Trimeri

Sumadinac da li je bolja ova Stihl trim glava ili Husqvarna T35 koju već imam i koja bez prepravke ide.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Не стижем да одговорим. Т35 има М10 навој и мало слабију опругу па може да се деси да избаци више него што треба силка . Мени се летос догодило да се опруга чудно искренула па увлачила глава силк унутра . Исправио опругу шавцигером па више није. За ту Стил не знам. Најбоље да питаш колеге форумаше, Dejan 365, Tintireti, brkin-sonta ( има сервис ) ,
 
T35 je odlicna glava. Problem sa osetljivom oprugom, odnosno previse izvlacenja strune je lako resiv. Otvori se glava, onaj plavi deo, i razvuces oprugu po potrebi. Imali su pre par godina losu seriju tih glava ali Husqvarna je prihvatala reklamaciju I menjala ih za nove. Sve u svemu ja sam zadovoljan sa odnosom cene I kvaliteta.
 
T35 je odlicna glava. Problem sa osetljivom oprugom, odnosno previse izvlacenja strune je lako resiv. Otvori se glava, onaj plavi deo, i razvuces oprugu po potrebi. Imali su pre par godina losu seriju tih glava ali Husqvarna je prihvatala reklamaciju I menjala ih za nove. Sve u svemu ja sam zadovoljan sa odnosom cene I kvaliteta.
AcaFaca@ Imam ja tu glavu T35 uzeo u ČavićProf blister pakovanje bila cena 1600. Gde si uzeo ti i po kojoj ceni?

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Moze,ali jace,zadnje serije,ali su oni skupi...
Vilager lakse radi sa cirkularom ili nozevima nego sa silkom..
Zavisi sta bi okopavao..Ako je basta ili plastenik(tenja) onda moze,ali ako nemas osecaj-puca kardan.
Ako hoces povrsinski (plitko) da okopas i poseces travu,imas na you tube video "okopavanje maline trimerom".
Ako imas nesto na redu(maline,kupine) bolje da poores sa kultivatorom,a travu unistis silkom,izmedju sadnica stajnjak i to je to..
Trimer radi na zalet,veliki broj obrtaja,a kod kopacice ima udarce o zemlju...
 
10dgx9s.jpg


- - - - - - - - - -

14x1hlg.jpg


- - - - - - - - - -

wwltfb.jpg


- - - - - - - - - -

j7u4qa.jpg


- - - - - - - - - -

2ufc0sz.jpg


- - - - - - - - - -

2r6leti.jpg


- - - - - - - - - -

346vnsw.jpg


- - - - - - - - - -

doax5u.jpg


- - - - - - - - - -

2laatxz.jpg


- - - - - - - - - -

oho28x.jpg
 
Svaki trimer lakse radi sa cirkularom i nozem nego sa silkom pa tako i villager. Sad ne znam na kakvu se kopacicu tacno misli. I ja sam video onaj tarup za trimer sto koriste u malinjaku. Planiram da napravim za moj BC 1900 XC pa kad krene rad u malinjaku videcemo kom opanci, a kom obojci.
 
xmvoth.jpg


- - - - - - - - - -

9sb6ee.jpg


- - - - - - - - - -

4kw5mg.jpg


- - - - - - - - - -

29m7ym8.jpg


- - - - - - - - - -

wqpylw.jpg


- - - - - - - - - -

wwdt9w.jpg


- - - - - - - - - -

othiz4.jpg


- - - - - - - - - -

fx3qdz.jpg


- - - - - - - - - -

iftzjn.jpg


- - - - - - - - - -

4kbb50.jpg


- - - - - - - - - -

qyz9zb.jpg
 
Поломићеш штитник ако га будеш користио у трњу и дрвећу. ( лично искуство)

- - - - - - - - - -

Svaki trimer lakse radi sa cirkularom i nozem nego sa silkom pa tako i villager. Sad ne znam na kakvu se kopacicu tacno misli. I ja sam video onaj tarup za trimer sto koriste u malinjaku. Planiram da napravim za moj BC 1900 XC pa kad krene rad u malinjaku videcemo kom opanci, a kom obojci.

Ова иде на Вилиџер тримере Bc 1900S, 1900X, xc

freza-sa-dva-noza-vb-2-villager-46.jpg
 
Поломићеш штитник ако га будеш користио у трњу и дрвећу. ( лично искуство)
Ma necu...Stitniku skinem donji deo sa nozicem za silk,a stitnik je odsrafljen,pricvrscen je samo onim inbus kljucem.Ja to kosim polako,nikad iz udarca nego sa desna na levo..
Posto kazes da imas iskustvo,da ne znas mozda koliko ide naplacivanje kosenja vrzina?!
Cuo sam da neko naplacije po rezervoaru 800 din i gorivo cija je vrzina..Neko naplacuje 1 000 din i svoje gorivo..
Tu ne vidim racunicu,jer sam sav ovaj posao uradio sa 2 litra mesavine,a sa jednim rezervoarom bas ima da se naradis..Rezervoar 'vata 1200 ml
Koliko kosta ova freza i kako se montira?
Da li moze na Vilager da se montira ona teleskopski trimer za zivu ogradu ili moras da imas trimer koji se razdvaja na sredini?

- - - - - - - - - -

Svaki trimer lakse radi sa cirkularom i nozem nego sa silkom pa tako i villager. Sad ne znam na kakvu se kopacicu tacno misli. I ja sam video onaj tarup za trimer sto koriste u malinjaku. Planiram da napravim za moj BC 1900 XC pa kad krene rad u malinjaku videcemo kom opanci, a kom obojci.
312xt9c.jpg

1tooxv.jpg


- - - - - - - - - -

@Aca Opel
Da nemas mozda husavarnin komplet za razmetanje i ostrenje,za skarlet cirkular?!Ako imas,slikaj..
Ne znam da li bi mogao sa njim da razmetem vilagerov cirkular?!A ne znam ni koju stranu zuba da ostrim..Neko kaze kosu stranu,neko ravnu stranu..Komsija metalac kaze kada bi ostrio samo ravnu stranu zuba,onda bi taj zub vremenom nestao..
Cirkular sam razmetao cekicem...
 
Moze,ali jace,zadnje serije,ali su oni skupi...
Vilager lakse radi sa cirkularom ili nozevima nego sa silkom..
Zavisi sta bi okopavao..Ako je basta ili plastenik(tenja) onda moze,ali ako nemas osecaj-puca kardan.
Ako hoces povrsinski (plitko) da okopas i poseces travu,imas na you tube video "okopavanje maline trimerom".
Ako imas nesto na redu(maline,kupine) bolje da poores sa kultivatorom,a travu unistis silkom,izmedju sadnica stajnjak i to je to..
Trimer radi na zalet,veliki broj obrtaja,a kod kopacice ima udarce o zemlju...

Meni treba za obradu kupine samo oko struka, znaci malo da razmeksa ili okopa i posece travu. A mdju redno ili freziranje ili kosenje
 
@Aca Opel
Da nemas mozda husavarnin komplet za razmetanje i ostrenje,za skarlet cirkular?!Ako imas,slikaj..
Ne znam da li bi mogao sa njim da razmetem vilagerov cirkular?!A ne znam ni koju stranu zuba da ostrim..Neko kaze kosu stranu,neko ravnu stranu..Komsija metalac kaze kada bi ostrio samo ravnu stranu zuba,onda bi taj zub vremenom nestao..
Cirkular sam razmetao cekicem...
Nemam nikakav komplet.


https://youtu.be/YLsvxSR-Za0
Na ovaj tarup sam mislio. Deluje jednostavno, a koliko vidim zavrsava poso pa planiram da napravim takav.
 
Nazad
Vrh