Trimeri

Pa to i jeste poenta priče...
Ti si pročitao (i usvojio) pročitano a oni NE...
To kažem...
Kupim Trimer, pa ajd na Forum:
Samo da pitam, a koje ulje koristite za mešavinu?
A ima već 5-6 strana ranije 5 stranica sa raspravom...
Pa posle 10-15 strana evo ti novopečenog (ponosnog,da se pohvali) Vlasnika novog Trimera pa sve iz početka...
 
Poenta cele price je da su neki stari clanovi dvolicni i ne trpe nove clanove,jer smatraju da samo oni sve znaju i da samo oni treba da se cuju!
Neko mi drzi pridike o ponavljanju,a on se prvi javio i pricao pricu o uljoma draganbre-u,a kada sam mu ja preporucio neko ulje on negoduje i prica mi pricu kako je do sada o toj temi bilo dosta stranica?!
Ovaj se javlja i pita gde da kupi glavu za trimer,koja kosta 3 500 u radnji sthil (stvarno?!A sta radi ona za 3 500 din?!El' ume da zavija sarme za te pare?!) A on nasao za 1 500 a o glavama trimera je do sada imalo barem 20 stranica,pa svaki mesec ajmo jovo nanovo?!I sada prica o nekom salteru i fazon ako hoces da nesto pitas,imate PP..
A ovaj spominje nekakovo vredjanje a niko njega nije ni spomenuo!Cuci na zadnjoj stranici na temi na kojoj se nista ne desava i samo on sme da odgovori nekome ko nesto pita,a kada neko drugi odgovori clanu koji nesto pita,onda se seti o ponavljanju,stranicama na kojoj ima odgovor (a nikad nije napisao na kojoj je strani odgovor,a ja jesam da ne bi bilo ponavljanja) i cuj molim te "zagusujes temu" a tema stoji zadnjih 5 meseci...
I jos je izbegao na kvarno moju repliku da nekome treba hitno odgovor,pa ne moze da tri dana cita temu dok dodje na 132 stranicu i vidi odgovor na njegov problem,a citacetemu kada ima vremena i tako ispade da taj clan sigurno nece sada da kosi nesto ali ce mozda da razradi trimer da bi sto pre video da li je sve u redu sa njim pa nema vremena da cita 200 i kusur stranica...
Pa mi jos drzi lekciju o ponavljanju,a on je u temi testere 200 puta zapocinjao razglabanje o cilindru za MS 180 ,pa danas sam kupio jednu za delove,ovu moju sam rastavio,pa sam je sastavio ali nije to to...pa danas sam gledao oglase za cilindar za ovu moju MS 180 pa cini mi se da su ovi delovi kvalitetniji od meteorovih,pa sta vi mislite,pa opet ja i ova moja ms 180 ...
I onda dodje na temu trimeri i prica o zagusenju teme?!
Tako su i napali Tintoretija pa se covek ne javlja vise,a mnogima je pomogao,a ovi sto su ga napalimeni frze pridike "ej nemoj te slike,zagusujes temu,mnogo velika rezolucija"...a on ovamo u temi motokultivatori postavio nekakve skice i ja skinem tu sliku i zamisli molim te veca rezolucija nego moje slike?!
I posle se ljute kada neko ko je procitao celu temu i uvideo isto sto i ja i u svoju Lokaciju upise nesto zbog cega se ljute i krivo im je....
Pa se jedan javi i kaze meni je spor internet i cekam dok mi otvori a da izvines ono kljesta za razmetanje cirkulara za trimer na temi trimeri?!Pa sta si ocekivao na temi trimeri?!Marmeladu?!
Da li hocete da kopiram sve vasa dopisivanja,ponavljanja i bodrenja u raznim temama i da bi videli kako ste dvolicni i da jedno sada pricate,a drugo ste radili?!Da negodujete zbog necega sto ste vi upravo radili?!Da se dopisujete u temi a sada ste se setili da ima PP?!Fa prisvajate temu i zelite samo vi da se cujete,a ostali nisu vazni?!
U temi je sve vec receno,a posto je tako nemate razlog da pratite zadnje stranice i mucite se mnogo ?! da nekom odgovorite...Jednostavno iskulirajte i kazes u sebi "procitaj temu pa nadji odgovor" i nikom nisi duzan da das odgovor ako ti je tesko..Ili napises na kojoj stranici je odgovor posto ces da slomis kuferu rebra ako nekome pomognes..
Npr. od prilike znam nakojoj je stranici je odgovor,proverim i napisem novom clanu da ne trazi,a ovo mrzi me da pisem,a ne mrzi me da budem dvolican i imam kratko pamcenje....
Ej,odoh na temu motorne testere da vidim da li ima nesto novo...Ups!..Opet neko gusi temu i razglaba o cilindru za ms 180 a do sada je bilo opevano o tome 101...102... ili 103 put?!
 
