Trimeri

pa trokraki noz njega sam dobio uz trimer original stilov bez problema sece ko ruka iz jednog udarca tako da meni cirkular nije potreban,deblje prominem pa posle testerom.Probao sam i deblje moze ali dva tri puta mora da udarim da bi ga odseko to od 1-2cm je macji kasalj
 
Ja sam seko sa FS 350 i trokrakim nozem, aj da ne kazem debljine kao ruka jer ne znam koliko je debela ta ruka, ali sigurno 5-6 cm debele bagreme. I to sam ih podosta poseko, ali sam svaki put udarao po par puta u njega. Naravno udarim sa osecajem, oborim i teram dalje.
Sa ovim sto sam dobio uz BC 1900 XC secem bagremcice do 2 cm bez problema i uvek iz prve.
 
Pitanje za iskusnije korisnike. Da li su po vama husqvarna 128r ili stihl fs55 dovoljni za košenje oko kuće, nekih dvadesetak ari?
Radio sam sa fs120 i sviđa mi se što ima snage, ali opet kontam treba li davati tolike pare ako će se uglavnom kositi trava od dvadesetak cm i bez nekog većeg forsiranja? Većina posla je na velikom nagibu, pa je pored cijene i manja masa poželjna. :osmeh:
 
ako imaš u blizini, preporučujem ti Oleo mac spartu 250T. Cena je oko 200 evra, a prenos je kardan a ne sajla.
 
Ajde sada da se našalim, ali, koliko je tebi debela ruka kada ga sečeš od prve, za to treba dobra sikirica, a ne trimer :osmeh:.
Nož na trimeru je namenjen za grančice do 2cm u prečniku, a za deblje do 5-6cm je cirkular, sve deblje od toga je maltretiranje trimera, za to služi testera ili sekira.
Ako nekome služi trimer za krčenje takvih "kapitalaca", onda se nečudim da vam ove "male" i "slabašne" mašine neodgovaraju :osmeh:.
 
ako imaš u blizini, preporučujem ti Oleo mac spartu 250T. Cena je oko 200 evra, a prenos je kardan a ne sajla.
U blizini nema ovlaštenog servisa, niti neko od trgovaca ima u ponudi oleo mac mašine. Ako nešto treba popraviti ili promijeniti nije problem ni sam da se uvalim u to, ali šta vrijedi kad ne mogu nabaviti potreban dio bez naručivanja sa neta.

A što se tiče sajle koliko često ona uopšte puca? Koliko znam samo ako se koristi nož pa udari u neku jaču prepreku, a sa najlonom se to ne ne dešava sem ako se zbog dugotrajne potrebe i lošeg podmazivanja toliko pohaba da se rascvjeta.

E da, sad imam još jednu nedoumicu. Husqvarna se pravi u Švedskoj i ima samo jednu kariku na klipu, a Stihl u Kini i ima dvije karike. Cijena u pet deka, prva ima malo bolju opremu. Koliko je dugotrajno ovo švedsko rješenje, nisu valjda drastično osakatili proizvod zbog te sitne uštede?
 
Utisci nakon 4 potrosena rezervoara sa Oleo Mac-om.Jak,nije bucan,nema jake vibracije,nije ga lako zagusiti.Ima bome i dobru kilazu,ali neka ima.Sada pitanje za vas,poslije rada pogledam filter zraka i vidim na dnu filtera mokro od goriva?Cak kapljice ili dvije.Da li je to normalno?

- - - - - - - - - -

U blizini nema ovlaštenog servisa, niti neko od trgovaca ima u ponudi oleo mac mašine. Ako nešto treba popraviti ili promijeniti nije problem ni sam da se uvalim u to, ali šta vrijedi kad ne mogu nabaviti potreban dio bez naručivanja sa neta.

A što se tiče sajle koliko često ona uopšte puca? Koliko znam samo ako se koristi nož pa udari u neku jaču prepreku, a sa najlonom se to ne ne dešava sem ako se zbog dugotrajne potrebe i lošeg podmazivanja toliko pohaba da se rascvjeta.

E da, sad imam još jednu nedoumicu. Husqvarna se pravi u Švedskoj i ima samo jednu kariku na klipu, a Stihl u Kini i ima dvije karike. Cijena u pet deka, prva ima malo bolju opremu. Koliko je dugotrajno ovo švedsko rješenje, nisu valjda drastično osakatili proizvod zbog te sitne uštede?
U Sarajevu imas zastupnika za Oleo Mac,Sve mozes naruciti brzom postom.
 
