Trimeri

Marko,da li si pokusao da razmetes vilagerov cirkular sa husqvarninim sablonom za ostrenjem/razmetanjem?!
Ne znam da li prvo da kupim skarlet,pa sablon ili sablon pa skarlet....
U ovo zlatno doba nema para za oba odjednom..
 
Danas kosio neku kupinu nozem bez stitnika.Nije islo lose jedino sto sam primetio da ja nisam u kondiciji...Za ovako nesto cini mi se da je noz bolji od cirkulara koji je vise za nesto tanje drvenasto.
 
Marko,da li si pokusao da razmetes vilagerov cirkular sa husqvarninim sablonom za ostrenjem/razmetanjem?!
Ne znam da li prvo da kupim skarlet,pa sablon ili sablon pa skarlet....
U ovo zlatno doba nema para za oba odjednom..

Nisam probao. Kada je skroz propao villager cirkular sa kojim uopste nisam bio zadovoljan, kupio sam scarlet i ubrzo i sablon za razmetanje pa se na villager nisam ni osvrtao vise. Ne znam ni gde mi je.
 
Поломићеш штитник ако га будеш користио у трњу и дрвећу. ( лично искуство)
Ma necu...Stitniku skinem donji deo sa nozicem za silk,a stitnik je odsrafljen,pricvrscen je samo onim inbus kljucem.Ja to kosim polako,nikad iz udarca nego sa desna na levo..
Posto kazes da imas iskustvo,da ne znas mozda koliko ide naplacivanje kosenja vrzina?!
Cuo sam da neko naplacije po rezervoaru 800 din i gorivo cija je vrzina..Neko naplacuje 1 000 din i svoje gorivo..
Tu ne vidim racunicu,jer sam sav ovaj posao uradio sa 2 litra mesavine,a sa jednim rezervoarom bas ima da se naradis..Rezervoar 'vata 1200 ml
Koliko kosta ova freza i kako se montira?
Da li moze na Vilager da se montira ona teleskopski trimer za zivu ogradu ili moras da imas trimer koji se razdvaja na sredini?

- - - - - - - - - -


312xt9c.jpg

1tooxv.jpg


- - - - - - - - - -

@Aca Opel
Da nemas mozda husavarnin komplet za razmetanje i ostrenje,za skarlet cirkular?!Ako imas,slikaj..
Ne znam da li bi mogao sa njim da razmetem vilagerov cirkular?!A ne znam ni koju stranu zuba da ostrim..Neko kaze kosu stranu,neko ravnu stranu..Komsija metalac kaze kada bi ostrio samo ravnu stranu zuba,onda bi taj zub vremenom nestao..
Cirkular sam razmetao cekicem...

Чекић заборави. Шаблон за оштрење Хускварниног циркулара сутра а оштриш зубе као на ланцу моторне тестере . Радим само себи трње и кошење тако да не знам..

- - - - - - - - - -

Поломићеш штитник ако га будеш користио у трњу и дрвећу. ( лично искуство)
Ma necu...Stitniku skinem donji deo sa nozicem za silk,a stitnik je odsrafljen,pricvrscen je samo onim inbus kljucem.Ja to kosim polako,nikad iz udarca nego sa desna na levo..
Posto kazes da imas iskustvo,da ne znas mozda koliko ide naplacivanje kosenja vrzina?!
Cuo sam da neko naplacije po rezervoaru 800 din i gorivo cija je vrzina..Neko naplacuje 1 000 din i svoje gorivo..
Tu ne vidim racunicu,jer sam sav ovaj posao uradio sa 2 litra mesavine,a sa jednim rezervoarom bas ima da se naradis..Rezervoar 'vata 1200 ml
Koliko kosta ova freza i kako se montira?
Da li moze na Vilager da se montira ona teleskopski trimer za zivu ogradu ili moras da imas trimer koji se razdvaja na sredini?

- - - - - - - - - -


312xt9c.jpg

1tooxv.jpg


- - - - - - - - - -

@Aca Opel
Da nemas mozda husavarnin komplet za razmetanje i ostrenje,za skarlet cirkular?!Ako imas,slikaj..
Ne znam da li bi mogao sa njim da razmetem vilagerov cirkular?!A ne znam ni koju stranu zuba da ostrim..Neko kaze kosu stranu,neko ravnu stranu..Komsija metalac kaze kada bi ostrio samo ravnu stranu zuba,onda bi taj zub vremenom nestao..
Cirkular sam razmetao cekicem...