Nema se potrebe uopste za nerviranjem i tome slicnim, ko hoce da cita nek cita ko nece postavi pitanje i ceka odgovor. Imamo vec dovoljno muke pa nemoramo sami sebi jos vecu zadavati a drugo ovde smo prvenstveno radi druzenja i razmene iskustava i ako je neko nov clan nemora da znaci da je neiskusan i da nista nezna. Svi se borimo za nekim kvalitetom i da bolje bude po nas i nase masine i ukupno gledajuci svima nam moze biti bolje na osnovu necijeg iskustva dal veceg ili manjeg nebitno. Zato ajmo druziti se i malo lepsih stvari u zivotu previse je mraka i ovako
 
Ja sipam 0.030l na 1.5l benzina, jel to dobro?
Plašim se da ne zabrljam nešto,kosim 0.005ha godišnje a imam NOV Villager Trimer, pa da ne sjebem nov Trimer koji sam platio 19.990 dinara... Kako Vi radite?
"Ako ne možeš da ih pobediš, pridruži im se"...
CEO POST JE SARKAZAM
 
Poslednja izmena:
Mali obrtaji na homokinetickim zglobovima?

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока
Stavi obicnu tovatnu mast i nemas brige..Ja bas dosta kosim trimerom sebi i usluzno i svremena na vreme uspricam 10 ml masti i nema problema.Samo nemoj previse jer glava hoce da se greje.Nekima je vec prsla jer se ponavljaju i jedno pricaju a drugo rade..Ne bi ti preporucio da slusas ove koje kupe brendiranu stvar i stoji im za ukras,vec ljude koje dosta rade na terenu.Ako te interesuje ucinak na jedno punjenje spricom javi pa cu ti napisati na kojoj stranici se nalaze slike RADA a ne mlacenja prazne slame sa brendiranom masinom,koja se gle cudna mi cuda pravi u KINI!

- - - - - - - - - -

Ja sipam 0.030l na 1.5l benzina, jel to dobro?
Plašim se da ne zabrljam nešto,kosim 0.005ha godišnje a imam NOV Villager Trimer, pa da ne sjebem nov Trimer koji sam platio 19.990 dinara... Kako Vi radite?
"Ako ne možeš da ih pobediš, pridruži im se"...

