Trimeri

Realno oni nisu u prvom mahu ni pravljeni za neku veliku površinu, već za dvorište, cvetnjake i sllično. Onde gde se bez štete može prići do zida, trotoara, ograde, itd ...
Ja sam doduše kosio i na "otvorenom putu" i tu uglavnom dosta srkne. Pogotovo slabiji motori jer zahtevaju veći gas. Ali to je mučenje, gubljenje i vremena i goriva u poređenju sa kosačicom bilo koje vrste.
Kasnije su počeli proizvoditi noževe, cirkulare, testere i ostalo kao dodatnu opremu, kako bi naravno pospešili prodaju i napravili od jedne mašine što univerzalniju.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li su braca kinezi iskopirali onu glavu koja drzi 4 mala plasticna nozica?!
Ima Oregon,ali je skupa...
 
A šta bi Vi rekli na to da sam išao u nadničarenje s sopstvenim trimerom Villager 1250S i to na satnicu?
Gazdina mešavina i potrošni materijal, nož i (ili) struna, ceo dan košenja voćnjaka, breskve su u pitanju i jedan mladi zasad jabuka, zaboravih površinu, za 250 dinara po satu...
Nas 3 radnika, dva sopstvena trimera, iste pomenute marke i modela i jedan gazdin, Stihl 50 čini mi se...
Ovaj što je radio s gazdinim trimerom imao je 200 po satu...
Na početku reda, napunimo rezervoare do čepa, i po pola litre mešavine u flaši u džep od pantalona, jer je red dugačak ko u priči, pri samom kraju nestane goriva, pa mi tih pola litre dobro dođe da stignem makar do polovine u povratku...
Kosili smo od 7 ujutru do pola 7 poslepodne, uz dve pauze za doručak i ručak i jednu kafe (pivo) pauzu od 15-tak minuta...
Gazda je bio izuzetno zadovoljan obavljenim poslom i častio nas je svakog sa po 200 dinara...
I u priči uz pivo i kafu načelno nas kaparisao za iduću (sada već ovu) godinu, ali nisam siguran da bih takav posao opet ponovio u tom obimu na +30 i nešto stepeni (u hladu)...
 
Ja imam Villager 1900 (onaj crni).
Koliko je realno da trazim za košenje izmedju maline?
Malina nije baš u ravnici, vec ja u brdu, pod nagibom.
 
Ja sam 50 ari kosio vocnjaka zapustenog. Na prolece sa drugarom sa dva villagera (1250 je moj nov). Izdanci po 3 cm debljine. Kupine za izvoz. Posle u Junu jos jednom, ovaj put samo trava i to sam iz 3-4 puta; Jesam nahebao ali vocnjak se civilizovao.
 
ja bre ne znam kako mozete da satrete ceo rezervoar u cugu. Ja imam cirka 70 kg, kosim koliko mogu, skidam, odmaram, dospem gorivo pa opet. Nikad mi se nije desilo da ispraznim rezervoar :) vilager 1900 inace

Сигурно косиш младу траву пуну воде. да си косио метарску или прематорилу видео би како би трошио.резервоар за мање од сат. а кад би пунио пун резервоар на мом 1900x одмарао би се на сат сат ипо и по врућини би липсао пре него што се испразни резервоар.
На пола гаса и лер гасу се коси са оштрим циркуларом и оштрим ножом ако трава дозвољава. Ако у великој трави почне на пола гаса да губи снагу почиње да намотава траву и да прегрејава главу са зупчаницима коју зову мењач . Ово важи за нож и циркулар а силк може само са пуним гасом на пола следи скидање намотане траве на сваких метар два .

- - - - - - - - - -

Код турирања , кад палиш тример и заврти главу или нож због вишка горива мораш да му даш даш гас да истера вишак. Код Хускварне 340 начин кад се угаси притиском на црвени прекидач је повлачење плавог језичка који.је уједно и саук и кад се упали мора да јој се да гас да не врти ланац . Али тад се да гас до краја и пусти . И на тримеру и на тестери. Е сад, има људи који воле да д....... гас место нечег другог па сваки час турирају.
 
Planiram da kupim Demon-a pa me interesuje da li kada se kupi nov trimer mora prvo da se podmaze glava ili u njemu vec ima masti,koliko kosta mast za podmazivanje i da li je sve jedno koju mast da kupim?
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da dodje podmazana...ali kod kineza se nikad nezna....ako bas hocete org mast onda stihl...od 600/800 din tuba....a slobodno mozete i obicnu tovatnu mast u spric za injekciju i napunite glavu.
 
Zar u glavu trimera kao mast za podmazivanje ne ide grafitna mast?
Kada sam kupio nov trimer uz njega sam dobio malu tubicu masti koja mi je po izgledu najpribližnija grafitnoj?
 
Nazad
Vrh