Trimeri

Ja sam izgledao odlucio Villager 1900..Mjastor u blizini kaze,da nemaju neke velike probleme,koje uz malo para se zavrse.Opcenito kaze da vrijede tih para.

Kupi ono zašta imaš para. Džabe ti je da slušaš hvalospeve o stihl fs 450 ili husqvarmi 136 ili 535 rx ako nemas od 400-700 evra.Svaka mašina može da traje dugo ako se ne iživljavaš nad njom a opet i najskuplju možeš da uništiš za dan ako si stoka. Ovo stoka je preteran izraz ali sta drugo reći za čoveka koji uništi rofesionalnu mašinu. Kupi Villagera 1900 xc i polako . Bez rktanja. Kupi dobar silk i dobar cirkular i polako.Trajace on dugo.
 
Hvala drugari. Sredinom meseca idem da pazarim BC 2100XC.
Koliko vidim sa linka, uz njega ide i neka "motorna motika" :D Kako radi to? I jel uopste probati sa tim nesto da friziras?
Sumadinac-Gruzanin, jel dobar ovaj cirkular koji ide uz kupljeni trimer? Za raskresivanje zivice oko placa? Ili mora drugi neki naknadno da kupim?
Pozdrav!
 
Moj trimer Villager 1900xc otisao u servis... jedan kvar, mojom krivicom, opalio u zid s trokrakim nozem, i pokidao nesto unutra u kucistu prednjem, a drugi kvar-tesko pali...treba mu 50ak potezanja dok je hladan, a kad je vruc jedno 20...
Naradio se jadan...prve godine posekao cirkularom 7 prikolica od 4 tone trnja debelog 10ak cm, i oko 50 ari raznos siblja...posle toga kosio oko 60 ari uglavnom trokrakim nozem visoke trave 5-6 puta godisnje, i prostituisao se po raznim gudurama na Tamisu, i komsijskim dvoristima... u prevodu-nisam mu toliko zivota davao!
 
hmmm... udar u zid ne bi trebao toliko da ga poremeti, jer se odbije od udara. pre je ovo sve drugo i treće, a naročito četvrto u pitanju :sjasi:
 
Hvala drugari. Sredinom meseca idem da pazarim BC 2100XC.
Koliko vidim sa linka, uz njega ide i neka "motorna motika" :D Kako radi to? I jel uopste probati sa tim nesto da friziras?
Sumadinac-Gruzanin, jel dobar ovaj cirkular koji ide uz kupljeni trimer? Za raskresivanje zivice oko placa? Ili mora drugi neki naknadno da kupim?
Pozdrav!

Taj sa šiljatim zubima je za kupinju i trnje debljine malog prsta najvise i travu( s njim kosiš travu na leru ) . Ta freza ne znam kako radi ali za 1900 x xc kosta ko narandžasti trimer od 1,9 ks . I nije ona za neki veci rad nego za sitne poslove. Oko cveca i slicno.A ako hoćeš deblje onda uzmi villager ali sa cetvrtastim zubima koji je slican stihlovom ili husqvarninom scarlett cirkularu.

- - - - - - - - - -

Moj trimer Villager 1900xc otisao u servis... jedan kvar, mojom krivicom, opalio u zid s trokrakim nozem, i pokidao nesto unutra u kucistu prednjem, a drugi kvar-tesko pali...treba mu 50ak potezanja dok je hladan, a kad je vruc jedno 20...
Naradio se jadan...prve godine posekao cirkularom 7 prikolica od 4 tone trnja debelog 10ak cm, i oko 50 ari raznos siblja...posle toga kosio oko 60 ari uglavnom trokrakim nozem visoke trave 5-6 puta godisnje, i prostituisao se po raznim gudurama na Tamisu, i komsijskim dvoristima... u prevodu-nisam mu toliko zivota davao!

To da pali iz 50 povlacenja hladan je normalno. Kad palis prvi put trebaju ti obe ruke i koleno. Jednom držiš stisnut gas, drugom vuces kanap a kolenom pritezes trimer da ne mrda dok ga pališ. Ili kao što je kolega Tintoreti iskucao odseci traku od unutrasnje gume od bicikle pa omotaj polugu gasa dok palis.
 