Druze pravi mesavinu kako hoces,ali ja ti preporucujem da prvo procitas celu temu jer je dosta puta do sada bilo price o uljima i mesavini.Nije bitno dali si u stanju da kosis jedan ar ili 100 godislje kada vec na prvom pokvaris trimer..Vidim da si vec pokvario jednu testeru,a ubrzo ces nestrucnim rukovanjem i odrzavanjem i drugu..Umesto da si procitao temu motorne testere ti 100 stranica pises o neko cilindru i kucistu..Ja godisnje pokosim omo 1 h trimerom travu koja mi ne treba i preporucujem ti da dobro cuvas taj trimer jer je to dobra masina i imam nekoliko komsija koji je imaju i samo kmeci celo selo od vilagera.Pusti ove sto kupe brendirani trimer pa im stoji za ukras,dok vilager odradjuje posao svake sezone.
Pazi se brendiranih ulja jer se najvise kopiraju,a u flasicama se sipa sve i svasta..
Preporucio bi ti sinteticka ulja domacih ili stranih proizvodjaca u velikim pakovanjima.Godisnje pokosim oko 5-6 h livada sa 506 i ima veze kada napravis mesavinu sa mineralnim uljem
100 ml na 4 litra i sa sintetickim 100 ml na 4 litra..
Sa mineralnim normalno radi,a sa sinteyickim hocu da se ugusim kada kosim,a kada stavim na 5 litra onda je u redu..Sa mineralnim je jedno te isto,a mozda zato sto na zatvaracu pise 1:3 ili 100 ml na 3 litre..
Tu najvise ljudi grese i prave 100 ml mineralnog na 5 litra i posle traze cilindar,kuciste,klipove..a u stvari ne grese,nego su ih brendirani prodavci NAVUKLI da tako prave mesavinu da bi sto pre kupili novu masinu koja se gle cuda pravi u Kini isto kao i vilager.
Em su ih NAVUKLI,em su ih naterali da od njih kupe ulje sa kojim ce sahraniti masine..
Zato ti kazem da procitas temu da se ne bi ponavljali jer jedni te isti pisu jedno te isto vise puta,pa se zbune i zaborave sta su nekada pisali i koliko puta..
 
Litijumska je bolja, slušaj mene, a radi kako hoćeš...
Kosim trimerom i sebi i uslužno veliku površinu godišnje, pusti ove što filozofiraju a ne mogu da izdrže i potroše bar jedan rezervoar mešavine bez pauze (ili dve)...
I OVO JE SARKAZAM!!!
 
Poslednja izmena:
Ne znam cemu vise ovolika prozivka i prepucavanja?

Ja razmisljam ako je moguce da moderatori ubace u ovoj i temi o testerama kao neku podtemu koja bi bila na vrhu stranice i u kojoj se ne bi pisalo. U toj temi da bude sazeto sve sto smo do sad napisali o mesavini. Jesmo stvarno mnogo napisali i ako se ne varam da smo se svi manje vise i slozili sta, kako i koliko treba. Tako da ne bi bilo potrebe da neko stalno trazi po temi koja ima dosta strana, a svako malo nekoga nesto interesuje u vezi mesavine i razrade pa da nekome ne bi vise smetala ta pitanja. Udje lepo u tu temu i procita sve sazeto i sa cime se svi slazemo i gotovo.
Tako smo na drugom forumu stalno razglabali o sumarskim tablicama za drvnu gradju i covek lepo to postavi u jednoj podtemi i to je uvek na vrhu stranice i od tad niko nije spomenuo te tablice jer su sad svima lako dostupne. To je neki moj predlog.
 
Za dve godine?! (ma šta to značilo)
Kakve veze imaju moja pitanja u Temi o motornim testerama sa ovom ovde o Trimerima?
Spamuješ i flejmuješ Temu ovde pa sad hoćeš i tamo?
 
