Trimeri

Jeste dosadno, ali treba skidati štit sa nožićem kad se ne kosi glavom sa najlonom. Ako se to ne uradi - osim što može da se polomi ćošak štitnika gde je nožić (česta pojava) manje je i namotavanje trave oko konusne glave, pa samim tim i njeno zagrevanje (i trošenje masti).
 
Ljudi jel neko skontao ona bocica za smjesu sto dodje u Villager uredjaje (a pretopstavljam i ostale Kineze) kako funkcionira,sa jedne strane pise 25:1 a sa druge 30 :1..medjutim kada naspes pola litre gasa,i dodas 0,125 ml ulja,tacno imas poklapanje na njihovim strelicama i to je ok.Ali imas poklapanje sa obje strane :) sto valjda ne bi trebalo da se desi :)
i da,zna li neko radi cega se dodaje sam gas (u pojedenim slucajevima,kada nesto dodirne sajlu)
 
Ajde sada da se našalim, ali, koliko je tebi debela ruka kada ga sečeš od prve, za to treba dobra sikirica, a ne trimer :osmeh:.
Nož na trimeru je namenjen za grančice do 2cm u prečniku, a za deblje do 5-6cm je cirkular, sve deblje od toga je maltretiranje trimera, za to služi testera ili sekira.
Ako nekome služi trimer za krčenje takvih "kapitalaca", onda se nečudim da vam ove "male" i "slabašne" mašine neodgovaraju :osmeh:.
Ne krcim bre ja stalno naidje po neki debeli kad trsim trnjaci a mrzi me testerom kad mogu i zvezdom i veruj mi da se ne muci, samo treba imati iskustva za secu da ne zapnes ko sivonja pa polomis cev od trimera na pola.:osmeh: ,a sta znam taj cirkular mi se ne svidja mora pazis da ga ne upredes pa da pukne a to moze da bude dosta nezgodno
 
@AcA OPEL: sve je to normalno, potrošnja odlična, samo cepaj dalje! :cool:
jesi skoro i čime podmazivao konusnu glavu trimera?
Ako verujes, od kako sam ga kupio prosle godine uopste nisam podmazivao konusnu glavu. Sve danas-sutra i zaboravim, ali mislim da je krajnje vreme da podmazem.
Onaj stitnik sa nozicem sam odmah skinuo cim sam ga kupio i vise ga nikad nisam stavio. Em bolje sece kad je duza struna, em mogu da pokosim blize do zemlje.
 
Kolega, molim Vas da ujutru pre dorucka utisnete mast u ugaoni zglob Vaseg trimera i ove godine :ideja:
 
Dok silk ne zazviždi nema lakog košenja. Ako je postavljen šrtitnik počne da bije po štitniku i na kraju ga polomi. Ako se skine štitnik onda trebaju i kecelja do zemlje i čizme da ne bi bio zalepljen u ostatke košenja.

đađo74 već je zamenjen majstor . :haha:
 
Sumadinac mozes parce celofana staviti ispod cepa i iglicom probusis rupicu na sredini. To bi bilo dovoljno za vazduh a da benzin neizadje. Kod mene je to nekad privremeno resenje a cak kod nekih i trajno. Cep bi trebalo promenuti ali moze i ovako
 
vijak koji drži nož je M 6 ..ustvari to je inbus vijak , a nož drži glava tog vijka ..a sve to je preko fi 10 mm .
bez brige , ovo joj je druga sezona i radi savršeno , samo tamo gdje nema panjeva , kamenja i tak
 
Ja od jutros konacno podmazao konusnu glavu mog trimera. Stalo skoro 15 ml masti.
Posle upalim i aj da kosim kad oces, nema je ona zakacaljka na uprtacu sto se za nju zakaci trimer. Prekjuce kad sam kosio te kupine i travuljinu sam je izgubio i nisam primetio do sad, a najgore sto mi je to jedno 6 km od kuce. Jel ima ta zakacaljka da se kupi ako ne uspem da pronadjem ovu izgubljenu?
 
Ne znam gde možeš da kupiš samo zakačaljku, na žalost. a taman htedoh da te pohvalim za urađeno podmazivanje, AcA OPEL!
Inače, zakačaljka se drži okačena na mašinu, a ne na uprtač i tako nema šanse da se izgubi.
 
Sta je pravilno ne znam, uglavnom ja ostado bez zakacaljke.
Za skidanje se otprilike isto hvata, ali se mnogo lakse zakacinje trimer kad je zakacaljka na uprtacu.
 
Pretpostavljam da se ove radi o različitim vrstama uprtača, pa samim tim su drugačija i mišljenja. Ja imam dva komada od dva različita trimera, Husqvarna i kinez i na oba su oprtači na gornjem delu te "zakačaljke", tj. karabinjera, odnosno provlače se kroz isti, pa je nemoguće skidati je, već samo na doni donji deo kačiti. Međutim, ako je opcija da se može skidati, odnosno kačiti na obe strane slično ili podjednako, onda je ova varijanta sigurnija : (-Motorka- "Inače, zakačaljka se drži okačena na mašinu, a ne na uprtač i tako nema šanse da se izgubi").
E sad, koliko je praktično, prilikom kačenja i skidanja, to nisam probao ...
... :ppozdrav: ...
 
Poslednja izmena:
Kada se vec pominje alka...meni je na Villager-u pukla pre jedno dve nedelje, ali sam je nekako nabudzio. Iskoristio sam limčić sto je obavija i pravi zaključavanje, a od žice sam savio ram. Sto se mene tiče, ispalo kao novo :osmeh:
Orginal kopca, rasturena


"Nova" alka






- - - - - - - - - -

U subotu me moja ljuta mašina "obradovala" još jednim troškom...krenulo me ovo leto...:sjasi:



U principu kao što je ovde milion puta ponovljeno, lošiji materijal, pa su ovakvi "kvarovi" očekivani. Sa Villager-om se družim od aprila 2011...i mogu da kažem da sam sem ovakvih sitnica zadovoljan sa njim.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh