Trimeri

Meni trimer je za povremeno treba i nekad nesto usluzno mada iskreno izbegavam jer zbog ostalih poslova nestizem. Ali kad radi radi vecinom pun gas jer se uvek zuri da se zavrsi sto pre. Danas pokosim 10ari i onda frezovanje pa imam jos 15 pa opet frezovanje jer se sprema za karfiol. Drugo je u vasim predelima gde toga ima dosta za kosenje a drugom masinom se nemoze. Ali opet naradio se i ovaj mucenik jer je ranije dosta vise bilo usluznog posla
 
Molim za odgovor ko se razume:

Kupio sam skoro Stihl FS120.
Sta ide kao stitnik kada se montira cirkularni disk za drvo?
Da li se dokupljuje metalni ili sluzi onaj plasticni koji se koristi kada je na njoj trokraki noz ili se sve skida da ostane go disk?
Radio sa cirkularom, trsio neke vrzine i onaj plasticni standardni stitnik mi je preglomazan...

Inace masina ubija i tacno bih se izradio da sam kupio slabiji!

Vise snage nije na odmet!

Pozdrav!
 
Trebao bi po pravilu metalni stitnik kad ide cirkular samo sto mnogi rade i bez njega. Ali bar zastitu za lice i cizme obavezno treba nositi jer djavo nespava. Bilo koja zastita je bolja nego ikakva a plasticni stitnik vise smeta i nije za tu namenu
 
Na zalost, situacija je takva da uz te STIHL trimere ide samo taj plasticni stitnik. Da li moze da se dokupi metalni? To stvarno ne bih znao. Medjutim ja sam sa FS 350 uvek koristio taj plasticni stitnik i nije nesto mnogo glomazan, odnosno nije mi pravio smetnje pri radu u siblju. Dosta je izdrzljiv, od neke zilave plastike, ali je nazalost ipak popustio i to blizu mesta gde se kaci pa sam nesto malo radio i bez njega, ali nije preporucljivo. Odletela jedna treska od bagrema jer nije bilo stitnika i mene pravo iznad gornje usne.:sjasi:
 
Na trimeru PowerPlus - POW 60471 mi je pukao ovaj deo:
http://s2.postimg.org/r87q6f155/20150602_112234.jpg
http://s23.postimg.org/oqdpkdgcb/20150602_112217.jpg
Da li zna neko gde bih to mogao da narucim?
Prilkom kosenja osetih miris benzina ali posto sam ga bas bio sipao rekoh od toga je medjutim osetim mokre pantalone i imam sta da vidim niz rezervoar mi curi benzin ja pomislih da nisam dobro zatvorio cep medjutim opet isto posle sam video da mi izgleda pusta na ovoj gumici:
http://s24.postimg.org/yqstoym3p/20150602_080849.jpg
Da li ima ona da se kupi ili da probam da je namazem silikonom mada ne verujem da ce da drzi zbog benzina?
Samu polugicu gasa, koliko znam, niko ne prodaje (još uvek), moraš da zameniš celu ručku sa komandom. ova gumica na rezervoaru može da se kupi posebno.

- - - - - - - - - -

Na zalost, situacija je takva da uz te STIHL trimere ide samo taj plasticni stitnik. Da li moze da se dokupi metalni? To stvarno ne bih znao. Medjutim ja sam sa FS 350 uvek koristio taj plasticni stitnik i nije nesto mnogo glomazan, odnosno nije mi pravio smetnje pri radu u siblju. Dosta je izdrzljiv, od neke zilave plastike, ali je nazalost ipak popustio i to blizu mesta gde se kaci pa sam nesto malo radio i bez njega, ali nije preporucljivo. Odletela jedna treska od bagrema jer nije bilo stitnika i mene pravo iznad gornje usne.:sjasi:

Uh! Nisu ove mašine za zezanje, osetio si i sam. Obavezno (uz jače mašine) treba koristiti zaštitnik lica, mrežasti ili pleksi, kao i obuću sa pojačanjem na prstima. Po pravilu uz nož se koristi plastični štitnik BEZ onog dodatka sa nožićem, on se koristi uz glavu sa najlonom, strunom. Kad se koristi cirkular obavezno je korišćenje metalnog štitnika. Stihl ih ima u ponudi, po modelima.

- - - - - - - - - -

 
Molim za odgovor ko se razume:

Kupio sam skoro Stihl FS120.
Sta ide kao stitnik kada se montira cirkularni disk za drvo?
Da li se dokupljuje metalni ili sluzi onaj plasticni koji se koristi kada je na njoj trokraki noz ili se sve skida da ostane go disk?
Radio sa cirkularom, trsio neke vrzine i onaj plasticni standardni stitnik mi je preglomazan...

Inace masina ubija i tacno bih se izradio da sam kupio slabiji!

Vise snage nije na odmet!

Pozdrav!
U standardnu opremu ne ide metalni stitnik,dokupljeuje se,a odmah da ti kazem da nije jevtin,ali rad sa njim je neuporedivo laksi i sto je jos bitnije bezbedniji.
 
Danas zvao tehnicku sluzbu Sthil-a u Beogradu, covek kaze da je taj stitnik za FS120 dodatna oprema i da se kupuje, ali da ce ga imati na stanju za 10 dana.
Sifra je 4117 710 8200.
Po slikama bih rekao da nije metalni vec od neke tvrde plastike.
Takodje nije znao da mi kaze koja ce cena biti.
Cekam 10 dana...

