Trimeri

Nekad su prevaranti harali po vašarima, a sad su se preselili na internet. Ovo nije videlo ni H od Husqvarne, ali - neko se uvek upeca, zato i daju oglase. Ista priča kao sa "Stihl 4500" testerama "original".
@Atila, Einhell je isto Kinez, ali skoro svi delovi su mu specifični.
 
Dejane nije sve u lošim kinezima ima nešto i uljudima koji te kineze koriste. Opet da dosađujem sa bratom i njegovim topljenjem dve glave za silk. Neko ih zove trimi glave. Ne zastupam stav da su vilidžer trimeri dobri već da nisu ni previše loši. Husqvarna je husqvarna , Stihl je Stihl ali im je zato i cena profesionalna a nema ni nerviranja s njima zbog gluposti kakva se nerviranja javljaju u radu sa villagerom.
 
A moja Husqvarna od 2.5KS ima cijev debelu preko 30mm, glavu sa zupčanicima koja je 3x puta veća...koliki li bi ti dijelovi tek trebali da budu kod trimera koji bi imao pravih 5.7KS?!
 
Još kardan na rasklapanje. Po njemu su husqvarna i stihl piiiiiiip dimovi. Oni nemaju ni 4 ks a onaj skoro 6 . Kako se ljudi prime na takve stvari????

Zombi , kad bi stvarno šumski čistač imao 5,7 ks ličio bi na one testere iz takmičenja drvoseča koje imaju 27 kila. Za toliku snagu bi morale da budu i vece dimenzije svih delova koji služe za prenos snage pa do koničnih ležajeva u glavi na kraju kardana. A to sve povećava masu . Ako motorna testera od 5ks ima 7-8 kila a ima samo mač i lanac onda bi trimer od 5 ks verovatno imao preko 15 kila, a ko bi onda to mogao da nosi duže od pola sata sat . I posle dana rada sledeći dan da može da ustane iz kreveta i stane na noge. Ili bi se koristili materijali koji imaju bolje karakteristike tako da mogu da se prave delovi manjih dimenzija i masa ali bi zato takvi trimeri kostali preko 2000 evra. A to nije nikome isplativo.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni pogledao lepo sliku,medjutim gledajuci snagu,da li ima u kesi tanjiracu,drljacu i jednobrazdni plug?Ili to spada u dodatnu opremu?
 
Poslednja izmena:
@Sumadinac

Imao sam veliki sreću da bar na nekoliko minuta držim u rukama Husqvarna 165RX sa 65cm3 i ravno 4KS. Osjećaj je kao da držite banderu. Mislim da ima 11 ili 12kg sa gorivom a motor ima toliko snage da se sav trimer malo zarotira kada se da gas. Bez pretjerivanja ali otprilike je 2 puta masivniji od 240R. Onome ko uspije da utrpa gotovo 6KS u pakovanje sa slike treba podići spomenik - jedini način bilo bi korištenje keramike, titana i druge egzotike kako bi se masa održala u nekom razumnom nivou do 10kg a ni to nije baš prijatno za duži rad. Imam Stihl 056 motorku koja ima nešto više od 11kg sa uljem i gorivom i mačem od 60cm tako da znam šta govorim. Zbog toga je koristim samo sa malim mačem od 40cm.

@Dejan

I ja se pitam za priključke, trebalo bi da ide i osovina sa dva točka sa kačanjem za prikolicu, samo se prikači trimer na nju i pravo u šumu.
 
Vidis zapreminu motora od 58ccm .Moj Alko u fabrickoj knjizici sto pise je 32ccm zapremine i 0,9kw.Neka je ovaj trimer i duplo jaci od toga znaci nema sanse da bude vise od 1,8kw. Ja se jednostavno za kineze time orjentisem za snagu a to sto neko napise da ima ovoliko i onoliko moze i na tarabi napisati.Taj trimer po meni nema 1,5kw a nek oni pisu sta hoce i vecina svih ovih masina se bazira na motorima od 0,9 -1,25-i mozda 1,5kw ovi najveci
 
Ma ljudi,kao prvo kad lazu kod snage,sto bi napisali tacnu zapreminu...malo se sprdamo,jer ne znam sta bi drugo sa ovakvim bezobrazlukom i ovakvom jadnom drzavom kod koje sve prolazi kad zamastis gde treba.U zakonu o zastiti potrosaca jasno i nedvosmisleno stoji da na proizvodu(pored drugih ne tako nebitnoh podataka) mora da stoji tacno ono sto je napisano na njemu TACKA.Svi moji postovi,za koje mislim da su malo dosadni,koji se odnose na ovakve prevarante,su upuceni bas ljudima koji veruju svojim ocima i ovoj smesnoj drzavi,za vas druge,koji poznajete problematiku,prepoznajete kopije i ostali stvari nisu...vrtimo jedno 100 stranica oko tih kineza,kako su poceli,doci ce do 39ks i tako zvanicno zatvore IMT fabriku.
 