Za dve godine?! (ma šta to značilo)
Kakve veze imaju moja pitanja u Temi o motornim testerama sa ovom ovde o Trimerima?
Spamuješ i flejmuješ Temu ovde pa sad hoćeš i tamo?
Po pravilima foruma mozes da napises bilo koji nick name,a u temi predstavljanje procitas sta te zanima..
Nisam duzan da ti odgovorim sta znaci Za dve godine,ali verujem da i vrabci na grani znaju sta to znaci...
Ni na tvoje zadnje pitanje nisam duzan da ti odgovorim jer spinujes i izvrces necije reci kada te taj neko poklopi cinjenicama i kada te taj neko podseti sta si pre pisao na forumu,a sta sada besedis..
Prakticno sam sebi upadas u usta..
Tema motorne testere nema nikakve veze sa temom trimeri,osim kada ti pises 20 strana na temi testere i ponavljas nesto 100 puta,pa onda dodjes na temu trimeri i napises kom. o uljima,a kada ja napisem komentar kolegi o uljima,ti se tada setis da li se nesto ponavlja i da je o uljima sve opevano po 101 put?!
Ako ti i posle ovoga nesto nije jasno,procitaj moja zapazanja gore...
A ako ti i posle ponovnog citanja nije opet jasno,pocni da citas ponovo temu trimeri i zapisi gde se javlja "Tintoreti" a gde prestaje da se javlja..
PS:Nemoj da se ljutis kada citas neciju "Lokaciju" ispod nick name-a jer nemas pravo da se ljutis!

- - - - - - - - - -

Ne znam cemu vise ovolika prozivka i prepucavanja?

Ja razmisljam ako je moguce da moderatori ubace u ovoj i temi o testerama kao neku podtemu koja bi bila na vrhu stranice i u kojoj se ne bi pisalo. U toj temi da bude sazeto sve sto smo do sad napisali o mesavini. Jesmo stvarno mnogo napisali i ako se ne varam da smo se svi manje vise i slozili sta, kako i koliko treba. Tako da ne bi bilo potrebe da neko stalno trazi po temi koja ima dosta strana, a svako malo nekoga nesto interesuje u vezi mesavine i razrade pa da nekome ne bi vise smetala ta pitanja. Udje lepo u tu temu i procita sve sazeto i sa cime se svi slazemo i gotovo.
Tako smo na drugom forumu stalno razglabali o sumarskim tablicama za drvnu gradju i covek lepo to postavi u jednoj podtemi i to je uvek na vrhu stranice i od tad niko nije spomenuo te tablice jer su sad svima lako dostupne. To je neki moj predlog.
Nije problem nikakav u uljima..Niti ih ja reklamiram niti bilo sta drugo.Procitaj zadnje stranice pa ces videti da njih nekoliko cuce na zadnjoj stranici trimeri(koja stagnira,nista se ne desava) i kada neko nesto napise ili pita,taj sto cuci PRVO odgovori ovom sto je pitao,a kada jos neko od clanova napise jos neki odgovor,ovaj sto cuci pocne da besedi u stilu:"Dokle vise ta pitanja i pisanja o uljima?!" I spominje da se nesto nekoliko putaponavlja,a ON SAM ponavlja i zapocinje price na temi Motorne testere.
Ako procitas zadnje stranice mozes videti da sam clanu koji je nesto pitao napisao na kojoj stranici ima sliku i odgovor.Pa pre toga sam jos jednom clanu napisao na 221 prvoj stranici da na 220 stranici ima slike i odgovor na pitanje "koja je to glava"...
Problem je u tome sto na drugim temama ponavlja pricu o ms 180 i 018,pa dodje na temu trimeri i diskutuje o uljima,a lada neko drugi diskutuje o uljima,on se tada seti da se nesto ponavlja i da je o tome vec "sve opevano 101...102...103 puta"
Problem je u tome sto stari clanovi mogu da pisu o necemu nekoliko puta i kada nema veze sa temom,a ja kao novi clan moram njega da pitam da li smem da pricam o uljima ili slicno...
Pa jos kaze kako ce on mene da proprati da li cu ja da se "pecam " na neka pitanja koja se u nekim temama postavljaju....
Pa u temi Gume mi je Moderator Matic izbrisao moj odgovor bez razloga,a samo sam napisao da mi je veterinar rekao da kupim tigrove gume od 8 platna ako ne kacim prikolicu,pa je ovaj napisao sta yaj zna o gumama,a ja sam mu napisao da covek drzi krave i da to ima rezona jer 539 mahom radi prskanje,skupljane,prevrtanje...i guma se trosi pri trenju a ne trpi veliko opterecenje kao u transportu..I onda mi ovaj obrise post,sta mislis na ciju molbu ?!
 
