Trimeri

Nije svaki cirkular isti. Ako si koristio neki loš sa šiljatim zubima zato ti nije ničemu koristio. Da si koristio husqvarnin ili stihlov cirkular sa četbrtastim zubima ( slični zubima na lancu motorne testere ) video bi korist od cirkulara. I ne treba mešati okrugle noževe za travu i cirkulare.
I dalje mi ne ide u glavu da trokraki nož može da seče trnje deblje od palca.
 
Ja sam kupio nek Villager cirkular ali bukvalno nije nizasta.Za drvenasti korov nije,zubi nisu razmaknuti pa ga koci sve preko 1cm, za travu nije jer je preko svake mjere tezak pa ga treba svo vrijeme drzati na velikom gasu ili zalijetati svaki put,djabe dadoh pare mada i nisu neke-8 eur.Treba da kupim Husqvarna Scarlet,nasao sam ga u Bijeljini ali nikako da stignem da odem,mislim da je poskup-oko 20 eur.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
I ja imam 746T i moja iskustva posle 2 godine intezivnog rada su izuzetno dobra. Iskrcio sam 500 m vrzine siroke 5 m koja je bila stara 20 g. Mozete zamisliti koje debljine su bili sljivici i razno drugo rastinje. Sve sam to skinuo sa trimerom i trokrakim nozem. Probao sam i cirkular i shvatio da to ne sluzi nicemu. Ako vec ima potrebe za cirkularom bolje uzeti motornu testeru, brze je. Kosio sam i visoku travu sa strunom. Nikakvo pregrevanje nisam imao. Ima 2,5 ks i jako puno snage tako da nikakva trava ne moze da ga ugusi.
Kupio nov Oleo Mac prije neki dan i radi bez problema.Flaks se uredno izvlaci i za sada samo pohvala. Siblje od 2 centimetra za njega nije nikakva prepreka,naravno ako je montiran noz.

- - - - - - - - - -

Ima li neko iskustvo u kosenju trimerom velikih nagiba?
 
Ja sam kupio nek Villager cirkular ali bukvalno nije nizasta.Za drvenasti korov nije,zubi nisu razmaknuti pa ga koci sve preko 1cm, za travu nije jer je preko svake mjere tezak pa ga treba svo vrijeme drzati na velikom gasu ili zalijetati svaki put,djabe dadoh pare mada i nisu neke-8 eur.Treba da kupim Husqvarna Scarlet,nasao sam ga u Bijeljini ali nikako da stignem da odem,mislim da je poskup-oko 20 eur.

Poslato sa Samsung Galaxy
Koliko se sjećam scarlet cikular koštao je 24 km. ne vjerujem da je i sad cijena puno veća
 
Da li je neko vlasnik trimera oleo-mac 380T ili 440, kako su se pokazali. Na sajtu sam pronašao da je prva mašina profi, a druga polu-profi, cenovno su oko 40 odnosno 45 000 RSD, što nije mnogo kada se pogleda snaga 1.8 i 2,1 KS. samo mi nije jasno zašto je 380T okarakterisana kao profi, manja zapremina, manje snage i niža cena od 440 ?
Ni 380 ni 440 nisu profi (intezivna kucna upotreba/poluprofi),prosle godine u jesen sam kupio rodjaku 380t,ove godine samo reci hvale za njega,iskrena preporuka
 
Ima li neko ideju kako trimerom pokositi jako veliku padinu?Sama trava ali veliki nagib.

Meni lično je na takvom terenu ( baš velikom padu) najlakše kositi pod levim nagibom ukoso, tako da kad dođeš na sredinu parcele to bude najduži otkos (dijagonala). Na taj način težište ja na levoj nozi, kosa lepo naleže i najlakše pokreće ali i vraća u "zamah", tj krajnji desni položaj ...
:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Meni lično je na takvom terenu ( baš velikom padu) najlakše kositi pod levim nagibom ukoso, tako da kad dođeš na sredinu parcele to bude najduži otkos (dijagonala). Na taj način težište ja na levoj nozi, kosa lepo naleže i najlakše pokreće ali i vraća u "zamah", tj krajnji desni položaj ...
:ppozdrav:
Znaci dijagonalno uzbrdo? Budem pokusao.Do sada sam to samo kosio rucno a sada bih pokusao trimerom.
 
