Trimeri

Kupio i ja pre neki dan "DEMON" razradio ga na leru sa nekih tri litre goriva,naravno ne u cugu vec iz vise puta i danas prvi put kosio nekih sat vremena.Do sad sam imao Villager BC900 sluzio me nekih 7-8 god. poenta je u tome sto ja ne primetih neku razliku u snazi izmedju ovih trimera (jasno mi je da DEMON nema ni priblizno tih 5,2ks) ali sam ipak ocekivao nesto jace da je od villagerovih 1,2ks. Pomalo sam razocaran...nisam ocekivao cuda,znao sam sta kupujem,ali ipak. Ako mi se ukaze prilika ici ce on na prodaju...pa cekao koliko god. vremena da skupim pare za nesto normalnije. Nije ovo anti reklama ljudima koji ovo prodaju vec samo moje misljenje i iskustvo sa tim!
 
Konacno jedan pravi post kad su u pitanju kinezi,nazalost morao si da se uveris licno,ali vec sam dosadio narodu sa pricom o njima.Naravno,ko mora,mora...a neka Zombie prenese svoje utiske sa 2,4ks,ali one prave i sa dobrim prenosom na glavu,ko nije radio,ne zna kakav se posao zavrsava sa tim masinama
 
Danas sam posle posla išao da kosim put i medju oko jedne njive, dobra 2 sata posla, strašno bilo zaraslo jer nisam stigao da pokosim ranije. Put je obrastao sa obje strane, ima bagremića, loze, nema šta nema a medja je zarasla u korov visine od nekih metar. Trimer je sve to samljeo, ali bukvalno. Ne znam kako da opišem taj osjećaj koji mašina ostavlja, jednostavno uništava sve što dohvati, bila to polegla trava, drvenasti korov, ostruga (tako zovemo bodljikavu lozu, strašno nezgodan korov), bagremiće, tanje granje...Jednostavno čista sila koja nema milosti.

Trebalo mi je neko vrijeme da se priviknem na rad sa njim, motor sasvim drugačije reaguje od ovog na Alko trimeru. Kod Husqvarne motor gotovo trenutno ubrzava glavu pa traži više osjećaja. Vibracije su mnogo manje jer ima amortizere. Posebno mi se svidja što ej izvanredno izblansiran, isto je težak i naprijed i nazad tako da ne opterećuje ruke, ručke lijepo leže u rukama i mogu savršeno da se podese.

Snaga je vidljiva na svakom koraku. Čudan je osjećaj kada zamahnem u korov i on samo prodje kroz to, bez da se zaguši. Naravno,čak i njega neki korov zaguši ali stari trimer bi se u takvom korovu istog trena ugasio. Interensanto je da je lakši od ALko trimera (4535II sa 1.7KS na papiru).

Kratko rečeno, prezadovoljan sam. Jeste polovan, jeste mator ali iskreno, radi kao sat i vrijedi svaku marku. Koliko on ima snage, mogu misliti kakav je tek osjećaj raditi sa monstrumima kakvi su Husqvarna 165RX sa čitava 4KS i 65 kubika (njega sam bar imao sreću da vidim uživo u radu) ili Komatsu Zenoah BCZ5000 sa 4KS i 52 kubika. Sad vidim da je za moje potrebe 2.4KS stvarno dovoljno.

- - - - - - - - - -

Kupio i ja pre neki dan "DEMON" razradio ga na leru sa nekih tri litre goriva,naravno ne u cugu vec iz vise puta i danas prvi put kosio nekih sat vremena.Do sad sam imao Villager BC900 sluzio me nekih 7-8 god. poenta je u tome sto ja ne primetih neku razliku u snazi izmedju ovih trimera (jasno mi je da DEMON nema ni priblizno tih 5,2ks) ali sam ipak ocekivao nesto jace da je od villagerovih 1,2ks. Pomalo sam razocaran...nisam ocekivao cuda,znao sam sta kupujem,ali ipak. Ako mi se ukaze prilika ici ce on na prodaju...pa cekao koliko god. vremena da skupim pare za nesto normalnije. Nije ovo anti reklama ljudima koji ovo prodaju vec samo moje misljenje i iskustvo sa tim!

