Trimeri

Ma čudo radi sa ostruge i sitnine. Može to u principu i trokraki nož dok nekad ne opališ po kakvom skrivenom panju ili tako nečemu a onda havarija. Trokraki ubuduće ide samo za koševinu trave a i to samo tamo gdje poznajem teren i znam da nema panjeva.
 
Jako su slice ove masine. Koristio sam i taj trokrani noz... Bas ovih dana sam ga iskrivio ::jako_besan::
Jako je osetljiv (jer ima samo 3 krana, pa ako se zakaci za nesto...). Moze da se koristi, napr. kad su "jaci" korovi, ali mislim da nema takvi spektar kao cirkular s vise zuba. Zato sam i ja hteo ovaj cirkular da kupim, ali mozda cu i saslusati kolegu (sto da ne, ako je vec on ima iskustva), ako je ovaj tip (scarlet) bolji.
 
Nije Scarlet cirkular za kupinju, ostrugu i travu nego za trnje deblje od palca pa do 10-15 cm u precniku. Sekao sam sa njim i villagerom bc 1900x sljive od 15 cm u precniku i orase od 10-16,17 cm u precniku ali i trnje malo deblje od palca. Kad se s njim sece tanje oseca se udar kad zub uhvati tanak trn. Ali zato deblje samo pada.
 
Pre 2 godine sam kupio polovan PowerPlus - POW 60471 samo sa trokrakim nozem.U startu sam imao problem sa lamelom(kada je trimer u leru stalno vrti noz i daje neki cudan zvuk)nisam to popravljao sada mi je pocelo curenje iz rezervoara sumnjam na onu gumicu kroz koju prolaze creva za benzin i pukao mi je prekidac za gas(koji drzi sajlu gasa).

Posto nema da se kupi posebno samo prekidac za gas kupio sam celu rucku sa prekidacima medjutim zice sa prekidaca idu negde ispod plastike oko motora.Odvojio sam ove crne plasticne delove i skunuo "stap" sa sajlom ali opet ne mogu da skinem zelenu plastiku zato sto se ispred nje nalazi lamela to jest gledano od stapa prema motoru prvo ima zvono pa unutra lamela.
Kako da skinem zvono i lamelu?
Kada se skine ta zelena plastika da li ispada onaj kanap za paljenje i neka opruga ili to ostaje u plastici?
 
Poslednja izmena:
Nije Scarlet cirkular za kupinju, ostrugu i travu nego za trnje deblje od palca pa do 10-15 cm u precniku. Sekao sam sa njim i villagerom bc 1900x sljive od 15 cm u precniku i orase od 10-16,17 cm u precniku ali i trnje malo deblje od palca. Kad se s njim sece tanje oseca se udar kad zub uhvati tanak trn. Ali zato deblje samo pada.
Zaboravio sam i bagrenje 10-12 cm u precniku i hrastove do 10 cm

- - - - - - - - - -

Draganbre najsigurnije ti je da odneses kod nekog majstora ako nisi siguran. Veci ti je trosak ako nesto zafrknes.

- - - - - - - - - -

Draganbre najsigurnije ti je da odneses kod nekog majstora ako nisi siguran. Veci ti je trosak ako nesto zafrknes.
 
Slikaj taj deo oko lamele pa cu ti reci kako. Kod nekih tipova ima u rupi korpe vijak na inbus koji se odvrne pa se onda lamela odvrne pomocu blokade na svecici. Ali mora se voditi racuna sa blokiranjem klipa da nepukne mehanizam paljenja. Zar nemozes spolja kablove spojiti i izolovati. obicno je spolja spojnica za kablove
 
Gledao sam i nema taj vijak u rupi korpe.
Spojio sam kablove od spolja i izolirao sutra cu da ga probam pa da vidim sta sam uradio.
 
Juce sam drugaru pomagao da cistimo medju njive koja treba da se vrati u zivot posle par godina..
Nas dve budale po suncu na 30ak stepeni, i kombinacija villager 1.9 xc sa husqvarna scarlet i testericom stihl ms180 30cm mac.
Sto se tice still testerice, tu nema sta da se prica niti komentarise, a i nije tema za to. U par reci, vredi svaki dinar.