Znaci dijagonalno uzbrdo? Budem pokusao.Do sada sam to samo kosio rucno a sada bih pokusao trimerom.
Ma neeeeeee, uzbrdo nikako ... :sta:
Već nizbrdo ukoso, zato sam i rekao da težište bude na levoj nozi.
Počinješ u donjem desnom uglu parcele (gledajući odozdo, ispod parcele) i praviš kosi otkos, svaki sledeći se pomalo podižeš uz brdo i na taj način ga produžavaš, koseći po tom pravcu svaki naredni otkos će biti duži sve do polovine, tad ćeš imati naduži (dijagonalni). Svaki naredni će biti kraći do kraja parcele ...

P.S. Dobro je, uplašio si me. Pomislih da si otišao da probaš i da me već psuješ uveliko ... :osmeh: ...
 
Poslednja izmena:
Ma neeeeeee, uzbrdo nikako ... :sta:
Već nizbrdo ukoso, zato sam i rekao da težište bude na levoj nozi.
Počinješ u donjem desnom uglu parcele (gledajući odozdo, ispod parcele) i praviš kosi otkos, svaki sledeći se pomalo podižeš uz brdo i na taj način ga produžavaš, koseći po tom pravcu svaki naredni otkos će biti duži sve do polovine, tad ćeš imati naduži (dijagonalni). Svaki naredni će biti kraći do kraja parcele ...

P.S. Dobro je, uplašio si me. Pomislih da si otišao da probaš i da me već psuješ uveliko ... :osmeh: ...
Hahaha,sutra cu probati.Ne bih te psovao jer je ovo zaista velika strmina tako da ce biti tesko kako god.Mozda moradnem na kraju opet rucnom kosom.
 
Ja sam kupio nek Villager cirkular ali bukvalno nije nizasta.Za drvenasti korov nije,zubi nisu razmaknuti pa ga koci sve preko 1cm, za travu nije jer je preko svake mjere tezak pa ga treba svo vrijeme drzati na velikom gasu ili zalijetati svaki put,djabe dadoh pare mada i nisu neke-8 eur.Treba da kupim Husqvarna Scarlet,nasao sam ga u Bijeljini ali nikako da stignem da odem,mislim da je poskup-oko 20 eur.

Poslato sa Samsung Galaxy

I Scarlet cirkularu moraju da se razmeću zubi da bi sekao. Zbog toga a manje zbog oštrenja sam i kupio husqvarnin šablon. A taj villager cilkular sa šiljatim zubima je mnogo loš.

- - - - - - - - - -

ari gorozup može i trimerom gde može kosom samo treba imati snage i utrenirane noge i leđa da izdrže napore.
 
Kad smo kod rada na kosini, danas sam čistio šumu (bagrem) od divlje kupine (ovdje je zovemo ostruga-bodljivaka loza, mnooooogo nezgodna biljka). Nagib je strašan, nema teorije da se uzbdro ide pravo, isključivo dijagonalom. Meni se kao najbolji način pokazalo da radim po dijagonali uzbrdo, znači krenuo sam odozdo i polako. Parcela ima oko 2000m2, od toga je pola strašno zaraslo. Pokosio sam oko 500-600 kvadrata za dva sata, jako sporo ide jer je loza ogromna, to je upetljana masa visine i do dva metra a šuma je česta tako da sam morao da radim polako i vrlo pažljivo, nagib je jeziv a i tlo je nezgodno za rad, pod nogama je masa isjeckane loze - pasti na to sa trimerom u rukama bi bilo stvarno opasno. Koristio sam trokraki nož, odlično se nosi sa tim korovom. Za rad sa ovom vrstom korova idealan bi bio nož čije sam slike ovdje već postavljao, dvokraki ili trokraki nož sa krajevima povijenim nadole, on je namijenjem mljevenju korova sa pokretima gore-dole umjesto lijevo-desno kao obični nož.
 
