Trimeri

pametan savet kaze da onaj koji nije bogat ne bi trebao da kupuje "jeftine stvari"
 
pametan savet kaze da onaj koji nije bogat ne bi trebao da kupuje "jeftine stvari"
Pavle, ti kao da ne znas da citas komentare iznad. Postoje ljudi koji imaju ovaj trimer, i koji su zadovoljni sa njim. Sa druge strane, covek moze da kupi dva ovakva trimera za istu snagu stihl trimera.
Ako posetis poslednje 3-4 strane u temi motorne testere, videces da sam ja tamo glasao za stihl umesto vilidzera, ali sto se trimera tice, za nekoga ko povremeno kosi sa njim male povrsine, ovaj vilidzer je super masinica za mali novac.

p.s. poslovica kaze: Nisam dovoljno bogat da vozim polovan auto, ne trimer, a u ovom slucaju, trimer je nov.
 
Mislim da poslovica ide: Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

A i ne znam kakve veze ima trimer i testera vilager. Pitanje da li se prave u istoj provinciji, a kamoli istoj fabrici ...
 
I na skupe stvari se moze naleteti a da budu lose i tu pravila vise nema. Stric mi ima Vilager 1250 i radi i dan danas bez problema ikakvih ,a i sam nekad radim sa njim. Imam ALKO trimer BC900 sto je isti Vilager i radi evo 8 god .bez ijednog problema. Tako da pricati o kvalitetu i nekvalitetu je upitno jer koliko novaca toliko muzike.Nemam novaca za bacanje ako mi trimer povremeno treba i za manje povrsine a ako bih se profesionalno time bavio uzeo bih i kvalitetniji trimer. Ko sad garantuje da su Stihl trimeri originalni i delovi u njima kad se rade svud po svetu .Kvare se i oni kao i svaka masina koja radi ili se nevodi racuna o njoj. Ovaj mali Alko odradjuje sve poslove dosad a vilager 1250 je vec sasvim pristojna i dovoljna masina za jedno domacinstvo i ima snage i za ozbiljnije poslove. Kome treba za teske poslove ima i jacih modela pa nek izvoli.
 
Mislim da poslovica ide: Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

A i ne znam kakve veze ima trimer i testera vilager. Pitanje da li se prave u istoj provinciji, a kamoli istoj fabrici ...
Govorim o tome da se ovde iznose iskustva o pojedinom modelu. Onaj ko misli lose o ovim modelima vilidzera, treba to i da iznese sa agrumentima, a ne samo da govori kako to nikako nije dobro bez ikakvog objasnjenja zasto tako govori.
 
Jedino sto je cak uopsteno za kineske trimere je da su lose glave za silk i hoce se raspasti ili kociti izvlacenje silka. Ostalo odradjuje sasvim pristojno posao. A ko ima novaca nek kupi bolje ako ima.
 
Eto,ja cak nisam imao problema ni sa tom glavom za silk koja je dosla uz njega.Na izgled deluje fino odradjena i odlicno radi pa me cudi da se ljudi toliko zale na njih.Cak sam cuo da neki odmah u startu stave Husqvarna glavu.Doduse ja vazim za odlicnog trimerasa i uopste dobro baratam sa masinama pa mozda i zbog toga dobro sluzi.:osmeh:
 
Neka kupuje ko sta voli i moze,ali na bc1250 i 1900xc licno nikakve zamerke nemam.Na jednom je Stihl glava i samo gas.
 
Eto,ja cak nisam imao problema ni sa tom glavom za silk koja je dosla uz njega.Na izgled deluje fino odradjena i odlicno radi pa me cudi da se ljudi toliko zale na njih.Cak sam cuo da neki odmah u startu stave Husqvarna glavu.Doduse ja vazim za odlicnog trimerasa i uopste dobro baratam sa masinama pa mozda i zbog toga dobro sluzi.:osmeh:
moze li ukratko,kako odrzavas trimere,i kako da duze sluze :)
 
Meni je se glava raspala posle ni mesec dana a zezala je cesto sa izvlacenjem silka. Ali dosta ima koje cega i pobacanog po placu i dok sve to nisam ocistio uvek problemi. ubacio glavu od Husvarne i radi vec 8 god i mnogo bolje a i manji je precnik glave sto mi dosta znaci po snazi.Najbitnije je uvek svezu mesavinu sipati i sa kvalitetnim uljem. podmazati mehanizam ponekad i oprati filter vazduha. Fakticki joj nista vise netreba sem normalnog rada
 