A ovaj 1.9 xc koristim vec cetvrtu godinu iskljucivo za ovako teze radove. Posekao je mnoogooo medja. Glavu silka nikada nisam ni nakacio. Promenio je malo zvuk, i juce sam primetio da, kako je vreme odmicalo, slabio je malo ler gas i poceo je da se gasi. Povecao sam ga srafcigerom i onda je bilo ok. Moguce da je i vrucina tj vruc vazduh malo uticao na to - kao kod kola. Pojavio se i nauljen auspuh, kada da na nekom mestu malo masti, ali bas nista strasno. I dalje je u zivotu i nije izgubio snagu. Ponovo bih ga kupio bez ikakvog premisljanja.
Koristio sam originalno stihl ulje, kombinacija 25ml na 1 litar. Primetio sam da vise pusi na auspuhu u odnosu na husqvarna ulje ali ne previse. Sad mi prodje kroz glavu da na husqvarna ulju pise low smoke oil, ako se dobro secam.
Evo par fotografija od juce









 
Evo konačno i davno obećanih slika mog Husqvarna 240R, ovdje u kombinaciji sa Scarlet cirkularom.

s2bksn.jpg


23lcjs9.jpg
 
Juce sam drugaru pomagao da cistimo medju njive koja treba da se vrati u zivot posle par godina..
Nas dve budale po suncu na 30ak stepeni, i kombinacija villager 1.9 xc sa husqvarna scarlet i testericom stihl ms180 30cm mac.
Sto se tice still testerice, tu nema sta da se prica niti komentarise, a i nije tema za to. U par reci, vredi svaki dinar.

A ovaj 1.9 xc koristim vec cetvrtu godinu iskljucivo za ovako teze radove. Posekao je mnoogooo medja. Glavu silka nikada nisam ni nakacio. Promenio je malo zvuk, i juce sam primetio da, kako je vreme odmicalo, slabio je malo ler gas i poceo je da se gasi. Povecao sam ga srafcigerom i onda je bilo ok. Moguce da je i vrucina tj vruc vazduh malo uticao na to - kao kod kola. Pojavio se i nauljen auspuh, kada da na nekom mestu malo masti, ali bas nista strasno. I dalje je u zivotu i nije izgubio snagu. Ponovo bih ga kupio bez ikakvog premisljanja.
Koristio sam originalno stihl ulje, kombinacija 25ml na 1 litar. Primetio sam da vise pusi na auspuhu u odnosu na husqvarna ulje ali ne previse. Sad mi prodje kroz glavu da na husqvarna ulju pise low smoke oil, ako se dobro secam.
Mislim da si napravio malo jacu mesavinu. Ja na 1l benzina idem 20ml ulja. Dok sam koristio neka losija ulja, isao sam uvek jacu mesavinu, ali sa ovim idem ovu dozu. Verovatno je zato malo ulja bacio kod auspuha.
 
Ova njiva se ore u sredu, i posle, sve sto plug nije zahvatio, prska se totalom. To je sve u planu vrlo uskoro, cim se mali izdanci pojave da ima total na sta da deluje. Ali mnogo lako se to cas provuce i ispusti da krene siblje, koje trazi ponovo da se cisti. To vidim po mojim njivama. Pa cak i kada oprskam malo kasnije, ruzno izgleda i kao i da nije nikada cisceno. Jos ako je bilo bagrema, onda ostane bodljikavo siblje.

- - - - - - - - - -

A na pumpama rada prijatelji naših dvotaktnih mašina koji se boje da ćemo staviti malo ulja pa zavrnu malo ranije da umjesto 5 l u kantici bude 4.5 l benzina. :osmeh:

hahahaha, ako narucis 4,5 litra, dobijes 4,3 a ako narucis 5 litara, onda sipaju 4,5 iz ljubavi prema nasim masinama :osmeh:
 
Nazad
Vrh