Trimeri

Druze bio sam ranije ti poslao privatnu poruku ali mi nisi bio odgovorio na nju?
Ovo mi nije jasno "Dok brend pozira u izlogu,moj plastikaner samo kmeci."?
Na koji sad "plastikaner" mislis?
Vidim da ti je trimer brendiran.
 
@ Za dve godine, ja mislim da si ti pogresno razumeo to oko turiranja trimera. Recimo ja kad radim sa njim u jednu stranu drzim gas u drugu dok ga vracam pustim gas i sve tako. To nije bas turiranje. Necu valjda da mu drzim gas u prazno? Isto tako i sto se testere tice, mada nisam primetio da je neko turira dok sece drvo. Normalno je kad presecem drvo i dok je premestam za sledeci rez da pustim gas. Necu valjda da je premestam dok mi lanac vrti punom brzinom? Sto se tice turaze kod tih masina, mislim da i tu gresis. Trimer i testera su visoko turazne masine i traze obrtaje. Das gas, preseces, pustis i ides dalje. Verovatno zato i hladis svoj trimer jer ga davis na niskim obrtajima, a on to ne voli. Moj ima isti rezervoar pa ga nikad ne hladim niti testere hladim. Naravno jer nema potrebe sa mojim nacinom rada.
 
Kosim sa trimerima Demon (PRC) i Husqvarna (323r) i ne pravim pauze dok ne potrošim rezervoar. Ne pregrevaju se ni motor, ni auspuh, ni konusna glava.
Takođe sa motornom testerom (Dolmar 116), jedan rezervoar pauza, ako je obaranje i struganje u pitanju. Kad sam rastrugivao stubove (kolje) za maline i kupine (400 kom), nekad i po dva rezervoara, ili dok se ne umorim ili leđa zabole. Fine su joj godine, aktivno je i radila, a sve na njoj je (osim svećice i filtera benzina čini mi se) još uvek fabričko.
Po mom mišljenju, redovno čišćenje, sveža smeša sa kvalitetnim uljem i osećaj ruke na gasu čuvaju mašinu.
Ostaje da teramo dok snaga i zdravlje služe, a uz Božiju pomoć da promenimo i novijih i boljih ... :ppozdrav: ...
 
Druze bio sam ranije ti poslao privatnu poruku ali mi nisi bio odgovorio na nju?
Ovo mi nije jasno "Dok brend pozira u izlogu,moj plastikaner samo kmeci."?
Na koji sad "plastikaner" mislis?
Vidim da ti je trimer brendiran.
Nije mi nista stiglo..?!
Moj trimer iz miloste zovem " plastikaner"jer tako ga zovu ovi sto imaju brendirane masine:stihl,husqvarna,oleo-mac..Fazon to je kinez l,ne vredi nicemu,napravljen od plastike...
Ja ne znam da li je od plastike,ali je tezak ko'tucak..Pisao sam vec ranije o mom iskustvu iz jedne radnje iz Stare carsije..Decko radi u jednoj radnji koja prodaje brend.Otisao moj komsija da gleda testere,a pored te radnje je radnja koja prodaje kineske masine..Ovaj se uvati za ms 180 i pita el to original st..a ovaj bahato ili osiono,ne znam kako bi opisao..
"Ej,vidi ovako,ako mislis da je ovo kineska roba,nemamo vise sta da pricamo!Ja prodajem samo kvalitet,a ne kao ovi pored mene ovaj kineski skart...
Zato kazem,neka mu ga taj brend st... u izlogu,a moj kinez samo kmeci,kao i ostalh 5-6 komada koje koriste moje komsije,a taj u radnji neka brendu digne cenu jos za 10 000 din pa neka ga proda na sveti nikad,a mogao bi i da se raspita gde se prave manji modeli st.. i hus.. (kina i meksiko)..
Imas u temi iskoriscavanje granja iz vocnjaka kao ogrev slike pa vidi sta sve treba da radim,ali sam odustao dok ne kupim seckalicu za granje.Sada da sam kosio tu dzunglu,morao bi tu masu da bacim,a bolje da kada vec to moram da pokosim,iskoristiti do zadnje grane..
 
Dobro da ne "pricamo u siframa" vidim da imas Villager-a to je ovde kod nas brend,sve ispod njega niko ne smatra nikakvom robom iako je i on Kinez :)
 
Ja sam podesio karburator tako da trimer kosi dok drzim gas na pola,a pokosim jednu stranu puta,sto je oko pola litra mesavine (stranica 222)pa ide pauza,skida se mokra majica,odgleda se poluvreme utakmice,pivo,pa druga strana puta..Ja imam 150 kg i svaka cast tom majstoru koji sprasi dva-tri rezervoara.Jednom sam kosio sa starom mesavinom,pocela kisa,a ja zurio da zavrsim i upalio mi se auspuh?!
Ja drzim gas na pola i kosim kao rucnom kosom,sa desna na levo.Dok stignem do kraja leve strane,trimer se zagusi,kad vratim na desnu stranu on uhvati zalet i tako stalno,kao sa rucnom kosom (mislim da je jedan clan okacio video kada kosi jedan red vinograda sa vilager 2 100 xc)
Ponekad stanem da obrisem zastitne naocare i tada se valjda?klip oblaze uljem iz mesavine?!Neki clanovi su rekli da se trimer i testera ne gase odmah,vec se pusti da masina radi minut dva pa onda ide gasenje..
Mene nervira kada neko nabije mac u debelo drva,drzi gas,pa pusti,pa dvaput brzo isturira,pa stane lanac,pa vadi mac,pa...Drzi joj bre gas dok sece drvo,a kad ne sece mislim da je bolje da se ne turira,jer ona se greje jer pravi obrtaje,a kada radi u mestu,lanac stoji,vazduh se oseca kako duva kod cilindra,a ulje ladi klip..
Imate na you tube test-prezentaciju najvise dolmara i za mene je to pravilan rez..ili onaj lada sa ms 180 sece ono debelo drvo na zemlji..
 
