Trimeri

Moze li mi neko reci nesto o onim kineskim trimerima od stotinak evra ako neko ima iskustva sa njima. Trebao bi mi za kosenje trave izmedju redova kupina i malina okupno oko 30 ari? Da li bi to oni izdrzali?
 
bilo je skoro priče o njima (pogledaj malo unazad). rizik je, nemaš garanciju, ali desi se da neki i bude dobar. ako rešiš, spremi još 100 evra za popravke, a da se ne sekiraš!
 
Kod kineza koji na crno se unose fakticki se nista nezna. Moze se potrefiti dobar a moze i los. Vilager je isto kinez samo sto bar imas garanciju pa sta bude. Kod ovih preko interneta vise nista pouzdano po meni nema a kamoli garancija.Po meni je bolje uzeti vilager od 1,25kw ako ga jos ima u toj verziji i ima da odradjuje posao samo tako.Za par hiljada bar nerazmisljas a drugo delovi su jeftini i ima ih svud kao i servisa.Ovako dok kupis na crno i platis brzu postu fakticki isto skoro izadje.E sad ko hoce nek reskira jer mozda i dobije ili izgubi
 
Moze li mi neko reci nesto o onim kineskim trimerima od stotinak evra ako neko ima iskustva sa njima. Trebao bi mi za kosenje trave izmedju redova kupina i malina okupno oko 30 ari? Da li bi to oni izdrzali?
Straus ?...taj je ispod 100 eura cak :D.Inace imam ja jednog 2 godine skoro,do sad nema kvara,sem glave od silka,posto kosim travu u 2 dvorista a pogotovo iza supa,desava se da zakacim suvo granje,ciglice itd,pa vise puta mi se otvori glava sa silkom i sve se razmota....Snagu ima ,naravno ne 3.5ks ali ima sigurnih 2 pa i 2.5 mozda,kod komsije preko puta mene je kosio jedan covek sa Vilagerom od 2 ks,i uporedili smo,tj kosio sam i ja sa mojim, vidi se da nije uopste jaci od Strausa,cak zvuk je nekako smesan,a inace njegov trimer je bio skoro nov,svega 4 meseca star.Gledam sad po oglasima,imas za 100 eura od 5ks ,haha,pa ni stihl nema tako jak trimer :haha:,vidim neki pisu da ima obezbedjen servis i delovi.Inace koristio sam ja sa mojim i cirkular,ali ne onaj smesni sto dobijes uz njega,made in PRC,nego sa rucnog cirkulara imao sam novi rezervni ,koji odgovora na tom trimeru,i sekao sam bez problema neku divlju jabuku,izraslo dvadesetak tanjix stabala kao zbun,stabla debljine 3 prsta najvise,znaci da ima snage.I mesavinu uvek pravim jacu,posto je to kinesko,sigurniji sam ako ima bolje podmazivanje,tako da i tu malo gubim snage,ali nije mi potrebna,koristim silk vecinom vremena.
 
U Subotu spremio trimer. Sipao mešavinu 2,5 % i počnem da ga pokrenem. I vuci i vuci i vuci i ništa.Onda pozovem oca u ispomoć da drži gas dok ja vučem. Pogledam na beton ispred kuće i vidim krug iza motora od benzina. Pogledam , njemu ispod kućista kanapa za startovanje motora vlažno. Upali on posle jos 3-4 povlačenja kanapa . Ispuši se na auspuh , bio presisao. Pokosim dvorište . Ugasim ga . Probam da ga upalim .On upali odmah.Nije mi jasno odakle je izasao benzin ispod kućišta kanapa dok sam ga palio????? Posle košenja nije na tom mestu bilo vlažno. Da mu nije otišao neki dihtung?
 
Nasao sam u oglasima Stihl fs 66. za moje potrebe je zadovoljavajuci.Ne znam samo kako je sa delovima za njega posto pretpostavljam da je to star model? Ako neko zna nesto o tome i uopste nesto o tom modelu bilo bi mi od pomoci da se odlucim dali da ga kupim. Svaki savet mi znaci posto nisam poznavalac...imao sam villager bc 900 ali je zavrsio svoje nakon nekih 8god. tako da razmisljam sta uzeti a ovaj Stihl fs 66 mi se cini pogodnim za mene.Hvala unapred!!!
 
Probaj izbegni nekako,to je stara serija,nasledili ga FS 55,pa FS 56,koliko god da je u dobrom stanju,to je ipak staro.
 
