Trimeri

Ako neko moze pomoci....od kog modela Villagera pase karburator na Demona? jel su na svim modelima Villager trimera isti karburatori?
 
746t?
Konacno posle 14 dana i mog iniciranja e-majlom zamenjena ugaona- konusna glava. Isprobana u servisu i glava se i dalje brzo ugreje ali ni blizu prethodnoj, sad se moze drzati rukom. U servisu smo isprobal druge modele nijedan se negreje toliko. Zatim je isproban komsijin sthil 550 stariji ,hladan i na kraju iproban i kina vlager bc900 hladan. U blizini ima jedan 746 pa cu i njega isprobati.
Sve vase savete sam ipobao, mislim na najlon, isproban stil, husqvarna orginali i svi su se lepili. Nisam jos iprobao novu glavu, kisa.
Kupicu jos koji konac da ga isprobam, javi cu rezultat. Bez obzira na rezultat masina ide na prodaju.
Hvala na svetima.

Da ne namotavaš pogrešno silk?
 
Nemoguce da trava ude u prostor oko ugaone glave konstrukija je takva.
Mislim da me nisi razumeo.
Ne kazem da trava udje u ugaonu glavu ili kako je vec sve ne zovemo. Mislim na ono kad se trava zaglavi ispod "sesirica" i prilikom okretanja glave za silk javlja se trenje i samim tim toplota. Jos se obicno u tim situacijama trava i obmota oko ugaone glave pa se toplota sporije oslobadja i dolazi do pregrevanja.
Evo ja moj nisam podmazivao i kad sam podmazao stalo je skoro 15 ml grafitne masti, a nije se grejala glava sve do skoro kad mi se zamotala trava i cak sam osetio smrad kao da obgoreva. Sad je podmazan i nema grejanja, ali vodim racuna da se ne nagomila trava.
 
746
Evo upravo isproban trimer kojem je u servisu promenjena nova ugaona glava. Kosena je trava dugacka polegla, gusta i mokra.
Pola sata je radio punim gasom u takvoj travi, ugaona glava topla (moze drzati rukom), najlon se izvlaci normalno. Masina i kvacilo normalno topli. Stara glava je bila vrela kao rigla, nije se smela pipnuti rukom za samo desetak sekundi.
Ovu diskusiju sam zapoceo zbog problema da dokazem da glava od trimera nije ispravna da se brzo pregreje i zavari najlon.
Mugu da se zahvalim na savetima i sugestijama koji su mi pomogl da dodjem do resenja.
Hvala vam.
 
Maloprije sam uspio da "oživim" moj Alko trimer. Naime, bio je prestao da radi, mislio sam da je do karburatora jer je sve ostalo djelovalo OK. Maloprije sam skinuo karburator i stavio drugi od McCulloh motorke koji, nekim čudom, paše kao saliven a za koji znam da je 100% ispravan. Uprkos tome, opet nije htio da upali. Kompresija je odlična, svjećica nova, baca iskru. Vratio sam karburator na motorku i odmah je upalila. Potom sam zamijenio crijeva (usisno i povratno) tj. stavio nova i vratio originalni karburator. Trimer je istog trena upalio, radi kao sat.
 
Kakva su iskustva sa ovakvim nozem?
zk5vvb.jpg
 
Cuo sam da neki koriste cirkular za kosenje trave kad je gusta. Ne znam ima li za tim potrebe pored trokrakog noza.
Cini mi se da sa mojim oleo macom 746t i nozem od 305mm nema te trave koju ne bih mogao da savladam.
 
Prednost ...
Jedina sigurna po mom mišljenju je, da prilikom udara od neku prepreku u travi (panj na primer), ovaj nastavak bi lako istrpeo jer nije fiksan, dok recimo trokraki nož staje momentalno i sav trenudni udar se prenosi na konusnu glavu. Drugo ne bih znao bez probe u radu.
Bezbednost, katastrofa.

- - - - - - - - - -

Kakva su iskustva sa ovakvim nozem? ... http://i59.tinypic.com/zk5vvb.jpg ...

Isprobao sam i nisam zadovoljan, lično mišljenje (čist promašaj). Opterećuje mašinu jer ima previše komada strune (4x2) i zaseca mnogo nisko (bukvalno ide u zemlju). Probao sam i da ubacim manje komada (2x2) i nešto je bolje, ali i dalje ni blizu cut glavi, da ne spominjemo da se mora ručno menjati najlon.
 
Posto sam ga porucio stigao mi je i danas sam probao,moja iskustva su da nije ni prineti kut glavi jedino moze za negde gde treba precizno prici da se posece trava meni ce odgovarati ispod loze gde ne mogu da izfreziram.
 
Cuo sam da neki koriste cirkular za kosenje trave kad je gusta. Ne znam ima li za tim potrebe pored trokrakog noza.
Cini mi se da sa mojim oleo macom 746t i nozem od 305mm nema te trave koju ne bih mogao da savladam.

Prednost kosenja cirkularom je usteda goriva zato sto sa cirkularom kosis travu na leru a sa trokrakim nozom i silkom mora gas pogotovo sa silkom mora pun gas neprekidno.
Ako si kosio travu preko kolena silkom onda znas o cemu kucam. A isto vazi i za manju a zrelu travu.
A moze i moj mucenik kinez da kosi silkom prezrelu travu preko kolena i da ne ispusti dusu. :haha:
 
Danas sam kupio Husqvarna Scarlet cirkular i stvarno ne znam šta da kažem. Vidio sam na Youtube kako to čudo siječe ali kada sam probao ostao sam bez teksta. Ide kroz drvo kao kroz sir. Maloprije sam išao da ga probam, okresao sam neke vrbe koje gajim zbog nestabilnog tla (staro klizišete koje je sadnjom vrba zaustavljeno osamdesetih godina i nije se pokrenulo čak ni prošle godine). Tanje grančice (1-2cm) presiječe kao da je u pitanju travka. Presjekao sam nekoliko debelih izdanaka, 10-15cm prečnika, radio sam onako kako sam vidio na YT, dakle isto kao da je u pitanju motorna testera. Trimer bez ikakvog otpora presiječe tako debelo drvo. Naravno, radi se o vrbi i radio sam pažljivo i polako ali ipak, Scarlet je zaista nevjerovatna stvar. Nemam potrebe da siječem tako debela drva, cirkular će mi služiti za krčenje medja gdje ima dosta drvenastog korova, sve do maksimalno 2-3cm. To je svakako previše za trokraki nož zbog udara koje tom prilikom trimer trpi ali sa ovakvim cirkularom to mogu da radim bez ikakve brige.

Inače, prilično je skup, 35KM ili gotovo 18 Eura ali je barem original Husqvarna, Made in Sweden. Prečnik je 200mm a rupa je 25.4mm ili 1", kada sam kupio trimer prodavac mi je ponudio adapter ploču uz trimer kako bih lakše kupovao alate za isti pošto alati za Husqvarna trimere idu sa 20mm rupom i slabo ko ih ima u ponudi dok ovih sa 25.4mm rupom ima na svakom ćošku. Gledao sam i originalnu Husqvarna glavu za silk s M12 navojem, košta 45KM ili neka 23 eura ali je fantazija od kvaliteta i masivnosti. Sad skupljam novac da kupim i nju. Danas sam se baš naradio sa trimerom, pokosio sam oko 2000m2 šljivika, bio nizak, gust i sočan korov, bi sam zelen od glave do pete kad sam završio, koristio silk pa je tu bukvalno bilo malčiranje a ne košenje.
 
Nemojte samo da se zeznete i uzmete onaj Villager veliki cirkular sa oštrim zubima, nije nizašta, zaglavljuje se u 1-2cm grančicama. Scarlet ili neki sličan su dosta malog prečnika, samo 20cm tako da su mnogo lakši za pogoniti, zubi su razmaknuti, oštre se turpijom za lanac. Siguran sam da i slabiji trimeri mogu da rade sa takvim malim ali pravim cirkularima bez ikakvih problema, štaviše sigurnije je raditi sa cirkularom jer je opterećenje na motor i zupčanike ujednačeno, nema udaraca, čak i ako zaglavi zaglaviće polagano tj. ugušiće motor kao kad se npr. trava namota na silk glavu. Treba ipak paziti kad se reže nešto deblje da ne padne tako da zaglavi cirkular jer može lako da ga iskrivi i onda mora na smeće.
 
Ja imam slican (ili isto takav, bas ne vidim najbolje), hteo bih da nabavim taj cirkular, ali nikad da ga kupim. Mislim da moze da radi sa tom cirkularom - sto da ne bi mogao.

Ja mislim da mu je oznaka 42 ili 43 neznam ni ja, koristis li ovaj noz ja sam ga par puta koristio nekako mi tanak izgleda i nekako trese, poslije ga nisam vise ni korstio sad koristim samo silk glavu sam uzeo od husqvarne.

- - - - - - - - - -

Nemojte samo da se zeznete i uzmete onaj Villager veliki cirkular sa oštrim zubima, nije nizašta, zaglavljuje se u 1-2cm grančicama. Scarlet ili neki sličan su dosta malog prečnika, samo 20cm tako da su mnogo lakši za pogoniti, zubi su razmaknuti, oštre se turpijom za lanac. Siguran sam da i slabiji trimeri mogu da rade sa takvim malim ali pravim cirkularima bez ikakvih problema, štaviše sigurnije je raditi sa cirkularom jer je opterećenje na motor i zupčanike ujednačeno, nema udaraca, čak i ako zaglavi zaglaviće polagano tj. ugušiće motor kao kad se npr. trava namota na silk glavu. Treba ipak paziti kad se reže nešto deblje da ne padne tako da zaglavi cirkular jer može lako da ga iskrivi i onda mora na smeće.
Znaci zombie dobro krci taj cirkular meni bi trebao najvise za ostrugu i tako neko sitno siblje.
 
Nazad
Vrh