Trimeri

I sam sam mu rekao da je nosi u servis jer je tek kupio al on zapeo da nece .Kad sam otvorio imao je sta videti jer je bio prisutan a sad sta bude. U krajnjem slucaju nek kupi radilicu pa cu mu ugraditi ako nece da priznaju garanciju. Motor nije diran sem plastika okolo i kvacila
 
Imam pitanje...
Planiramo ja i cale da kupimo trimer pa se dvoumimo da li na Villager BC.1900.S od 1.9KS moze da se koristi cirkularna testera. Na njihovom sajtu u opisu predmeta nije navedeno! Ali medjutim kod trimera sa oznakom BC.2100.XC od 2.0KS pise da moze. Kao sto vidite razlika u snazi je veoma mala izmedju ove dve masine, samo je sada pitanje da li je ovaj prvi trimer kompatibilan da se na njega stavi cirkularna testera...ako moze pomoc.?
 
Ima snage i taj vilager da tera cirkular samo sto se mora polako raditi. To nije sumski cistac nego amaterski alat pa polako. Ja sam na alka 0,9kw stavio cirkular i stvarno mu je tesko ali kad se radi polako sa osecajem i cirkular ostar sve se moze
 
Pa bas tako sto kazes, ipak je to motorna kosa... Kako se krecu cene ovih "oleo-mac" trimera ima li neki dobar da je cena u rangu ovog Villager BC.1900.S znaci oko 26.000 rsd? Verujem da su kvalitetniji od Villagera...
 
Pa bas tako sto kazes, ipak je to motorna kosa... Kako se krecu cene ovih "oleo-mac" trimera ima li neki dobar da je cena u rangu ovog Villager BC.1900.S znaci oko 26.000 rsd? Verujem da su kvalitetniji od Villagera...

Oko 25.000,00 košta Oleo mac od 1kS (prenos je kardanski), od 1,8 kS košta oko 39.000,00 - može i cirkular da koristi, ljuta mašina za svoje imanje - baš dugo da traje, bez problema.
Neuporedivo kvalitetnije mašine od Villagera, nemaju veze sa Kinom, još uvek!
Koliko para - toliko i muzike, vazda bilo :veseljak::
 
Kad sam prao filtere obrisem poklopac i gurnem paljenu zicu kroz rupu od poklopca dok nije izasla na drugom kraju. Danas kosio i vidim sad na rupu izlazi i benzin. Da li da menjam poklopac na rezervoaru ?

Moracu da menjam majstora Sumadinca - Gruzanina.
 
Da bude jak i jeftin ? Nema takav.
Bas to "da je mnogo i da je dzabe" :haha:
Ipak ce da padne ovaj Villager BC.1900.S ja mislim da cu sa njim moci da ocistim neke sljivike koji nisu odrzavani par godina, za to mi i treba taj cirkular posto ima tu kojekakvog trnja, siblja i malih sljivica...
Ako ima neko predlog za neki drugi trimer, slobodno neka preporuci...
 
Kad sam prao filtere obrisem poklopac i gurnem paljenu zicu kroz rupu od poklopca dok nije izasla na drugom kraju. Danas kosio i vidim sad na rupu izlazi i benzin. Da li da menjam poklopac na rezervoaru ?

Moracu da menjam majstora Sumadinca - Gruzanina.

Probio si ventilčić na čepu, popravke nema. Škola košta oko 300 dinara, odnosno toliko košta nov čep. Curiće sve dok ga ne zameniš, ako staviš kesu da ne curi, praviće vakuum i gasiće ti se.
 
Mozda ce vas zanimati sta se dogada sa oleo macom 746 t. Radi,odlicno radi.Veceras sam pokusao krciti spoj njive i sume.Ima tu svega,bujade,krupne trave,zivice od 2 centa,ostruge.Znate sta se dogada.Mete.Nosi.Zadovoljan sam.Pitao bih,pravim mjesavinu sa stihl-ovim uljem 3% dok se ne razradi,jedno 6-7 rezervoara.Hoce li poslije biti dovoljna 2% mjesavina?
 
Kako praviš mešavinu sa 3%? Sa PRAVIM Stihl 2T uljem praviš mešavinu tako što u 5 litara benzina suneš bočicu od 100 ml ulja (to ti je 2%) , i samo teraj!
 