@ Za dve godine?!

Tema o trimerima, ti pišeš kako ti je moderator izbrisao post u temi o gumama. Zapravo je jednostavno, piši o onome što je tema jer to zanima ljude koje posete temu. Ako misliš da neki član krši pravila foruma ispod poruke ima traka i opcija da se poruka prijavi urednicima da je pregledaju i reaguju ako treba. Ovo nisu teme gde se izvode dokazi za neke stvari koje nisu povezane sa temom i tako to čisto da bi se nešto pisalo.

Ukratko svi se nadalje držite teme.
 
Koliku ste frku digli oko mešavine kao da je spremate sebi za doručak a ne za motor. Zar je toliko teško pročitati uputstvo i praviti mešavinu onako kako je proizvođač propisao. A pojedinci koji se prave blesavi i kao ne znaju šta je i kako da prave mešavinu pa postavljaju po 1000 puta jedno pitanje za njih nemam reci. Pa brate valjda znaš da čitas, nije to raketna nauka.
Ovaj forum od mesta gde treba da nešto naručimo od jedni od drugih preraste u mesto prepucavanja.

Xperia ZR
 
Za sta god da sam se zainteresovao da kupim, iscitao sam tu temu i nije mi bilo tesko. Bas naprotiv. I hvatao beleske. Na osnovu citanja bas ove teme, odlucio sam se za trimer koji imam i koji me lepo sluzi.

Nije ovo tema belarus ili IMT pa da treba da se izdvoji nekoliko dana za to. Ajd da se smire strasti pa da nastavimo gde smo stali.

Ja isto, koji sam eto iscitao ovu temu i pratim je, opet po nesto zaboravim pa pitam. Uradicu to evo sad ponovo u nadi da se nece zameriti.

Koja tacno glava od husqvarne odgovara sraf na sraf za villager bc1900xc? Bese H35?
 
Marko,mislim da si pogresio slovo..Mislim da se zove T35.
Mozes kupiti koju god zelis glavu za svoj trimer,ali ja mislim da nema potrebe da menjas postojecu na kojoj pise made in italy.
Ta glava kosta 900 din,dobio sam je uz vilager trimer i nista joj ne fali.U nju ide upredeni silk i od 3 mm,a ima nacina da udje i od 4 mm .
Posto kazes da si procitao temu i sam se mozes uveriti da sam na 230-oj stranici uvazenog clana draganbre uputio na 221 stranicu po odgovor na njegovo pitanje da ne bi bilo ponavljanja ili ne zeljenog reklamiranja.
 
Neki prodavci kazu da je litijumova mast?

Litijumova mast se koristi za glavu trimera.One se dele po temperaturnom opsegu u kom rade.Sto je veca tacka topljenja to je mast kvalitetnija i skuplja.Ja sad imam neku oregon mast iz tube koja trpi do + 145 stepeni.Prvo skinem staru mast pa podmazem glavu jednom godisnje kad prvi put idem nesto da radim i ne podmazujem vise,samo kontrolisem.Ako na vrhu onog sarafa koji odvrnes kad podmazujes glavu ima masti prilikom kontrole onda je Ok podmazivanje.Koristio sam i FAM mast temp. opsega od -30 - +110 i takodje je funkcionisalo dobro.glava se nije grejala da bi mast iscurela.Ako mast curi iz glave prilikom kosenja ,treba znaci sipati mast koja podnosi vecu temperaturu.
Kontrolisi vazdusni filter cesto ,to je jako bitno da se motor trimera ne greje u radu,sa prljavim filterom vise trosi goriva.
 
za sta god da sam se zainteresovao da kupim, iscitao sam tu temu i nije mi bilo tesko. Bas naprotiv. I hvatao beleske. Na osnovu citanja bas ove teme, odlucio sam se za trimer koji imam i koji me lepo sluzi.