Sta moze da bude problem na trimerom.Kad ga upalim hladnog ugasi se odjednom.Nakon drugoj pokusaja upali ali mu je rad neravnomeran,ili dodaje gas sam ili se gasi.
Isto kada ga ugasim vruceg nema sanse posle da upali dok se ne ohladi.Ja sumljam da nije problem u karburatoru?
Trimer je Stihl fs120.
 
I Scarlet cirkularu moraju da se razmeću zubi da bi sekao. Zbog toga a manje zbog oštrenja sam i kupio husqvarnin šablon. A taj villager cilkular sa šiljatim zubima je mnogo loš.

- - - - - - - - - -

ari gorozup može i trimerom gde može kosom samo treba imati snage i utrenirane noge i leđa da izdrže napore.




Da ,dobar cirkular puno znaci,ovaj sto sam danas koristio je neki stari,skinut sa stonog cirkulara,imam 2 nova bas za taj stoni cirkular ,ali ne odgovaraju rupe za trimer,malo su vece...Inace ovaj cirkular radi odlican posao,pravi azdaju od obicnog strausa kineskog :haha:,danas skoro ceo dan sa njim sam sekao od debljine prsta pa do debljine ruke bagrem,ringlov itd...ide ko od sale,debljina od 1 cm,pa do oko 10 cm u precniku sam sekao.
 
Forumasi pomoc!
Kao sto sam rekao predhodnom postu uzeo sam oleo mac 746T kojem masina radi super ali ugao glava se greje da mi najlon-slk zavari-zalepi u glavi.
Posto je u servisu vec 14 dana i bez infoemacija nije bilo dok nisam pogurao sa e-mejlom.
I lep mi se javio Menager prodaje i kaze da nisam u pravu itd... i da ugaona glava se grje do 90 spepeni celzijusa sto je normalno???
E zato mi treba pomoci dali kod vas slicno na vasim trimerima se greje ugaona glava priblizno na tu temperaturu.

Hvala vam puno!
 




Da ,dobar cirkular puno znaci,ovaj sto sam danas koristio je neki stari,skinut sa stonog cirkulara,imam 2 nova bas za taj stoni cirkular ,ali ne odgovaraju rupe za trimer,malo su vece...Inace ovaj cirkular radi odlican posao,pravi azdaju od obicnog strausa kineskog :haha:,danas skoro ceo dan sa njim sam sekao od debljine prsta pa do debljine ruke bagrem,ringlov itd...ide ko od sale,debljina od 1 cm,pa do oko 10 cm u precniku sam sekao.

Ne igraj se sa cirkularom koji nije za trimer. Meni su bar tako rekli i toga se pridrzavam. Na trimer nikako cirkular koji nije predvidjen za njega
 
Forumasi pomoc!
Kao sto sam rekao predhodnom postu uzeo sam oleo mac 746T kojem masina radi super ali ugao glava se greje da mi najlon-slk zavari-zalepi u glavi.
Posto je u servisu vec 14 dana i bez infoemacija nije bilo dok nisam pogurao sa e-mejlom.
I lep mi se javio Menager prodaje i kaze da nisam u pravu itd... i da ugaona glava se grje do 90 spepeni celzijusa sto je normalno???
E zato mi treba pomoci dali kod vas slicno na vasim trimerima se greje ugaona glava priblizno na tu temperaturu.

Ugaona (konusna) glava mora da se greje, ali i podmazuje - da bi trajala, i to namenskom za više temperature i veliki broj obrtaja mašću (možda nisi proveravao?). Najlon- silk se zavari u glavi, ako je lošeg kvaliteta. Da li je to još onaj originalni zeleni najlon, ili si ga dopunjavao? Originalni je odličan, ne uvoze ga jer je i dosta skup.
 
Ne igraj se sa cirkularom koji nije za trimer. Meni su bar tako rekli i toga se pridrzavam. Na trimer nikako cirkular koji nije predvidjen za njega
Sta moze da se desi,mnogo veca opterecenja je trpeo taj cirkular kad je bio montiran na stolu i sekao drva,nego sad na trimeru,a i obrtaji su sigurno manji.Prodavci ce svasta reci,samo da prodaju sto vise,meni je ovaj cirkular stajao bez veze,sad ima namenu.
 
Nazad
Vrh