Trimeri

Ma gledajuci trimer na slici taj nije jaci od 1,25kw sigurno. Kazem opet kao i za vecinu stvari lupaju podatke i to je marketinsko lopovski trik za lepljenje musterija
 
Uzmi bar prvi rezervoar do dva malo jacu mesavinu . Straus je istovetna masina kao u vilagera tako da te nebuni. 2,5 % posle pravi i neboj se i samo kvalitetno ulje. Mene muci glava za silk za malu Partnericu. Zet je doneo komad sto je ostao i rec je o malom trimeru od nekih 0,6-o,8kw otprilike sa pogonom na sajlu. Ovakvu glavu nikad nisam video i samo jedan izlaz za silk ima. Drugo navoj je desni umesto levi ko na ostalim trimerima i debljina navoja je 8mm. Gde bi se mogla nasi zamenska glava sa desnim navojem i m8
Ja za motornu testeru pravim od stihlovog ulja i benzin 4, 5l i radi dobro, tu sam mesavinu nasuo da probam znavi ipak treba jos jaca mesavina, ovo stihl uljr mislim da je uredu? Znaci samo da picim jednu bocicu na 4l benzina i to je to
 
Alene idi uvek na 2,5% i neboj se jer to je preporuka za sve kineze da manje od 2,5% nije dobro. I 3% da sipas nista mu nece biti cak se raduje. Kod mene tako i Alko I vilager rade godinama i sa bilo kojim dvotaktolom uvek pravim na 2,5%.

- - - - - - - - - -

I uvek pravi koliko ti treba mesavine i visak ako nekoristis za par dana ispusti i naspi u drugu masinu koju koristis. Kod mene to kosacica vecinom izguta sve
 
Nije bas bio normalan udarac u zid...pokusao sam da cimanjem skinem neku travu, naglo je spala, i u punom zamahu, i gasu sam opalio u zid...jbg desava se... dogovorio sam se da mi stave neki drugi karburator koji ima srafice za stelovanje, i rucicu koja ima blokadu za hladan start...
 
A drug mi ima straus busac rupa za zemlju, on mu sipa sta ima, a ti je vecinom mesavina od motorne testere koja je 2% i bogami izbusio je preko 2000rupa u svakakvim zemljama i jos uvek radi dobro bas smo se iznenadili od tog kineza mislili smo da nece 100 rupa sastaviti, a pali iz prvog potezanja.
 
Kad je bas kvalitetno ulje radice on i na 2% ali ipak ja necu da razmisljam i stvarno me sluzi bez ikakvih problema a derem ga ko musa jarca. Sa njegovih 0,9kw se nemoze ocekivati nista drugo nego skoro stalno pun gas ali sluzi vec 8 god i pokosio je stvarno dosta. Godisnje sad bar oko 50m najlona potrosim i plus dosta nozem kosim. Tako da necu razmisljati o mesavini i uvek svezoj i sluzi. Dam mu sve i posle cedim mast
 
Ma pravicu i ja 2, 5%, ne znam jel to gorivo prejako za motornu testeru jerne bi imao vise u sta drugo da sipam
 
Danas sam pazario Villager 1900S..Potrosio sam pola rezervoara malo da razradim,uz dodavanje do pola gasa.Stavio sam i malo Husqvarinine masti da podmazem glavu.Zanima me da li je to sto se tice podmazivanja sve,da li se kardan moze podmazat,i je li predvidjeno to kao glavu podmazat (odvrnes saraf i dodas mast).
I moze li mi neko reci jesam li dobro razumio u slucaju presisavanja,da stavim masinu u STOP poziciju,skinem svijecicu,ocistim je,i da li onda stavim svjecicu pa zakurblam nekoliko puta,ili je ne stavim pa zakurblam da "nesto" odradi :) nisam vjest u tome,ucim se,pa imajte razumijevanja.I da,ako imate jos kakve upute za koristenje i odrzavanje,hvala vam.
 
Kad presisa,skini svecicu,osusi je ocisti,zakurblaj (bez svecice) par puta,vrati svecicu i to je to
 
Nemora, ali ce pri izvadjenoj svecici a pri kurblanju u prazno moci da preskoci varnica sa kapice. To ili raspali sa 10000V po onom ko nezna, ili cak zapali benzin ako je razmazan kojekuda. Zato na STOP i nece davati napon na kabl, zakurbla se par puta, vrati svecica i pali.
 
lepo da te služi i traje Villager 1900S! podmazuje se samo glava, ili nosač glave i to kroz otvor kad se odvrne šraf. unutra su konusni ležajevi koji kad ostanu bez podmazivanja prikucaju i nema im zamene, a novi nosač glave košta poprilično. bolje je češće podmazivati nego odlagati. kardan se ne podmazuje.
 