Чекић заборави. Шаблон за оштрење Хускварниног циркулара сутра а оштриш зубе као на ланцу моторне тестере . Радим само себи трње и кошење тако да не знам. Скупа је та фреза.
 
Ne znam sta se bunite toliko?!
Pa vidite valjda da je na popustu...
Ljudi vam snizili cenu za 3 000 i vama opet ne valja?!
 
Da te potsetim sta si napisao na predhodnoj strani...

Marko,da li si pokusao da razmetes vilagerov cirkular sa husqvarninim sablonom za ostrenjem/razmetanjem?!
Ne znam da li prvo da kupim skarlet,pa sablon ili sablon pa skarlet....
U ovo zlatno doba nema para za oba odjednom..

Znaci nemas novca u ovo vreme za cirkular i sablon koji zajedno kostaju nekoliko puta manje nego ovaj prikljucak, i jos pominjes kako je nesto na popustu i da se mi bunimo? To sto radis je nekulturno. Niko se nije bunio vec iznenadio. Postoji razlika u tome. To sto je na popustu ne znaci nista vec krajnja cena koju je neko spreman da plati.
 
AcaFaca@ Imam ja tu glavu T35 uzeo u ČavićProf blister pakovanje bila cena 1600. Gde si uzeo ti i po kojoj ceni?

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока

Malo kasnim sa odgovorom, kupio u Cacku na pocetku sezone, nisam siguran za tacnu cenu ali je bilo manje od 1600, mozda oko 1300-1400 dinara.
 
Juuu nisam mogao da pretpostavim da je bas ovoliko skupo. Mada i roto drljaca za traktor kosta nova preko 5000e. Zgodno je ovo za recimo krompir.
Moglo bi za više namena, ali da zemlja bude rastresita i da se redovno održava.
Ipak je ovo mnogo novca, ali dok zaživi ideja nalaziće se sigurno i dosta jeftinije.
Mene brine kolike udare ima na konusnu glavu. Možda grešim, ali mi trimer kao mašina nije za ovakvu vrstu priključaka. Ipak je on konstruisan za košenje trave, a ono malo po malo ... Još će mu i prikolicu izmisliti.
 
Da te potsetim sta si napisao na predhodnoj strani...



Znaci nemas novca u ovo vreme za cirkular i sablon koji zajedno kostaju nekoliko puta manje nego ovaj prikljucak, i jos pominjes kako je nesto na popustu i da se mi bunimo? To sto radis je nekulturno. Niko se nije bunio vec iznenadio. Postoji razlika u tome. To sto je na popustu ne znaci nista vec krajnja cena koju je neko spreman da plati.

Sarkazam,Marko...Ne mora ljutnja odmah..Bas u tom citatu imas odgovor na danasnju (moju) kupovnu moc,a i moj nick valjda nesto govori...
Ovo za popust imamo zajednicko misljenje,samo sam ja to malo izokola rekao,da ne bi rekao direktno sta mislim (psovka)
I mene nervira kada nas potrosace smatraju za budale tipa:nesto kosta 100 000 din,a samo za vas popust od CAK?! 50,60,70 % ..A kada bude bilo na 20 000 to je AKCIJA!
Jos jednom izvinjenje i procitaj recenicu koju si podebljao crnim slovima.
 
Cudili bi se koje sve udare moze da izdrzi trimer i konusna glava. Naravno zavisi dosta i od trimera. Mislim da sam ranije pisao o tome. Krcio sam sa fs 350 neki bagrem. Imao sam samo trokraki noz, a bagremi i do skoro 10 cm precnika. Bukvalno sam ih seko tako sto sam trimerom udarao kao sekirom. Naravno ne toliko jako vec sa osecajem. Medjutim bilo je tu bas dosta udaraca. Evo ga jos uvek radi i konusna glava nije pipnuta. Cak se retko i podmazuje.
Sa BC 1900 XC nisam probao tako nesto, ali bilo je vise puta udaraca o neki kamen i slicno. Konusnu glavu sam mu samo jednom podmazao i to grafitnom mascu. Evo ni on nema problema sa konusnom glavom i ne greje se, a cudno mi jer se mnogi zale da im se greje ta konusna glava.
 
h410-0054.ashx

Шаблон за оштрење циркулара и разметање зуба .Мој има наранџасту дршку купљен у Magy trade у Крагуејвцу.