Nova masina je to jos i u fazi razrade tako da male kapljice i vlazan filter su gotovo normalna pojava.Ako bas vlazi i curka to vec nije dobro ali malo zamascen i neka kap nije opasno. Dok uklizaju karike jos malo nebi trebalo toga biti a mozda kasnije i prestelovati karburator. Ja sam dobio na popravku vilager bc 750 i gluplje masine nisam video.mehanizam paljenja otkazao a doci do njega celu masinu takoreci treba raskopati. Momak koji ga je skoro kupio nije znao da se sauh vraca skroz i terao ga na 1/2. Filter sav mastan a vaduh uvlaci od strane pogona i tu i mehanizam paljenja pa svu travu i prasinu uvlaci u masinu i prenos. Umesto nesto pametnije sve gluplje napravili a nova masina od mesec dana tek

- - - - - - - - - -

Philibu nebih ti sajlu preporucio sem za silk. Malo vise kosta sa kardanom a mnogo bolje i jace
 
Jutros na putu do "ranča" svratio u lokalnu radnju, a u ponudi samo ovo ulje. Kupio sam ali još nisam napravio smešu, jer nikad ga pre nisam koristio pa bih molio za iskustvo u vezi kvaliteta. Unapred hvala ...
U "voznom parku" mi je testera (Dolmar), trimeri (husqvarna i kinez) ...

 
Đađo,šta da ti kažem liči mi na ručno pravljeno,u nevešto kopiranoj ambalaži.Šabac je preplavljen,navodno Stihl crvenim uljem.Možda ja i nebi bio tako nepoverljiv,da u jednoj radionici za popravku testera i trimera nisam svojim očima video....Čovek zamutio neko ulje u veliko korito,obojio u crveno,i ogromnim veterinarskim špricem puni slične bočice,samo naravno piše Stihl na njima,sa urednom deklaracijom o sastavu i druge gluposti ::jako_besan::::jako_besan::
 
Poslednja izmena:
Sve je vise mucki sa renomiranim uljima da se mora voditi racuna.Onaj vilager bc750 otvorim i namestim oprugu koja je iskocila kad da sklopim slucajno probam mehanizam kad ono radilica kriva i to oko 3mm baca u stranu. Dal je moguce da je fabricki feler jer ni mesec dana nema kako je kupljen a samo 3-4 rezervoara potrosio. vala sam se krstio i odneo je u servis a dal ce priznati garanciju nek sad vidi. Lepo sam ga upozorio na to
 
Jutros na putu do "ranča" svratio u lokalnu radnju, a u ponudi samo ovo ulje. Kupio sam ali još nisam napravio smešu, jer nikad ga pre nisam koristio pa bih molio za iskustvo u vezi kvaliteta. Unapred hvala ...
U "voznom parku" mi je testera (Dolmar), trimeri (husqvarna i kinez) ...

Isto takvo pakovanje sam kupio u prodavnici Mini agrar u centru BG kvalitetno je to ulje.Koliko vidim ovo je ampula sa cepom koji se lomi
trebalo bi da je original, ako secikese i bitange vec nisu i to iskopirali
 
2T ulje Oregon je odlično, fabrički original pakovano, koristi ga za kineze: bočica na 4 litre benzina, a za brendirane (stihl, husqvarna, dolmar, oleo mac.... ): na 5 litara benzina i ne brini!

- - - - - - - - - -

Sve je vise mucki sa renomiranim uljima da se mora voditi racuna.Onaj vilager bc750 otvorim i namestim oprugu koja je iskocila kad da sklopim slucajno probam mehanizam kad ono radilica kriva i to oko 3mm baca u stranu. Dal je moguce da je fabricki feler jer ni mesec dana nema kako je kupljen a samo 3-4 rezervoara potrosio. vala sam se krstio i odneo je u servis a dal ce priznati garanciju nek sad vidi. Lepo sam ga upozorio na to
nije ti tu ulje krivo, samo insistiraj na garanciji da ti je lepo srede. kinezi su to... sve je moguće!
 
2T ulje Oregon je odlično, fabrički original pakovano, koristi ga za kineze: bočica na 4 litre benzina, a za brendirane (stihl, husqvarna, dolmar, oleo mac.... ): na 5 litara benzina i ne brini!

Evo šta sam ja kod svog trimera primetio:
Imam trimer Iskra - kinez i do sada sam koristio stihl crveno ulje (najjeftinije) u smeši od 2%. Poslednji par rezervoara koristim smešu 2,5% isto ulje. Ima malo dublji zvuk. Na rebarcima kod auspuha se pojavilo malo crne masnoće/ulja. Da li je smeša 'kriva' ili sam ga jače 'terao' jer sam koristio trokraki nož a trava je bila jaka i visoka oko metra?
Inače preporuka proizvođača je još jača mešavina.

Da li imate neke savete ili zapažanja?
Hvala.
 
Đađo,šta da ti kažem liči mi na ručno pravljeno,u nevešto kopiranoj ambalaži.Šabac je preplavljen,navodno Stihl crvenim uljem.Možda ja i nebi bio tako nepoverljiv,da u jednoj radionici za popravku testera i trimera nisam svojim očima video....Čovek zamutio neko ulje u veliko korito,obojio u crveno,i ogromnim veterinarskim špricem puni slične bočice,samo naravno piše Stihl na njima,sa urednom deklaracijom o sastavu i druge gluposti ::jako_besan::::jako_besan::
slikaj i pokaži nam. po kojoj ceni ga prodaju? ako je za oko 100 dinara, nemoj ni da ga slikaš, beži što dalje!

- - - - - - - - - -

Evo šta sam ja kod svog trimera primetio:
Imam trimer Iskra - kinez i do sada sam koristio stihl crveno ulje (najjeftinije) u smeši od 2%. Poslednji par rezervoara koristim smešu 2,5% isto ulje. Ima malo dublji zvuk. Na rebarcima kod auspuha se pojavilo malo crne masnoće/ulja. Da li je smeša 'kriva' ili sam ga jače 'terao' jer sam koristio trokraki nož a trava je bila jaka i visoka oko metra?
Inače preporuka proizvođača je još jača mešavina.

Grešku si ispravio (2,5 % ulja) i to je dobro. koristi 2T ulja koja su u ampula ambalaži, 100ml na 4l benzina i ta kineska Iskra može da ti potraje. Normalno je da kada upotrebljavaš jači gas i opterećenje mašine, ima ulja na filteru vazduha, ali na auspuhu baš i ne. Menjaj ulje na vreme. Ono što piše u uputstvima kineskih mašina 1:25 ZABORAVI, za naša ulja i benzin nije!
 
Motorka nije to moj trimer vec drugarov koji je skoro kupio. Lepo mu kazem nosi u servis a on nece.otvorim ga i slucajno primetim da seleda kvacilo i kad ga skinuo radilica kriva. Zato mu i glavio mehanizam za paljenje jer je odmah iza ali ovo nisam nikad video da ovoliko baca na radilici. 3mm nije malo kad se okom primeti. Najverovatnije da se raskovala radilica u osovinici ili je bas ukrivljena. Sad dal ce priznati garanciju posto je otvarana neznam .Postali su i bezobrazni jer odneses u servis i vecnost im treba da poprave.Ovo nema veze sa uljem ali treba dobro otvoriti oci i poznavati ambalazu da bi sluzile masine.Ja sam imao peh sa uljem koje je fals i otad vodim racuna strogo gde uzimam. odavno vec koristim husvarnino hp i zadovoljan sam .2,5% uvek i sveze i nema problema
 
@Bora: ne uzimaj ni džabe da ti daju, ako mi je stalo do mašine!

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Motorka nije to moj trimer vec drugarov koji je skoro kupio. Lepo mu kazem nosi u servis a on nece.otvorim ga i slucajno primetim da seleda kvacilo i kad ga skinuo radilica kriva. Zato mu i glavio mehanizam za paljenje jer je odmah iza ali ovo nisam nikad video da ovoliko baca na radilici. 3mm nije malo kad se okom primeti. Najverovatnije da se raskovala radilica u osovinici ili je bas ukrivljena. Sad dal ce priznati garanciju posto je otvarana neznam .Postali su i bezobrazni jer odneses u servis i vecnost im treba da poprave.Ovo nema veze sa uljem ali treba dobro otvoriti oci i poznavati ambalazu da bi sluzile masine.Ja sam imao peh sa uljem koje je fals i otad vodim racuna strogo gde uzimam. odavno vec koristim husvarnino hp i zadovoljan sam .2,5% uvek i sveze i nema problema
Tvoj drugar ima svoja prava ,piše na Ugovoru o saobraznosti, koji je dobio kada je kupio uz račun. Prodavnica gde je kupio je zadužena da pošalje u ovlašćeni servis, može i sam da je odnese. E sad, nije trebalo da je otvarate... probajte, ništa ne možete da izgubite.
 
Nazad
Vrh