odgovora sam našao kada sam pročitao temu. Onih 10% sam našao na drugim forumima i 'sklopio' informacije na terenu.
Pa ipak kad mi je nešto intesantno pročitam temu i više puta.
 
Nazad
Vrh