Trimeri

pomoc
sta moze da bude na trimeru villager 1250 bc kad dobija gorivo i svecica ima varnicu a nece da upali. neki majstori mi rekli da skinem auspuh i pogledam cilindar i karike a to po meni laicki izgleda ok. doduse cilindar se krece sa malo snage tj ne pokazuje bas neku veliku kompresiju. i dal ima neki ok majstor u bg, posto ovlasceni serviser drzi trimer 21 dan za konstataciju kvara pa tek te onda zove da ti javi sta je i kolko kosta. inace trimer je radio 10 min i ugasio se u toku rada i od tad ne pomislja da upali. promenilu svecicu, sipali cisto gorivo samo da probamo da nije do smese i nista
unapred hvala
 
pomoc
sta moze da bude na trimeru villager 1250 bc kad dobija gorivo i svecica ima varnicu a nece da upali. neki majstori mi rekli da skinem auspuh i pogledam cilindar i karike a to po meni laicki izgleda ok. doduse cilindar se krece sa malo snage tj ne pokazuje bas neku veliku kompresiju. i dal ima neki ok majstor u bg, posto ovlasceni serviser drzi trimer 21 dan za konstataciju kvara pa tek te onda zove da ti javi sta je i kolko kosta. inace trimer je radio 10 min i ugasio se u toku rada i od tad ne pomislja da upali. promenilu svecicu, sipali cisto gorivo samo da probamo da nije do smese i nista
unapred hvala
Ја имам тај тример,додуше прва серија,стар је око 5-6 година и накосио сам се са њим.Имао сам сличан проблем,ради и кад га угасим,неће да упали.Мењао сам свећице-и њих има разних квалитета,па се испостави да боље упали са старом.
Проблем је бар код мене био кабал и бомбина(ваљда се тако каже),и од кад сам то променио,пали као мина,и ладан и врућ.
 
Od kad sam kupio trimer dosta ljudi me cima da im usluzno kosim i krcim,pa me zanima koju cenu da trazim po aru sa mojim gorivom strunom itd,a da ne budem bezobrazan?

Ja sam imao par usluznih kosenja i napravio sam cenu koja mi pokriva amortizaciju, troskove goriva, dolaska, utrosak benzina i alata, kao i moj radni sat.
A to bi otprilike izgledalo ovako:
1e/rezervoar amortizacija
1e/rezervoar troskovi (gorivo,ulje, mast za podmazivanje, noz, struna i sve ostalo sto se trosi i sto treba imati sa sobom)
5e/rezervoar moj rad
-minimalno 500-1000din (zavisi da li je u pitanju 100-200 kvadrata relativno sredjenog travnjaka u komsiluku ili malo dalje gde moram ici kolima.
dolazak u zavisnosti od relacije.
A sve ce to stimovati ukoliko se ispostavi kao tacna racunica da necu imati neki ozbiljan kvar u toku 200 rezervoara na koliko sam procenio radni vek masine (max 170-200 radnih sati ). Ako ne, onda ce moj radni sat biti nizi no necu se zaliti.
Ako se racunica pokaze tacna, a sacuvam iznos koji racunam kao amortizaciju eto para za novi trimer i ne boli glava.
 
Do prosle godine sam radio usluzno,jasne cene nema (kao kod struganja),vec zavisi od zapustenosti parcele,radio samo od 2e do 3e po aru.
 
Krenulo me. ::lose::

Trimer prilikom većeg broja obrtaja pravi jako velike vibracije i baca cev u strane, toliko da nije moguće kositi sa njim.

U pitanju je neki ležaj, glavcina ?
(p.s. dosao mu stilov veliki noz glave ). :osmeh:
 
jel ima negde neka servisna knjizica ili sema delova za trimer villager 1250bc da se skine sa neta da ne popravljam na slepo po nasem dobrom starom obicaju
unapred hvala
 
Krenulo me. ::lose::

Trimer prilikom većeg broja obrtaja pravi jako velike vibracije i baca cev u strane, toliko da nije moguće kositi sa njim.

U pitanju je neki ležaj, glavcina ?
(p.s. dosao mu stilov veliki noz glave ). :osmeh:

to se dešava kad kosiš nožem ili glavom sa najlonom?