E, ovako...
Moj Villager bx1700xc se pokazao onako..solidno za moje potrebe.
Da vidimo sta su za pocetak plusevi i minusi
Plusevi:
Palenje ok, snage dovoljno, odziv gasa brz, potrosnja u granicama ocekivanog.
Glava koju sam dobio uz njega sasvim zadovoljavajuca uz manju prepravku (ubacene 2 "podloske" od parcadi okrugle strune u zljeb u koji upada opruga i sad manje izbacuje strunu-taman koliko treba)
Noz ko noz, solidan materijal, ne tupi se brzo.
Minusi:
Uprtaci koje sam dobio poceli su da se raspadaju posle dvadesetak pokosenih ari tako da su morali da idu na remont pod "Singericu" uz dodavanje par gurtni koje ce ih ojacati tamo gde treba.
Smesa goriva je izgleda malo bogatija nego sto treba, a sto vidim po tragovima ulja kojih ima bas dosta na plastikama na zadnjoj strani.
Tezina, tezina, tezina
fotografija0310.jpg
 
Jutros na putu do "ranča" svratio u lokalnu radnju, a u ponudi samo ovo ulje. Kupio sam ali još nisam napravio smešu, jer nikad ga pre nisam koristio pa bih molio za iskustvo u vezi kvaliteta. Unapred hvala ...
U "voznom parku" mi je testera (Dolmar), trimeri (husqvarna i kinez) ...



... Bora ... Đađo,šta da ti kažem liči mi na ručno pravljeno,u nevešto kopiranoj ambalaži.Šabac je preplavljen,navodno Stihl crvenim uljem.Možda ja i nebi bio tako nepoverljiv,da u jednoj radionici za popravku testera i trimera nisam svojim očima video....Čovek zamutio neko ulje u veliko korito,obojio u crveno,i ogromnim veterinarskim špricem puni slične bočice,samo naravno piše Stihl na njima,sa urednom deklaracijom o sastavu i druge gluposti
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

... sremac106 ...Isto takvo pakovanje sam kupio u prodavnici Mini agrar u centru BG kvalitetno je to ulje.Koliko vidim ovo je ampula sa cepom koji se lomi
trebalo bi da je original, ako secikese i bitange vec nisu i to iskopirali
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

... Motorka ...2T ulje Oregon je odlično, fabrički original pakovano, koristi ga za kineze: bočica na 4 litre benzina, a za brendirane (stihl, husqvarna, dolmar, oleo mac.... ): na 5 litara benzina i ne brini!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

............. - - - " Hvala vam za preneta mišljenja i iskustva " - - - ...
:ppozdrav: ... - - - ............
 
Poslednja izmena:
Danas sam krcio neke ogromne divlje kupine i neko trnje sa mojim BC 1900 XC i cirkularom. Medjutim, zaboravio sam da ponesem metalni stitnik pa mi je onaj plasticni u kupinama bas smetao.
Posle sam sa silkom kosio neku veliku i zamrsenu travuljinu i tad sam po privi put osetio smrad u radu kao kad nesto zagori. Cesto mi se desavalo zbog velike i zamrsene trave da se obmota oko glave trimera i da se cak zavuce izmedju glave za silk i onog lima. Posto sam tako terao pocela je trava da obgoreva i da smrdi. Sto ce reci da je doslo do velike toplote sto nikako nije preporucljivo. Posto sam citao da se mnogi zale da im se istope glave za silk ili silk u njima moguce da je ovo jedan od uzroka pa bi trebalo voditi racuna o tome.
Inace sam sve zadovoljniji sa potrosnjom. Sipao sam 1l mesavine i sam se ugasio posle 1h i 30min. Prvi sat sam radio sa cirkularom, a posle 30 minuta sa silkom i sve to muski, bez stednje, samo gas.
 
@AcA OPEL: sve je to normalno, potrošnja odlična, samo cepaj dalje! :cool:
jesi skoro i čime podmazivao konusnu glavu trimera?
 
Cesto mi se desavalo zbog velike i zamrsene trave da se obmota oko glave trimera i da se cak zavuce izmedju glave za silk i onog lima
На истом моделу се и мени то често дешавало у почетку па сам застајкивао да уклоним намотау траву. Онда сам уклонио нож за скрћивање силка и пустио га мало дуже па је сад ретко намотавање. На глави не треба дозволити гомилање прљавштине због бољег хлађења а подмазивање радим литијумском маштћу. Трећа му је година и за сад ради без проблема (а душу му вадим).
 
Nazad
Vrh