Ako migu ovde da pitam jer postoji i ova marka trimera. Kupio sam lednju prskalicu straus austria i neznam koji procenat mesavine da pravi., knjiga kojusam dobio je verovatno na madjarskom pa ne razumem sta pise, razumeo sam brojke procenat 30:1 i ide 90 oktana benzin. Po meni je to malo jaka mesavina, ai benzin je kod nas 95oktana, sta vi mislite koji procenat da pravim da bude dobra za motor
 
To da pali iz 50 povlacenja hladan je normalno. Kad palis prvi put trebaju ti obe ruke i koleno. Jednom držiš stisnut gas, drugom vuces kanap a kolenom pritezes trimer da ne mrda dok ga pališ. Ili kao što je kolega Tintoreti iskucao odseci traku od unutrasnje gume od bicikle pa omotaj polugu gasa dok palis.
Nije normalno ni hladan da pali iz 50-og puta.Ja koliko znam BC 1900 XC ima polozaj za hladan start.Ako nema mesavine u crevcetu nadruka se i povuce se sauh i pali kao mina.Bar je sa mojim taj slucaj.
 
Ako migu ovde da pitam jer postoji i ova marka trimera. Kupio sam lednju prskalicu straus austria i neznam koji procenat mesavine da pravi., knjiga kojusam dobio je verovatno na madjarskom pa ne razumem sta pise, razumeo sam brojke procenat 30:1 i ide 90 oktana benzin. Po meni je to malo jaka mesavina, ai benzin je kod nas 95oktana, sta vi mislite koji procenat da pravim da bude dobra za motor
sve su to kineski trimeri, tako da mešavinu treba praviti od 2T ulja i benzina (95 oktana) u odnosu 1:40 , a to je 100ml na 4l. 2T treba da je kvalitetan, tu se ne štedi - jer može puno da košta!
 
Uzmi bar prvi rezervoar do dva malo jacu mesavinu . Straus je istovetna masina kao u vilagera tako da te nebuni. 2,5 % posle pravi i neboj se i samo kvalitetno ulje. Mene muci glava za silk za malu Partnericu. Zet je doneo komad sto je ostao i rec je o malom trimeru od nekih 0,6-o,8kw otprilike sa pogonom na sajlu. Ovakvu glavu nikad nisam video i samo jedan izlaz za silk ima. Drugo navoj je desni umesto levi ko na ostalim trimerima i debljina navoja je 8mm. Gde bi se mogla nasi zamenska glava sa desnim navojem i m8
 
Koji ovo vrag dodje, pazi karakteristike

Karakteristike:Motor: benzinski, dvotaktni, vazdušno hlađeni
Zapremina motora: 68 cm3
Snaga: 2,13 kW-2,9 KS
Broj obrtaja motora/glave: 8000/6000 o/min
Broj obrata u mirovanju: 3000 o/min
Prenos: Kardansko vratilo
Kapacitet rezervoara: 1,2 L
Pogonsko gorivo: mješavina bezolovnog benzina i ulja za dvotaktne motore 25:1
Prečnik vratila: 32 mm
Radni zahvat niti: 41,50 cm
Masa: 7,2 kg

Neka marka Strong?!

http://www.olx.ba/artikal/15468990/strong-motorni-trimer-bc990-2-9-ks/
 
Ma ljudi bozji jedna te ista masina ima sto naziva. Odes u kinu narucis 1000kom u kakoj hoces boji i napisu ime pod kojim hoces prodavati.Zato i imaju na desetine naziva za istu stvar .Samo sto to jos nasi pobrljave sa podacima pa se nezna ko pije a ko placa. Jednostavno sve isto i kupujes gde i sa ti padne na pamet. Sluzi dokle sluzi ,bacis u kontejner i ides sledeci. Toliko se proizvede toga da nece ni biti delova za vise od pola masina
 
Obratite pažnju na cijene ovih trimera u Kini. Jeste da obično moraš da kupiš minimalno 50 komada ali ipak treba da nam bude jasno koliko nas ovde pljačkaju sa cijenama ove robe. Tamo komad plate obično 50-60 Dolara tj. nekih 50 Eura. Nek carina i transport izadju još 50 Eura po komadu, to je 100E. Ovdje za ove kao "jače" zavaljuju cijene od preko 200-250 Eura. Malo li im je...

http://www.alibaba.com/products/F0/weed_trimmer/CID100002415.html
 
svaki ozbiljniji uvoznik mašina iz Kine može da im da neko ime, sve su to iste, ili jako slične mašine. ove sezone su hit jaki trimeri. bar na deklaracijama. jaki trimeri su po pravilu teži i veći potrošači, ovde me malo buni da je masa samo 7,2kg - tako da tu nešto ne štima.
 
Nazad
Vrh