- - - - - - - - - -

jel ima negde neka servisna knjizica ili sema delova za trimer villager 1250bc da se skine sa neta da ne popravljam na slepo po nasem dobrom starom obicaju
unapred hvala
Sumnjam. Najsigurnije je da kako šta skidaš - slikaš i obeležavaš, da znaš kako da vratiš posle. Samo napred, nije to kineski svemirski brod ::super::
 
Evo i ja prijavim par problema sa mojim Villager BC 2100 XC
1. Polomio mi se nastavak na štitniku, koji se stavlja pri radu sa trimi glavom i na kome se nalazi nož za sečenje sajle. U pitanju je bila moja krivica, nisam do kraja ubacio sve žabice s kojima se kači i prilikom prvog izbacivanja sajle udarac sajle je polomio žabicu. Dugo nije bilo štitnika na stanju u Agromarketu, a kada su ga pribavili cena mu je 1800 din.

2. Prošlog vikenda se desio prvi veći problem. Jednostavno motor nije mogao da zavrti glavu, koja je se na ruku jedva okretala. Znači motor je normalno radio, ali glava ni da makne.
U ponedeljak odnesem kod prodavca, u četvrtak je trimer bio gotov, rešen problem u garanciji. U izveštaju sa servisa piše samo: Urađena revizija prenosnog sistema", tako da nemam pojma ni koji je kvar bio, ni da li je nešto zamenjeno. Sve u svemu jako sam zadovoljan koliko je brzo sve rešeno, pa mi nije toliko ni bitno.
 
Skidaj ga, i kod mene je isti problem sa slabijim modelima trimera. Ili alo bas hoces cvrsto secivo, stavi manje. Trokraka seciva ima od valjda 225mm do 300mm.
 
Skidaj ga, i kod mene je isti problem sa slabijim modelima trimera. Ili alo bas hoces cvrsto secivo, stavi manje. Trokraka seciva ima od valjda 225mm do 300mm.

Nisam te baš najbolje razumeo. Nož sam stavio originalni od štilove profi serije F360/F450 i radio je ok do pre par dana, sada ima neki problem pa bih da ga rešim ako mogu sam, ako ne servis, ali da bar znam šta je.
 
To su 300mm nozevi, prevelika masa za malu masu osovine (kardana). Ako stavis manji noz (275, 250, 225mm) celom sistemu nebi bilo tesko da to pri svakom gasu ubrzava i nosi. Ili se rasklimao kardan. U kom delu NSa si?
 
Neki problem evidentno postoji. Detelinara, trenutno, a kosim u Stepanovićevu jer je tamo PG i farma ovaca.

Da li je neko vlasnik trimera oleo-mac 380T ili 440, kako su se pokazali. Na sajtu sam pronašao da je prva mašina profi, a druga polu-profi, cenovno su oko 40 odnosno 45 000 RSD, što nije mnogo kada se pogleda snaga 1.8 i 2,1 KS. samo mi nije jasno zašto je 380T okarakterisana kao profi, manja zapremina, manje snage i niža cena od 440 ?
 
Neki problem evidentno postoji. Detelinara, trenutno, a kosim u Stepanovićevu jer je tamo PG i farma ovaca.

Da li je neko vlasnik trimera oleo-mac 380T ili 440, kako su se pokazali. Na sajtu sam pronašao da je prva mašina profi, a druga polu-profi, cenovno su oko 40 odnosno 45 000 RSD, što nije mnogo kada se pogleda snaga 1.8 i 2,1 KS. samo mi nije jasno zašto je 380T okarakterisana kao profi, manja zapremina, manje snage i niža cena od 440 ?

Nezelim da te odvracam ali... Ja sam uzeo Oleo mac pre pola godine 746T poceo je raditi ozbiljno pre mesec dana. Travu koju sam kosio je bila velika, masina mocna przi i opet alii.. Prenosna ugaona glava se pegreje i zavari strunu menjao strune nevredi zavari.
Odnesem u servis bice gotov za par dana vec je proslo 14 dana.
 
Poslednja izmena:
I ja imam 746T i moja iskustva posle 2 godine intezivnog rada su izuzetno dobra. Iskrcio sam 500 m vrzine siroke 5 m koja je bila stara 20 g. Mozete zamisliti koje debljine su bili sljivici i razno drugo rastinje. Sve sam to skinuo sa trimerom i trokrakim nozem. Probao sam i cirkular i shvatio da to ne sluzi nicemu. Ako vec ima potrebe za cirkularom bolje uzeti motornu testeru, brze je. Kosio sam i visoku travu sa strunom. Nikakvo pregrevanje nisam imao. Ima 2,5 ks i jako puno snage tako da nikakva trava ne moze da ga ugusi.
 
Nazad
Vrh