Imam jednu dilemu pa bih voleo da mi pomognete oko izbora trimera, dvoumim se izmedju stihl fs120 i fs450 imam hektar visanja 2god koje bih kasnije odrzavao oko njih trimerom i 30ari vocnjaka koje cu opet da aktiviram jer nisu obradjivane par godina ima bas dosta trave i tu bi mi mozda trebala veca snaga iz fs450 i jos jedno opste pitanje koji su bolji trimeri 2mix ili4mix. Pozdrav
 
To je prevelika povrsina za 120,e sad da li mora 450,to je pravo pitanje...Po meni taj posao zavrsava i 350.Sto se tice 4 mix motora,imam fs 90 sa tim motorom i nemam nikakve zamerke do sada,taj sistem su radili na 90,100 i 130
 
Fs 360 je 89 532 i nema je u prodaji
Dok je fs450 78 732
Jedino je cudno sto fs450 nema na stranim stihl sajtovima ni u ponudi da li je to stariji model samo ga ima na srpskom sajtu?
I uz nju se dobija samo trokraki noz (da li se on moze koristiti i za kosenje trave ili moram da kupujem dodatno glavu sa silikom?
 
U Subotu spremio trimer. Sipao mešavinu 2,5 % i počnem da ga pokrenem. I vuci i vuci i vuci i ništa.Onda pozovem oca u ispomoć da drži gas dok ja vučem. Pogledam na beton ispred kuće i vidim krug iza motora od benzina. Pogledam , njemu ispod kućista kanapa za startovanje motora vlažno. Upali on posle jos 3-4 povlačenja kanapa . Ispuši se na auspuh , bio presisao. Pokosim dvorište . Ugasim ga . Probam da ga upalim .On upali odmah.Nije mi jasno odakle je izasao benzin ispod kućišta kanapa dok sam ga palio????? Posle košenja nije na tom mestu bilo vlažno. Da mu nije otišao neki dihtung?
verovatno si ga okretao ovako pa onako... na čepu obično postoji rupica: "iberlauf", odušak, pa je kroz nju iscurilo gorivo. ako si posle radio bez problema - sve je ok!
 
Fs 360 je 89 532 i nema je u prodaji
Dok je fs450 78 732
Jedino je cudno sto fs450 nema na stranim stihl sajtovima ni u ponudi da li je to stariji model samo ga ima na srpskom sajtu?
I uz nju se dobija samo trokraki noz (da li se on moze koristiti i za kosenje trave ili moram da kupujem dodatno glavu sa silikom?
Naravno da moze da se kosi sa nozem,ali uglavnom veca trava ili tamo gde su potrebni otkosi,ali ne verujem da kad uzimas novu masinu ne ide uz nju i glava.Do sada je bila praxa (bar kod Stihl,Husqvarna...),masina ide uz glavu,noz,uprtace,cirkular se placa dodatno,kao i stitnik za njega.Mozda pogledas u Nisu Oleo - Mac prodavnicu masina,jevtiniji su od Stihl-a,a kvalitet je isti,za tebe,mozda idealan model je 746t,ima 2,5ks,ali evo ti katalog ,pa vidi...

http://www.oleomac.rs/
 
Poslednja izmena:
LJudi moji sto sam danas video muke sa mojim trimerom.Nisam ga palio mesecima i sad mu napravim taze mesavinu sa 2,5% ulja i reko da ga pustim u pogon.Nadrukam mesavinu,povucem sauh i onda potezanje uzeta tacno 20 puta.Mislim sto nije dugo paljen pa zbog toga.Kad pocnem da kosim on uopste nema snagu.Travu samo mrljavi i moram bas polako da idem da bi je seko.U prazno takodje nema snagu i na punom gasu se gusi.Taman mislim da je filter prljav i skinem ga sa uprtaca,a on promeni zvuk.Pocnem ponovo da kosim i vidim dobi snagu i obrtaje,ali poce da dobija veliku turazu i glavu konstantno vrti.Reko sad ce da zariba,a znam da je mesavina dobra.U jednom trenutku pustim gas i on se ugasi i kad sam ga skidao kao da ispusti od negde vazduh,tako se culo.Skidam svecicu,ona dobra.Pogledam filter i on dobar.Potezem uze,ne da upali.Otvorim cep rezervoara kad on ispusti vazduh.Tacno stvorio vakum i posle dva potezanja upali i kosi kao lud.Kad opet zatrokira,ja se okrenem,a ono odvio se cep rezervoara sam od sebe,zategnem ga i teraj dalje.I tako sam posle zavrsio kosenje bez problema.
Doso sam do zakljucka da ga taj vakum zajebava.
Odakle sad vakum kad ga do sad nije bilo tu vec nisam pametan.
 
Verovatno je ventil u cepu malo slepio od stajanja pa napravio smetnje. Zato ja volim bar mesecno da mi masine odrade malo svaka. Kod mog alka tacno je bilo do benzina nekvalitetnog sto nije radio kako treba. Na NIS u sad nasuo i prede ko macor
 
AGM trimeri, je li to isto agromarketov brend kao i villager?
Kod nas se prodaju na istim lokacijama, isti je serviser, garancija 2 godine, tehnički podaci identični, samo cijena dosta niža.

Kod villagera završna obrada nijansu bolja, onako na prvu urednije složen, ali opet vrijedi li starije ime 75 evra više? :sta:
 
Nazad
Vrh