Vjerovali ili ne, otprilike nekih 80-90% svih kineskih trimera su čista generička roba i nastaje u masovnoj proizvodnji i bukvalno su identični. Razlike u snazi vjerovatno nema ili je minimalna (stvarnih 1.2-1.5KS). Tamo koštaju od 45 do 60 dolara i obično ne može da se kupi manje od 50 komada, na većim količinama dobijate boju i naziv (natpis, marku, deklaraciju, podakte o snazi i zapremini...) po želji, znači ako hoćete da na njemu piše npr. Srbija dobićete trimer u bojama zastave Srbije na kojem piše Srbija i da ima npr. 10KS, njima je svejedno. Pogledajte oglase na Alibaba.com i uvjerite se. Nisu oni svi loši (mada ima loših), Villager posebno je jedna od rijetkih svijetlih tačaka medju kineskim trimerima (i drugim mašinama) i oni su bar pošteni sa podacima o snazi - ako i lažu lažu vrlo malo. To se najbolje vidi u tome što najjači trimer koji nude (2100) ima nešto više od 2KS što je po meni realna cifra. Po mom mišljenju, Villager trimeri su jedini koji na ovom tržištu zavredjuju pažnju mada su cijene modela kao što su 1900, 1700 i posebno 2100 ipak bezobrazno visoke no tu su krivi uvoznici koji se ugradjuju preko mjere. Sve ostale marke kineskih mašina po mogućnosti treba izbjegavati
 
Srecno Zombie 666! H240R ima 40 ccm, 2,4 KS, precnik osovinske cevi je 35mm. Potpuno je identican Jonsered GR40. @ Bosonoga Husq.235 II (dvojka) ima isto 40 ccm ali 1,7-1,8KS, osovinska cev je 28 mm i nije ni blizu tako robustna kao H240 ili J.GR41. Prva verzija H235 je bila sa 36 ccm (manji motor) a iste snage 1,7-1,8 KS. Ja sam svojevremeno pikirao H.240-J.GR41 i nisam uspeo kupiti, pa je ipak kupljen H235 II i jos kasnije H545 RX. Trenutno imam cak 6 benzinskih trimera (prosli petak bilo ponavljanje za ovaj sesti), i obzirom sta sada znam, bicemo zadovoljni svi, Zombie 666 sigurno, svaka cast na izboru i neka dugo sluzi. I da, molim nediraj karburator!:haha:
 
Poslednja izmena:
@skuter Uh 6 komada, ja imam jedan i dvije motrke, i jednu pumpu. I iz iskutva znam što više mašina imaš teže ih je održavati i servisirati.
Evo jedan zanimljiv nastvaka za trimer :)
 
Opran filter za vazduh,zamenjena svećica i filter za gorivo i upali villager iz trećeg puta ladan ko led. Prvi put nista , drugi put se javi a treci put bez sauka upali. Ni nov nije tako palio. Dal će skoro da crkne ili se otputio pa pokazao pravo lice ne znam. Cena svećice u agromarketovom servisu 180 dinara cena filtera za gorivo u istom servisu 186 dinara. Majstoru Sumadincu-Gružaninu rad 0 dinara i sad Sumadinac- Gružanin može da nakrivi kapu i da se baci na košenje i seču trnja.
 
Opran filter za vazduh,zamenjena svećica i filter za gorivo i upali villager iz trećeg puta ladan ko led. Prvi put nista , drugi put se javi a treci put bez sauka upali. Ni nov nije tako palio. Dal će skoro da crkne ili se otputio pa pokazao pravo lice ne znam. Cena svećice u agromarketovom servisu 180 dinara cena filtera za gorivo u istom servisu 186 dinara. Majstoru Sumadincu-Gružaninu rad 0 dinara i sad Sumadinac- Gružanin može da nakrivi kapu i da se baci na košenje i seču trnja.

Al si ga opravio, svaka ti čast ... :ppozdrav:... I jeftin si majstor, nema šta ...:osmeh: ...
 
Imam i ja husqvarnu 240 r nekih 5 godina. Do sada je radila bez greške.

Послато са GT-I9505
I radice dok je negde ne zaboravis. Ako predjes preko 240 Stojadinom, popravi auspuh (na Stojadinu).

- - - - - - - - - -

Dosla mi je reklama iz Uradi Sam u kojoj je bilo objavljeno snizenje trimera Einhell 43/1 za cenu 11499 dinara, garancija 2 godine. Seo sam na skuter po onoj kisi i kupio Kineza, mislim da je to bilo iz ciste obesti sa moje strane. Sta sad, svi imaju Kineze a ja da nemam? Lepo upakovan u dve kutije doneo sam ga i polako pazljivo sastavio, uz njega ide potreban alat. Isti je kao Straus, Fuxtec, Demon, Emix, AGM, Villager, Power Technic, Womax, Gude... ima ih jos, jedino su svi drugacijeg imena i boje. Einhell je lep, crn sa sivim poklopcem svecice, malo smetaju drecavo zelena komanda gasa, prekidac i krst upravljaca, ali nema veze. Deklarisana snaga je 1,7 KS iz motora 42,7 ccm sto je verovatno tacno i u opsegu koji mi je najcesce potreban. Osovina je kruta (kardan) a osovinska cev 25,6 mm (mereno noniusom) . Vise bih voleo da je 28 mm da lakse podnese moje grubosti, ali opet nema veze. Upada u oci krupno i na prvi pogled snazno centrifugalno kvacilo na motorskom delu, i odgovarajuca solja za njega na pocetku osovine, to me je bas ohrabrilo! Od rezne opreme dobija se glava sa trimi niti i trokraki noz sa sve pripadajucim adapterima, montirao sam trimi glavu. Propisana mesavina je 2,5% a dobija se i posuda za razmeru koju nisam koristio jer to radim uvek laboratorijskom menzurom. Za prvu razradu zamutio sam 2,9% Jonsered Low Smoke dvotaktola i sipao celu litru u rezervoar od 1,1 lit (impozantno i pohvalno). Dole u ugaonom zglobu bila je fabricki unesena mast plave boje, ipak sam dodao jos malo Husqvarna masti, pa neka istera visak ako treba. Rad u mestu uz povremen mali gas zbog prociscavanja trajao je skoro 3 sata, nikakva znacajna temperatura nije se razvila. I to me je ohrabrilo! Prilozeni treger za rame ostavio sam u kutiji, zategao Husqvarna uprtac i sa okacenom novom masinom krenuo u prvi laki rad. TU POCINJU KINESKI SINDROMI! Upravljac je uzan i nizak, kao da je cela masina namenjena ljudima nizeg rasta i slabije konstitucije (moja malenkost je oko 184 cm i oko 84 kg ovih dana) Nekoliko puta nehoticno sam pokrenuo prekidac i ugasio masinu, prekidac je izlozen cestom aktiviranju kada to nije potrebno. Trimi nit je povremeno trebalo izvuci, za to bolje da sam poneo i sekirce ali uspelo je par puta rukama. Oko trimi glave svaki cas umota se venac dugacke trave i blokira okretanje, cisti, cisti. Posle pola sata motor se gusi i gasi, a ja se prvo malo izduvavam. Panika posle toga nastaje zbog intenzivnog smrada benzina, brzo skidam masinu sa uprtaca... spalo je crevo rezervoar-karburator. Nema nikakve selne, ni dovodno ni povratno crevce nema selne, kako nebi spalo, nataknem crevo na mesto i pali radi. Taman sam se smirio, kad onako u lakom njihanju valjda zakacim betonsku stazu i cuje se cangrljanje na nekoliko strana... dole nema trimi glave! Opet skidaj masinu sa uprtaca, pokupim sve delove trimi glave, bas sve sam nasao u travi. Ali, glava nece da se sastavi. Od 4 zuba sto drze gornju i donju polutku zakretanjem, 3 zuba su pukla, nema sastavljanja. Posao je time za taj dan bio gotov, delove trimi glave sam doneo kuci u dzepovima, a glavninu masine na ramenu. Posle sam odlucio da se ne kreveljim po Einhell servisima, samo cu jos neki biser doziveti ili napraviti neku glupost u besu. Prekjuce sam uhvatio period bez kise, seo na motor i otisao (iz Novog Sada) kod uvoznika Husqvarne u Staru Pazovu. Cestita firma pravi cestite trimi glave, vidim ovde da su neki stavljali na Kineze trimi glave Husqvarna T35. Moj izbor je trimi glava S35 sa rucnim otpustanjem niti, placena je 1590 dinara i za sat vremena montirana je na Einhell 43 u Karlovackim Vinogradima. Prvo, Husqvarnina S35 trimi glava legne na vreteno bez onog santimetarskog zazora u koga se uplete dugacka trava, drugo u radu koji je usledio funkcionise bez sekire ili mengele. I tako sledeci rezervoar... Sa 1 litrom mesavine Einhell 43 odradio je cini mi se oko 1 sat i 5o minuta, ali to cu jos obratiti paznju ubuduce, kada bude radio punom snagom i bez prekida. U slucaju da potrosnja bude tu oko 0,6 litara na pun sat rada, smatrao bih to sasvim dobrim rezultatom. Zabavio me Kinez mozda ce jos, a verovatno i Vas koji ovo citate!
 