Hvala Vam na dobrim odgovorima,pogotvo ovo za svijecu.
Pitao bih jos nesto pa kome nije mrsko...:)
Kad palim trimer na hladan motor,idem standardno trimer na ON,gas do pola zakocim,napumpam 5-10x pumpicu,prebacim sauh na gore (valjda na zatvoreno),i zakurblam nekoliko puta.E sad koliko je dovoljno zakurblati tada,prije nego sto sauh vratim dole i pocnem kurblati da upali?
I da nekada zna da upali na hladan motor,i kada sauh stavim na zatvoreno.Mislio sam da ne moze dok ga ne vratis ponovo dole (otovreno).Pa ako moze ko da objasni jel to ok :)
 
Pa kurblas dok ne upali.Ja moj BC 1900 XC posle drukanja mesavine zakurblam par puta i on upali i radi pod sauh i onda samo dok radi vratim sauh i to je to.Znaci nije kao kod testera sto zakurblas dok se ne javi pa da vratis pa da opet kurblas nego kurblas dok ne upali.Obicno kad nadrukam mesavinu upali iz 2-3 kurblanja.
 
Zvucnik mnogo je 10 puta da pritiskaš pumpicu za gorivo. Nikad vise od 3-5 puta nisam pritisnuo kad prvi put palim posle duzeg vremena. I da potvrdim priču kolege Ace . Sauk držiš podignut dok ne upali a kad upali vratiš da ga ne udaviš. Ako ti ostane podignuta polugica gasiće se. Događalo se meni u trnju da grana zakaci polugicu sauka i tad prvo pod punim gasom usporava dok se ne ugasi.

- - - - - - - - - -

Zvucnik mnogo je 10 puta da pritiskaš pumpicu za gorivo. Nikad vise od 3-5 puta nisam pritisnuo kad prvi put palim posle duzeg vremena. I da potvrdim priču kolege Ace . Sauk držiš podignut dok ne upali a kad upali vratiš da ga ne udaviš. Ako ti ostane podignuta polugica gasiće se. Događalo se meni u trnju da grana zakaci polugicu sauka i tad prvo pod punim gasom usporava dok se ne ugasi.
 
pumpica ili drukalica se druka dok nenavuce gorivo u sistem tj. bude puna. Dalje nema nikakve potrebe ,a dal ce se druknuti 2-3 -5 ili vise puta zavisi koliko joj treba da napuni sistem. Obicno iz 2-4 puta je pun.

- - - - - - - - - -

Zna li ko za mali Partner dal ima od cega zamenska glava jer desni je navoj i m8 rupa. Malo nestandardno ali je tako
 
evo sa Villager stanice postupak paljenja

1.Napunite spremnik goriva s ispravnom mješavinom.
2.Prekidač za struju koji se nalazi na ručki trimera stavite u položaj ON.
3.Blokirajte polugu gasa u položaj polugas
4.Napunite pumpicu za gorivo pritišćući je nekoliko puta sve dok ne vidite gorivo u pumpici
5.Polugu čoka (sauh) povucite unatrag, aktivirajte čok
6.Povucite startni kanap nekoliko puta 5-6 dok se ne čuje zvuk motora. Motor se upali i odmah se ugasi. Daljnji pokušaji povlačenja startnog kanapa mogu uzrokovati prelijevanje spremnika takozvano presisavanje. Nemojte vući startni konopac više od 50 cm i dopustite mu da se polako vrati .
7.Nakon paljenja i gašenja motora, vratite polugu čoka (sauh) u prvobitan položaj guranjem poluge naprijed.
8.Ponovite povlačenje startnog kanapa dok se motor ne pokrene.
9.Lagano pritisnite polugu gasa da bi se isključio blokirat plina
sad mene zanima, jel treba spustiti sauh (cok) pa ga onda kurblati upaliti, ili kurblati i pokusati upali dok je sauh podignut.Mislim jel ima greske tu kakve?
 
Nazad
Vrh