- - - - - - - - - -

đađo 74 конусна главасе скида а на њено место поставља фреза . Фреза иде на кардан тримера.
 
Sumadinac,hvala za slike..Vidjao sam na netu,ali mi ove deluju nekako blize pa se lepse vidi...
Resio sam da uzmem prvo sablon,pa onda skarlet,jer sta ce mi skarlet kada bez razmetanja ne moze da kosi...
Vidim da ima dva mesta za razmetanje cirkulara,pa valjda je jedno moze i za vilagerov cirkular....
Cemu sluzi onaj predmet-alat iznad sablona na slici?!
Ako se skida glava,pa se stavlja freza,da li bi isto tako moglo da se namontira trimer za zivu ogradu?!
 
Sumadinac,hvala za slike..Vidjao sam na netu,ali mi ove deluju nekako blize pa se lepse vidi...
Resio sam da uzmem prvo sablon,pa onda skarlet,jer sta ce mi skarlet kada bez razmetanja ne moze da kosi...
Vidim da ima dva mesta za razmetanje cirkulara,pa valjda je jedno moze i za vilagerov cirkular....
Cemu sluzi onaj predmet-alat iznad sablona na slici?!
Ako se skida glava,pa se stavlja freza,da li bi isto tako moglo da se namontira trimer za zivu ogradu?!

Може да се преправља али не верујем да је исплативо. Вилиџер има посебан мотор за те додатке исто као Стил и Хускварна.

" Da li moze na Vilager da se montira ona teleskopski trimer za zivu ogradu ili moras da imas trimer koji se razdvaja na sredini? " . На стандардни тример не може , али за то постоје посебни мотори.

- - - - - - - - - -

Juuu nisam mogao da pretpostavim da je bas ovoliko skupo. Mada i roto drljaca za traktor kosta nova preko 5000e. Zgodno je ovo za recimo krompir.

Стил и Хускварна додаци за комби системе коштају од преко 250 па до преко 500 евра плус мотор посебно.
 
đađo 74 конусна главасе скида а на њено место поставља фреза . Фреза иде на кардан тримера.

Da li je u pitanju ova freza, liči mi na onu koju si postavio na slici .?
Ovde nema skidanja glave ...


[video=youtube_share;0ZQq3Zu_UV8]http://youtu.be/0ZQq3Zu_UV8[/video]
freza-sa-dva-noza-vb-2-villager-46.jpg
 
Iznad šablona/turpije je obična futrolica za taj set. Neko zamislio da je okačiš na kaiš kao nož i bude pri ruci da malo naoštriš kad praviš pauzu.
Pri vrhu podseca na futrolu,ali me bunilo pri dnu..Ono izgleda kao neka viljuska pa reko'...
Bas me cudi da je ova roto-freza toliko skupa..Znam da stihl i husavarna drze velike cene,ali da vilager toliko nabije cenu?!
Definitivno se ne isplati kupovati onaj dodatak za zivu ogradu...Osim ko ima preklopni trimer...Da kupis neki kineski i jos dodatak to je oko 20 000-25 000
Vilagerov kombi trimer je oko 35 000 ali mi se ne svidja jer ne ide trimi glava uz njega,a testerica mi ne treba,pa je to mnogo para za 8-10 metra ograde...
Morace da radi silk od 4 mm i gas...

- - - - - - - - - -

ykxed.jpg


- - - - - - - - - -

Investicija ulozena u trimer se isplatila do zadnjeg dinara!
 
Купи Whisper X са тврдим језгром и омлати с њим. Има удубљења по пластичном.омотачу сиве боје. Дебљина 2.7 mm . С њим млатим младаре кад косим воћњак и чичак дебео и дебљи од палца , само пун гас и млати . Ни младари ни купиња не остају иза њега.
 
Nazad
Vrh