Poslednja izmena:
Opran filter za vazduh,zamenjena svećica i filter za gorivo i upali villager iz trećeg puta ladan ko led. Prvi put nista , drugi put se javi a treci put bez sauka upali. Ni nov nije tako palio. Dal će skoro da crkne ili se otputio pa pokazao pravo lice ne znam. Cena svećice u agromarketovom servisu 180 dinara cena filtera za gorivo u istom servisu 186 dinara. Majstoru Sumadincu-Gružaninu rad 0 dinara i sad Sumadinac- Gružanin može da nakrivi kapu i da se baci na košenje i seču trnja.
Sta cekas,otvaraj servis...ali podigni cenu ruku !
 
Al si ga opravio, svaka ti čast ... :ppozdrav:... I jeftin si majstor, nema šta ...:osmeh: ...

:haha::haha::haha:

- - - - - - - - - -

Sta cekas,otvaraj servis...ali podigni cenu ruku !

Oću oću kad porastem . :haha::haha:

Jeste da su svecica i filter kostali manje od 400 dinara ali me namucio zadnji put.

- - - - - - - - - -

I radice dok je negde ne zaboravis. Ako predjes preko 240 Stojadinom, popravi auspuh (na Stojadinu).

- - - - - - - - - -

Dosla mi je reklama iz Uradi Sam u kojoj je bilo objavljeno snizenje trimera Einhell 43/1 za cenu 11499 dinara, garancija 2 godine. Seo sam na skuter po onoj kisi i kupio Kineza, mislim da je to bilo iz ciste obesti sa moje strane. Sta sad, svi imaju Kineze a ja da nemam? Lepo upakovan u dve kutije doneo sam ga i polako pazljivo sastavio, uz njega ide potreban alat. Isti je kao Straus, Fuxtec, Demon, Emix, AGM, Villager, Power Technic, Womax, Gude... ima ih jos, jedino su svi drugacijeg imena i boje. Einhell je lep, crn sa sivim poklopcem svecice, malo smetaju drecavo zelena komanda gasa, prekidac i krst upravljaca, ali nema veze. Deklarisana snaga je 1,7 KS iz motora 42,7 ccm sto je verovatno tacno i u opsegu koji mi je najcesce potreban. Osovina je kruta (kardan) a osovinska cev 25,6 mm (mereno noniusom) . Vise bih voleo da je 28 mm da lakse podnese moje grubosti, ali opet nema veze. Upada u oci krupno i na prvi pogled snazno centrifugalno kvacilo na motorskom delu, i odgovarajuca solja za njega na pocetku osovine, to me je bas ohrabrilo! Od rezne opreme dobija se glava sa trimi niti i trokraki noz sa sve pripadajucim adapterima, montirao sam trimi glavu. Propisana mesavina je 2,5% a dobija se i posuda za razmeru koju nisam koristio jer to radim uvek laboratorijskom menzurom. Za prvu razradu zamutio sam 2,9% Jonsered Low Smoke dvotaktola i sipao celu litru u rezervoar od 1,1 lit (impozantno i pohvalno). Dole u ugaonom zglobu bila je fabricki unesena mast plave boje, ipak sam dodao jos malo Husqvarna masti, pa neka istera visak ako treba. Rad u mestu uz povremen mali gas zbog prociscavanja trajao je skoro 3 sata, nikakva