Ma dobro. Svako ima svoje misljenje i nacin rada. Mada eto kazes da ti se zagusi dok isteras otkos pa se posle povrati. Ja kosim isto na otkose i ne gusi se. To ti je po meni velika greska jer dozvoljavas da se zagusi. Nisam ja sad neki strucnjak da ne shvati neko pogresno. Inace potrosim bez problema jedan rezervoar bez odmora. Merio sam jednom i mislim da mu za rezervoar treba 1h i 30min da ga potrosi.
 
Pa to ti nije na otkos koliko ja vidim.
Na 3:49 se bas lepo vidi da kosi sa desna na levo,znaci kosi samo levu stranu,a ne i levu i desnu.
To je taj gas,to hocu da kazem...samo sto ovaj nije lepo podesio tregere i ne stoji lepo nogama.Moras da rasiris noge u sirini ramena da bi napravio otkos..Na otkos mislim putanju glave trimera,ne na travu (kao posle rotacione)
Ako je trava velika,pustim silk duzine kaziprsta,silk je 3 mm i onda redja otkose kao dakosis nozem
.
 
Ja kolko mi se cini na mom dolmaru a je rezervar 0.7 plafon i kosim pa imam osjecaj gotov st vremena sa tim rezervarom, oko kuce, garaza, e onda dodjem do kanala i tu se najvise izmucim da lijepo pokosim pa se umorim al gotov nikad nisam potrosio rezervar u cugu. Koliko dugo kosite s rezervarom vremenski?
 
Sa vilagerom 1,2 litra oko 50-60 minuta,a ako radis sa cirkularom mozes i ceo dan da radis sa njim..
Bas se primeti razlika u potrosnji kada koristis silk-cirkular..
 
Mnogo ti trosi. Ja sam gore napisao od prilike za koliko potrosi rezervoar, a sad sam pronaso jedan moj stari post kad sam testirao potrosnju.

Ne da sam se nakanio nego sam cak i bio nestrpljiv da mu uradim test potrosnje.Napravim taze mesavinu sa BMB 95 i STIHL uljem za mesavinu u odnosu 40:1,odnosno 2,5%.Rezni alat i dalje silk,onaj fabricki cetvrtasti,ne znam koja je debljina,ali sigurno tanji od 3mm.Stitnik sa nozem koji krati strunu skinut tako da je struna uvek bila podugacka.Trava neka divlja,gusta i ostra,oko10-15cm i trncici kroz nju,a na par mesta i divlja djetelina pa kad se umota to je cudo.Bejase Boga mi cedjenje suve drenovine ceo sat,a posle toga sam istocio preostali sadrzaj rezervoara u flasu sa mericom.Rezultat testa merenja potrosnje porazavajuc,ali mi ipak drago sto sam i odprilike tacno reko,dakle potrosnja trimera Villager BC 1900 XC oko 800ml/h.Za mene i moja shvatanja mnogo.
Sto se pokosene povrsine tice to ne bih znao tacno da kazem,ali mislim da ima oko 3-4 ari.Ne smem ni da pomislim koliko bi mi otislo za hektar.
 
Ja bre ne znam kako mozete da satrete ceo rezervoar u cugu. Ja imam cirka 70 kg, kosim koliko mogu, skidam, odmaram, dospem gorivo pa opet. Nikad mi se nije desilo da ispraznim rezervoar :) Vilager 1900 inace
 
Ja bre ne znam kako mozete da satrete ceo rezervoar u cugu. Ja imam cirka 70 kg, kosim koliko mogu, skidam, odmaram, dospem gorivo pa opet. Nikad mi se nije desilo da ispraznim rezervoar :) Vilager 1900 inace


mozda nisi bas u formi..mada ,da se potrosi rezervar u cugu trebaimat i dosta otvorenog prostora pa se prema tom orjentisat......obilazenje oko voca,plastenika i nekih objekata..tu dosadi nosit trimer
 
Zato ja nikad ne potrosim onda rezervar u cugu. Pocnem kosit smetaju vocke uvrci se oko njih, pa de skloni nesto, pa de oko garaza pa smeta pa ugasim da sklonim, odem za drugim poslom pa kad vidim trimer sjetim se da zavrsim. Kako sam sad u jesen nabavio onaj noz i otiso krcit sa njim pa molio boga da se potrosi vec jednom al nije a sigurno sam 2 sata s njim sjeko ono granje
 
Na 223 stranici imate slike,kanal ispod i iznad cuprije potrosim 2 litra mesavine i ostane mi da pokosim groblje..
Tacno je da nije isto kada kosis po ravnom i vecu povrsinu i kada kosis pod nagibom ili kanal...
E sad ja imam 150 kg,ali tri puta nedeljno idem bajsom do grada da nesto odradim,to je ukupno 90 km i ne mogu da poverujem da neko sprasi 3-4 rezervoara..Jednostavno zamara..
Sa druge strane sa 506 ladno mogu da obalim hektar lucerke i tvrdim da trimer vise umara nego 506?!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh