Trimeri

Forumasi pomoc!
Kao sto sam rekao predhodnom postu uzeo sam oleo mac 746T kojem masina radi super ali ugao glava se greje da mi najlon-slk zavari-zalepi u glavi.
Posto je u servisu vec 14 dana i bez infoemacija nije bilo dok nisam pogurao sa e-mejlom.
I lep mi se javio Menager prodaje i kaze da nisam u pravu itd... i da ugaona glava se grje do 90 spepeni celzijusa sto je normalno???
E zato mi treba pomoci dali kod vas slicno na vasim trimerima se greje ugaona glava priblizno na tu temperaturu.

Hvala vam puno!
Kupio sam prije 15 dana oleo mac 746t i radi kao sat.Ugrije se glava,ali izvlaci se flaks bez problema.Mozda ti nevalja flaks.
 
Na mom vildžeru se ugreje glava sa zupčanicima dobro, toliko da kad pravim drugi treći odmor i očistim namotanu travu koja se nije videla kad sam skidao namotanu travu u toku rada, bude suva kao seno a ona koja se namota u toku rada od temperature miriše kao da je na vatri. Ali mi se nije topio silk. Iz ličnog iskustva nikad ne dozvoli da brzinom puža mašeš levo desno I da dozvoliš dugo vremena da ti stoji namorana trava između šeširića i glave za silk. Na mom trimeru zagrevanje nastaje zbog namotane trave koja ne dozvoljava hlađenje.

- - - - - - - - - -

Sta moze da se desi,mnogo veca opterecenja je trpeo taj cirkular kad je bio montiran na stolu i sekao drva,nego sad na trimeru,a i obrtaji su sigurno manji.Prodavci ce svasta reci,samo da prodaju sto vise,meni je ovaj cirkular stajao bez veze,sad ima namenu.

Veća su uvijanja i udari kad se vrti na trimeru.
Radi kako hoćeš. Samo nemoj posle da se kaješ.
 
kod mene se na efcu greje glava nenormalno tako da topi najlon.Mislim da je problem u ležaju u ugaonoj glavi, a problem je i taj što pojma nemam kako ležaj da zamenim
 
i da ugaona glava se grje do 90 spepeni celzijusa sto je normalno???
E zato mi treba pomoci dali kod vas slicno na vasim trimerima se greje ugaona glava priblizno na tu temperaturu.

Ja radim sa trokrakim nožem ili sa cut glavom i najlonom, sa cirkularom nisam dosad, ali iz svog skromnog ličnog iskustva to mi deluje baš previše. Kosim obično u cugu 40-50 minuta, otprilike dok benzin ne dođe pred nestajanje, sa popriličnim opterećenjem, ne štedim mašinu. Glava se nikad nije zagrejala da se ne može držati rukom, pa je ta temperatura po mom mišljenju apsolutno nemoguća. Čak šta više, koristim običnu a ne namensku grafitnu mast koja je bolja i preporučuje se. Kućište kvačila i motor se zagreju baš pravo, ali glava nikako ni blizu toliko.
 
Poslednja izmena:
glava se grije od previše masti ili od trenja namotane trave ,
od lošeg ležaja se glava ne može grijati ..no ako ima lufta obavezno promjeniti
 
Namotana trava oko konusne glave sprečava hlađenje, to je ok... ali previše masti da greje glavu - nikako, ako pričamo o masti koja je u konusnoj glavi.
 
Pozdrav za sve. Potrebna mi je pomoc,pa ako mi neko moze pomoci....
Imam trimer kawasaki TD 40. Pukla mi sajla,i ne mogu nigde da je nadjem. Znate li ikoga ko prodaje delove? Pokusavah sa oglasima ali ne mogu nista da nadjem.
Hvala vam.
 
Meni je na jonseredu pukla sajla gasa. Iz originala mi trazili 4500 dinara posto navodno ide zajedno sa kablom. Nafjem coveka u Valjevu koji radi sajle i uradi mi za 400 dinara. Vec druga godina radi bez problema.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ako nećeš da sečeš trnje i krčiš međe uzmi bc 1250 xc ili 1250 p. A ako hoćeš onda uzmi bc 1900 xc ili bc 2100 xc . Mada i bc 1250 xc i 1250p i 1250 xc mogu da seku trnje ali sa cirkularom prečnika do 200 mm i ne 20 -30 prikolica godišnje ali manje trnja mogu i oni.
 
746t?
Konacno posle 14 dana i mog iniciranja e-majlom zamenjena ugaona- konusna glava. Isprobana u servisu i glava se i dalje brzo ugreje ali ni blizu prethodnoj, sad se moze drzati rukom. U servisu smo isprobal druge modele nijedan se negreje toliko. Zatim je isproban komsijin sthil 550 stariji ,hladan i na kraju iproban i kina vlager bc900 hladan. U blizini ima jedan 746 pa cu i njega isprobati.
Sve vase savete sam ipobao, mislim na najlon, isproban stil, husqvarna orginali i svi su se lepili. Nisam jos iprobao novu glavu, kisa.
Kupicu jos koji konac da ga isprobam, javi cu rezultat. Bez obzira na rezultat masina ide na prodaju.
Hvala na svetima.
 
746t?
Konacno posle 14 dana i mog iniciranja e-majlom zamenjena ugaona- konusna glava. Isprobana u servisu i glava se i dalje brzo ugreje ali ni blizu prethodnoj, sad se moze drzati rukom. U servisu smo isprobal druge modele nijedan se negreje toliko. Zatim je isproban komsijin sthil 550 stariji ,hladan i na kraju iproban i kina vlager bc900 hladan. U blizini ima jedan 746 pa cu i njega isprobati.
Sve vase savete sam ipobao, mislim na najlon, isproban stil, husqvarna orginali i svi su se lepili. Nisam jos iprobao novu glavu, kisa.
Kupicu jos koji konac da ga isprobam, javi cu rezultat. Bez obzira na rezultat masina ide na prodaju.
Hvala na svetima.
Nisam u toku sta ti se desava sa trimerom?
 
746t?
Konacno posle 14 dana i mog iniciranja e-majlom zamenjena ugaona- konusna glava. Isprobana u servisu i glava se i dalje brzo ugreje ali ni blizu prethodnoj, sad se moze drzati rukom. U servisu smo isprobal druge modele nijedan se negreje toliko. Zatim je isproban komsijin sthil 550 stariji ,hladan i na kraju iproban i kina vlager bc900 hladan. U blizini ima jedan 746 pa cu i njega isprobati.
Sve vase savete sam ipobao, mislim na najlon, isproban stil, husqvarna orginali i svi su se lepili. Nisam jos iprobao novu glavu, kisa.
Kupicu jos koji konac da ga isprobam, javi cu rezultat. Bez obzira na rezultat masina ide na prodaju.
Hvala na svetima.
Imam isti trimer,ugrije se kutna glava,sto mislim da je normalno ali radi i izvlaci flaks.Cak se i dio cijevi ugrije,ipak su tu trenja i vrtnje, tako da je cudno, da su drugi hladni na tom mjestu.
 
Kome se greje glava najbolje kao ja da je i ne podmazuje vise od godinu dana.:sjasi:
Salim se naravno. Sve nesto mislim da se greju jer se nagomila trava i onda ljudi tako teraju, a zbog trenja dolazi do zagrevanja i teskog hladjenja zbog te iste trave i eto pregrevanja i topljenja silka.
 
Kome se greje glava najbolje kao ja da je i ne podmazuje vise od godinu dana.:sjasi:
Salim se naravno. Sve nesto mislim da se greju jer se nagomila trava i onda ljudi tako teraju, a zbog trenja dolazi do zagrevanja i teskog hladjenja zbog te iste trave i eto pregrevanja i topljenja silka.

Nemoguce da trava ude u prostor oko ugaone glave konstrukija je takva.
 
Glava se pojacano greje zbog:
- viska masti
- manjka masti
- lose (neadekvatne) masti
- istrosenosti zupcanika (veliki "loker")
 
Nazad
Vrh