znacajna temperatura nije se razvila. I to me je ohrabrilo! Prilozeni treger za rame ostavio sam u kutiji, zategao Husqvarna uprtac i sa okacenom novom masinom krenuo u prvi laki rad. TU POCINJU KINESKI SINDROMI! Upravljac je uzan i nizak, kao da je cela masina namenjena ljudima nizeg rasta i slabije konstitucije (moja malenkost je oko 184 cm i oko 84 kg ovih dana) Nekoliko puta nehoticno sam pokrenuo prekidac i ugasio masinu, prekidac je izlozen cestom aktiviranju kada to nije potrebno. Trimi nit je povremeno trebalo izvuci, za to bolje da sam poneo i sekirce ali uspelo je par puta rukama. Oko trimi glave svaki cas umota se venac dugacke trave i blokira okretanje, cisti, cisti. Posle pola sata motor se gusi i gasi, a ja se prvo malo izduvavam. Panika posle toga nastaje zbog intenzivnog smrada benzina, brzo skidam masinu sa uprtaca... spalo je crevo rezervoar-karburator. Nema nikakve selne, ni dovodno ni povratno crevce nema selne, kako nebi spalo, nataknem crevo na mesto i pali radi. Taman sam se smirio, kad onako u lakom njihanju valjda zakacim betonsku stazu i cuje se cangrljanje na nekoliko strana... dole nema trimi glave! Opet skidaj masinu sa uprtaca, pokupim sve delove trimi glave, bas sve sam nasao u travi. Ali, glava nece da se sastavi. Od 4 zuba sto drze gornju i donju polutku zakretanjem, 3 zuba su pukla, nema sastavljanja. Posao je time za taj dan bio gotov, delove trimi glave sam doneo kuci u dzepovima, a glavninu masine na ramenu. Posle sam odlucio da se ne kreveljim po Einhell servisima, samo cu jos neki biser doziveti ili napraviti neku glupost u besu. Prekjuce sam uhvatio period bez kise, seo na motor i otisao (iz Novog Sada) kod uvoznika Husqvarne u Staru Pazovu. Cestita firma pravi cestite trimi glave, vidim ovde da su neki stavljali na Kineze trimi glave Husqvarna T35. Moj izbor je trimi glava S35 sa rucnim otpustanjem niti, placena je 1590 dinara i za sat vremena montirana je na Einhell 43 u Karlovackim Vinogradima. Prvo, Husqvarnina S35 trimi glava legne na vreteno bez onog santimetarskog zazora u koga se uplete dugacka trava, drugo u radu koji je usledio funkcionise bez sekire ili mengele. I tako sledeci rezervoar... Sa 1 litrom mesavine Einhell 43 odradio je cini mi se oko 1 sat i 5o minuta, ali to cu jos obratiti paznju ubuduce, kada bude radio punom snagom i bez prekida. U slucaju da potrosnja bude tu oko 0,6 litara na pun sat rada, smatrao bih to sasvim dobrim rezultatom. Zabavio me Kinez mozda ce jos, a verovatno i Vas koji ovo citate!

Dao si za trimi glavu 1590 dinara a ceo trimer ti kosta 11-12 hiljada. Ti mora da ili da pare nalazis na ulici ili imas visak pa ne znas sta ces sa njima.
 
Sumadinac, jel normalno da na filteru za vazduh, onom sundjeru bude pri dnu malo benzina, kao da je orosen pa to vlazi malo onu zastitnu plastiku sa donje strane?
Juce sam skidao filter da vidim kakvo je stanje, vidim da baca po malo goriva pa je filter vlazan? Jel to treba tako? Inace radi normalno.
 
Sumadinac, jel normalno da na filteru za vazduh, onom sundjeru bude pri dnu malo benzina, kao da je orosen pa to vlazi malo onu zastitnu plastiku sa donje strane?
Juce sam skidao filter da vidim kakvo je stanje, vidim da baca po malo goriva pa je filter vlazan? Jel to treba tako? Inace radi normalno.

Karike su ti malo istrosene pa povraca malo zato mokar filter nije to nista strasno,sve dok radi ne diraj ga nista
 
Da bude mokar filter moze da bude i do karika i do jake smese koju daje karburator ali i do malo zastopanog izlaza ka auspuhu. Malo navlazen je cak i normalno donekle ali ako se sliva ispod to je vec ozbiljnije
 
Trimer je nov. Tek razradjen. Po dva rezervoara dnevno max. 4l benzina potrosio do sad. Mesavina Stihl ulje na 4l benzina. Trokraki noz i cirkular nisu korisceni. Samo silkom je koseno. Vica, kako mislis jacu mesavinu daje karburator? Odnos benzin-vazduh? Da li treba da im nosim trimer u servis da ga presteluju?
 
Takođe sam pazario Villager BC2100XC pre nekih mesec dana, po preporukama sa ovog foruma :ppozdrav:, nemogu da ga upoređujem sa drugim trimerima, jer do sada nisam ni radio sa bilo kojim, a moji utisci sa ovim "Kinezom", su sasvim zadovoljavajući.
Polako sam ga razradio, uzput ušao u štos, NAŠTELOVAO ga, da bi juče isprobao maksimalne mogućnosti ovog trimera. Rezultat je sledeći, snage ima sasvim dovoljno, za moje potrebe čak i previše, potrošnja do mog štelovanja je bila baš preterana, a posle štelovanja (zavrnuo vijak "H" za više od pola kruga) izuzetno mala, rezervoar na nekih sat vremena sa strunom, pre sam ja crko nego što je nestalo goriva :osmeh:, sam trimer je odrađen dosta solidno.
@Cojman, zavrni mu Vijak "H" za pola kruga, prestaće da vlaži filter, pa javi utiske kako radi :ppozdrav:. Zujanje glave je normalna pojava kod njih (moj zaključak), samo mu natrpaj masti.
"STIHL - made in China by stihl" - sada su svi Kinezi, samo je cena razlika :haha:

- - - - - - - - - -

Mešavinu mu pravim sa STIHL HP uljem 2,5%.

- - - - - - - - - -

Sa trokrakim nožem, sam radio i više od sat vremena sa jednim rezervoarom, ali samo visoku travu i sitno šiblje (nisam krčio stogodišnje parloge :osmeh:).
 
Tesla, zavijem sraf za pola kruga, pojacam ler gas, jel to? Primetio sam da malo vise trosi. Na pocetku sam mu odvio za 1/4 kruga T staf i smanjio ler. Verovatno sam tu pogresio sto sam cackao.... :sjasi: H nisam dirao...
 
Poslednja izmena:
Ma "T" ti je samo ler gas, njime nešteluješ šmešu.
"L" i "H" su za štelovanje smeše, "L" (mali obrtaji) je kod mene bio dobar, pomeranjem nisam ništa dobio, tako da je vraćen na fabričko mesto, ali je "H" (visoki obrtaji) zavrnut za više od pola kruga (kod mene), i trimer se preporodio, više se neguši kao da ima astmu, već zviždi kao trkačka mašina :osmeh:. Sada nesmem da mu dam pun gas, a i nema potrebe :osmeh:.
 
Nazad
Vrh