Nije ovo tema belarus ili imt pa da treba da se izdvoji nekoliko dana za to. Ajd da se smire strasti pa da nastavimo gde smo stali.

Ja isto, koji sam eto iscitao ovu temu i pratim je, opet po nesto zaboravim pa pitam. Uradicu to evo sad ponovo u nadi da se nece zameriti.

Koja tacno glava od husqvarne odgovara sraf na sraf za villager bc1900xc? Bese h35?

Т35 М10 навој. Купљена у Маги Трејду.

- - - - - - - - - -

Да цитирам мог комшију ( био домаћин на свадби рођаковог сина , рођак држао говор ко на митингу и кад је завршио узе комшија микрофон па каже ) „ Да кажем и ја коју реч. " Има нас припростих који не знамо стране речи као што су флејмовање, спамовање, дифолт, па бих молио колеге форумаше да куцају на српском пошто ниједан други језик не разумем. Мени то флејмовање личи на неко турирање . Друго мора ли грубо да се угура силк од 4mm у главу за силк од 3mm или може фино ?
 
Т35 М10 навој. Купљена у Маги Трејду.

- - - - - - - - - -

Да цитирам мог комшију ( био домаћин на свадби рођаковог сина , рођак држао говор ко на митингу и кад је завршио узе комшија микрофон па каже ) „ Да кажем и ја коју реч. " Има нас припростих који не знамо стране речи као што су флејмовање, спамовање, дифолт, па бих молио колеге форумаше да куцају на српском пошто ниједан други језик не разумем. Мени то флејмовање личи на неко турирање . Друго мора ли грубо да се угура силк од 4mm у главу за силк од 3mm или може фино ?

Sta mislis zasto proizvodjac nije ostavio rupe vece da moze da udje i silk od 4mm. Zato sto je prema proracunu inzenjera za tu snagu trimera max debljina silka tolika da bi pravilno radio i da bi dugo trajao. Sa debljim silkom ga mucis i skracujes mu vek.
 
Sumadinac-gruzanin:
Stvarno ne znam za te izraze,mada sam cuo da se koriste kod novih husqvarna testera,jer su i tamo uspeli da naguraju nekakav kompijuter,a za trimere nisam cuo..
Mozda kod ovih novih vilagerovih modela sa micubisijevim motorima?!Vidim da su skupi kao polovan auto...
Nije bez raznoga najdeblji silk najskuplji,mada ima i onih losijih kvaliteta,pa kada ga pogledas posle metar kosenja on se stanjio na neku preporucenu debljinu za tu snagu trimera?!A ima i onih kada ih raseces a on u sredini supalj?!Svim trikovima se sluze samo da bi sto cesce kupovao opremu,koja ispade skuplja nego za motorne testere..
Kada se prave kukice za vilagerovu glavu,kukice se "kalemarom" zasilje da mogu da udju u rupe i tako mozes da namotas bilo koju debljinu.
Meni nekako trava uvek preraste i bude u visini kolena,a muvar do grudi i tada kosim.Delimicno zbog toga i sto cekam lepo vreme,da nije sparina,velika vrucina,da nema komaraca...
Stavim upredeni silk od 3 mm i ne pustim duzinu duzu od kaziprsta i onda se prave otkosi kao da kosis nozem.
Taj kanal koji kosim pored mojeg imanja ( slike na 220 stranici) je dug oko 50 m i moje drage komsije pustaju vodu iz kupatila,cesne i stabljike nekih trava su debele za obican silk.
Plastikaneru nista ne fali,ali mozda bi mu falilo kada bi silk bio vece duzine.Ako slucajno udarim u neki kamen i izbaci visak,stanem stisnem glavu i zavijem jedan krug.
Od 4 mm planiram da kupim da bi mogao da issibam komsijinu ogradu od gloga,trnja,drena...Mislim da je dusu dao za onu metalnu glavu sto sam kupio(221 slike).
 
Nazad
Vrh