Pozdrav!
 
opet ja u vezi sa ovim "cudom" (da ne napisem pravu rec za njega koja pocinje slovom G)od trimera "Demon". drugi put danas kosio sa njim.problem je u tome sto se ubih povlaceci onaj kanap da ga upalim hladnog...nisam tacno brojao ali sigurno vise od 20povlacenja kad se smilovao i upalio.potom radi normalno,vruc pali na povlacenje,vrlo lako.Ako jos neko ima takav trimer i mozda slican problem mozda moze da pomogne! da napomenem,imao sam i pre trimer,imam i motorne testere...znam kako se pali hladna masina ali ovo je vec poseban slucaj!!!
 
Ne navlaci ti dobro gorivo. Moze biti do membrana u karburatoru, ili do vakuma iz kucista. Imas li onu malu pumpicu na njemu ili da je ugradis..
 
opet ja u vezi sa ovim "cudom" (da ne napisem pravu rec za njega koja pocinje slovom G)od trimera "Demon". drugi put danas kosio sa njim.problem je u tome sto se ubih povlaceci onaj kanap da ga upalim hladnog...nisam tacno brojao ali sigurno vise od 20povlacenja kad se smilovao i upalio.potom radi normalno,vruc pali na povlacenje,vrlo lako.Ako jos neko ima takav trimer i mozda slican problem mozda moze da pomogne! da napomenem,imao sam i pre trimer,imam i motorne testere...znam kako se pali hladna masina ali ovo je vec poseban slucaj!!!
Povuces sauh, jednom rukom dodas 1/4 gasa i povuces drugom, dok se ne javi to je obicno na prva tri cima. Posle pustis gas i povuces kanap. Kad je hladan.
 
Poslednja izmena:
Ne navlaci ti dobro gorivo. Moze biti do membrana u karburatoru, ili do vakuma iz kucista. Imas li onu malu pumpicu na njemu ili da je ugradis..

ima pumpica.pokusao sam i da nadrukam ali isti djavo!

- - - - - - - - - -

Povuces sauh, jednom rukom dodas 1/4 gasa i povuces dok se ne javi to je obicno na prva tri cima. Posle pustis gas i povuces kanap. Kad je hladan.
odneo sam ga danas kod jednog majstora da pogleda...kaze da je fabricki karburator zeznut.videcu sa ovim covekom od koga sam ga kupio da ga vratim.rekao je da daje kao garanciju mesec dana,te da za to vreme se pokaze dali je sklop dobar ili ne.preostaje mi da ga kontaktiram i da vidim dali je od reci.
 
ne kaže se džabe da je karburator srce mašine. kod "kineza" (i testera i trimera), često je loš i nema mu popravke - samo zamena.
 
Meni se pre par dana desilo da je u radu presaugao. Taman je bio kod majstora i kaze samo svecica,promenili i taman se zagrejao kad ono crce. Svecica crna i mokra,filter vazduha isto,pozovem majstora kaze samo dobro izluftiraj i ne brini,kasnije sam ga bas onako krvnicki usiljavao ali nije presisao.
 
Trimerasi,
spalih glavu za silk pre neki dan na mom trimeru *|Dolmar MS430U*za 15 tak minuta rada. Razmatram da li je imao premalo ili previse masti pa imam 2 pitanja.
Kako znati kod domazivanja koliko je masti uslo u glavu imajuci u vidu da verovatno vecina nas koristi one tube sa mascu koje izgledaju kao za zubne paste..
Gledajuci osovinu na koju se namotava glava primetio sam da ima mali vertikalni hod* pretpostavljam da su delovi milimetra u pitanju pa ne znam da li isti treba uopste da postoji ili je ta osovina dobila mali zazor..
Hvala unapred na odgovorima i preporukama .
Pozdrav !
 
Trimerasi,
spalih glavu za silk pre neki dan na mom trimeru *|Dolmar MS430U*za 15 tak minuta rada. Razmatram da li je imao premalo ili previse masti pa imam 2 pitanja.
Kako znati kod domazivanja koliko je masti uslo u glavu imajuci u vidu da verovatno vecina nas koristi one tube sa mascu koje izgledaju kao za zubne paste..
Gledajuci osovinu na koju se namotava glava primetio sam da ima mali vertikalni hod* pretpostavljam da su delovi milimetra u pitanju pa ne znam da li isti treba uopste da postoji ili je ta osovina dobila mali zazor..
Hvala unapred na odgovorima i preporukama .
Pozdrav !

Ja to radim sa spricem,izvlacim u spric iz tube i ubacim u glavu....uvek sam brinuo dali iz tube dovoljno podmazujem.Ne znam dali je tako ispravno ili ne ali ja tako radim.
 
Mnogo masti i svaki sklop ce se pregrejati. Tu netreba previse nego malo vise u pocetku nasuti a posle mozda jednom godisnje ili u dve. Zavisi od koriscenja u radu.Ali upravo zbog tih mogucnosti i blesavog sistema ja sam prvi put prvo malkice ulja nasuo spric kanticom mozda za jednu kasiku i onda nasuo masti otprilike za dve i upalio da izvrti. Jos jednom sam malo masti i ulja dolio za ovih 8god i sad bih trebao ponovo jer cujem povremeno malo drugaciji zvuk. Ali tad sam i stap skinuo i onu sipku namazao sa biksnama .
 
Nazad
Vrh