Ok drugovi nisam mislio na snagu i ostale zajebancije nego da li valja taj trimer cemu,znam i ja da ono sto pise nema veze sa stvarnoscu,setimo se samo pijacarskih kasetofona ili mini linija i muzickih stubova gde je pisalo da imaju 2x1000w :sta: Jbga malo se vise razumem u tu vrstu tehnike dok oko trimera nemam pojma zato i pitam ovde ipak se svi vi vise razumete oko toga.
Znaci interesovalo me da li valja onaj trimer?
 
Ok drugovi nisam mislio na snagu i ostale zajebancije nego da li valja taj trimer cemu,znam i ja da ono sto pise nema veze sa stvarnoscu,setimo se samo pijacarskih kasetofona ili mini linija i muzickih stubova gde je pisalo da imaju 2x1000w :sta: Jbga malo se vise razumem u tu vrstu tehnike dok oko trimera nemam pojma zato i pitam ovde ipak se svi vi vise razumete oko toga.
Znaci interesovalo me da li valja onaj trimer?
Po meni ne valja, ako ti treba jeftin trimer, najbolje je da kupiš nekog kineza od 1250 W ili 1,7 kS. Za njih ima jeftinih delova, majstori znaju da ih rade. Ove "egzotike" su baš mačke u džaku.

- - - - - - - - - -

Za masinu????? To nisam znao . Znaci zato ona moze lako da se skine i ima osigurac u obliku metalne plocice.

Au! Moracu da prestanem da pijem vino i rakiju vrucu..


evo najzad fotki, nadam se da se jasno vidi?
 
Hala Motorka za slike. A mislio sam da mu ova pločica služi da za ne daj Bože ekspresno skidanje trimera ako se zapali ili da je osigurač. Tako se teško jednom rukom kači na uprtače.

- - - - - - - - - -

Ma ljudi,kao prvo kad lazu kod snage,sto bi napisali tacnu zapreminu...malo se sprdamo,jer ne znam sta bi drugo sa ovakvim bezobrazlukom i ovakvom jadnom drzavom kod koje sve prolazi kad zamastis gde treba.U zakonu o zastiti potrosaca jasno i nedvosmisleno stoji da na proizvodu(pored drugih ne tako nebitnoh podataka) mora da stoji tacno ono sto je napisano na njemu TACKA.Svi moji postovi,za koje mislim da su malo dosadni,koji se odnose na ovakve prevarante,su upuceni bas ljudima koji veruju svojim ocima i ovoj smesnoj drzavi,za vas druge,koji poznajete problematiku,prepoznajete kopije i ostali stvari nisu...vrtimo jedno 100 stranica oko tih kineza,kako su poceli,doci ce do 39ks i tako zvanicno zatvore IMT fabriku.

Čini mi se da sam negde pročitao da su zatvorili Imt.

- - - - - - - - - -

Bar agromarket ima servis pa mogu i delovi da se nađu. A zamisli da kupis husqvarnin ili stihlov deo za trimer plaćen 12000 a deo 3-4 hiljade.

A što se tiče kupovine delova koji se reklamiraju na internetu nemam neko mišljenje zato što znam kako je brat prošao sa trimi glavom od 500 dinara a videću kako će da prođe sa glavom sa koničnim zupčanicima plaćenom 1000 dinara. Trimi glava mu se raspala tri puta za manje od pola sata i treći put je pogubio delove koje više nismo nas dvojica mogli da nađemo. A glava sa zupčanicima ( on je zove menjač ) je izdržala prošle godine košenje ali joj zavrtanj nije mogao da legne u rupu na šipki kardana pa smo samo stegli imbus zavrtnje koji samo skupljaju polovine kućišta glave i stežu šipku. Kad će to da prokliza i da počne da se okreće videću.
 
Meni je zgodnije tako da je zakačka na mašini, skidanje je lako a kačenje se uvežba brzo - i nema gubljenja zakačke. Postoji i drugi sistem gde je zakačka bezbedna (gurtna ide kroz nju).
 
Ja se time zaista ne bavim jer nemam vremena, pa kosim samo kod sebe, ali mislim da se to uglavnom praktikuje slobodnom pogodbom pre početka rada. Relativno je to mnogo, a zavisi od površine, od terena, vrste i veličine trave, šiblja ako ima itd. Realno, od toga zavisi potrošnja goriva, silka, noža, opterećenje mašine, radnika, provedenog vremena i još puno toga. Kod nas se to žargonski od starina kaže, " najbolja je pogodba na dnu njive". Po mom mišljenju to je i najkorektnije ...
...:ppozdrav:...
 
Nazad
Vrh