I ja bih isto da pohvalim kineske trimere.Imam Keno pnbc 520,evo vec tri godine i sluzi odlicno.Pali i radi dobro,ima dovoljno snage i sto kaze @Tintoreti,samo Husqvarna ulje za mesavinu i cepaj.Imaju nekih sitnih mana,ali te pare vrede sigurno.
 
moze li ukratko,kako odrzavas trimere,i kako da duze sluze :)
Sto se odrzavanja tice nista posebno,ali moras da imas osecaj za masinu.Mozda deluje da mrsim mu.da,ali je to jako bitno.Znaci standarsno mesavinu pravim 2,5% i uvek svezu,moze par dana stara.Gas nikad ne drzim u patos i konstantno i mislim da u nekom uputstvu pise da se gas ne drzi duze od 20 sekundi,a ovde kod mene ljudi to ne postuju.Dalje,posle rada ga nikad ne gasim odma vec ga ostavim malo da brboce na ler gas pa ponekad i dodajem mali gas.Tako 2-3 minita i onda gasim.Nikad zagrejanog ne unosi odma u podrum zbog kondezacije.U principu nista posebno,ali sve po malo.I opet da napomenem osecaj,jer moj otac recimo nema osecaj i buldozer da mu damo on bi ga za par dana upropastio,a mnogi ne uzimaju u obzir taj ljudski faktor.
 
Kad nesto ne valja mozes da ga cuvas i pazis do mile volje al to nikad nece da valja pa taman da ga i pozlatis.Tako vam je i sa svim tim kineskim trimerima tu leba nema i od tog smeca se treba kloniti jer tu ce posla malo biti a sekiracije na pretek.
Kad stogod kupujes kupi cestito i da valja i da si sa tom stavkom i po tom pitanju zavrsio a ne da se stralno na isto vracas.
Nije dzaba ona narodna da kad ne znas sta je dobro a ti vidi sta je skupo.U krajnjoj racunici to skupo nikad nije skupo vec ono naizgled jeftino je zapravo najskuplje.Ako vec ne mozes za one velike stvari da uzmes ono sta valja a ti se barem oko ovih dostupnijih stvari opremi domacinski i ne budi krpez i svastar.Kad bi meni neki majstor dosao da radi sa tim vilagerom ili slicnim alatom leteo bi oma i on i taj alat napolje.
 
Ima li neko iskustva sa ledjnim trimerima, vidio sam neke Stihl modele kod kojih se motor nosi na ledjima a on je sajlom spojen sa "kosom" koja se drži u rukama. Znači sajla ide od motora do "kose" tj. cijevi kroz koju ide kardan i na kojoj je glava i ručke. Gledao sam neki Stihl, ne sjećam se broja ali je dosta težak i masivan i ima 3 ili 3.2KS. Prodavac kaže da je to baš prava profi mašina i cijeni ga 300E. Mene brine ta sajla, šta i kako sa time? Sad imam Alko trimer, dosta je jak i dobar i nije mi pravio probleme ali ipak je malo slab za posao koji treba da radi a to je najviše krčenje medja oko parcela, u mom kraju medju niko neće da održava tako da tu ima mnogo teškog posla inače medja ode do pola njive za jedno ljeto pa sam mislio nabaviti neku ozbiljniju mašinu. Pored toga, jednu parcelu od jedan hektar ne mogu kositi čak ni samohodnom kosačicom ako je vlažna godina pa sam prošle godine sve to dva puta kosio trimerom i trokrakim nožem.

Stvar je u tome da radim pa sam ograničen sa vremenom, kad dodjem sa posla i odem da čistim nešto onda nema odmora i gašenja trimera, radi se do mraka ili dok se ne završi a bojim se da ovaj Alko neće baš dugo izdržati takav režim.
 
Ti trimeri olaksavaju posao imnogo si stabilniji sa njim u radu.To su profi masine vecinom i vece snage.Dacu ti jednu preporuku samo za obalu jer sam se i ja patio sa tim.Kad iseces sve do zemlje uzmi prskalicu i sa cistim totalom naprsci panjeve ili eventualno pola pola dozom.Glifosav je mama za to.Ja sam pre 4-5 god celu obalu isekao i napskao i vec su vecina panjeva truli i zgodno se povade.Ako bude neki izdanak samo ga poprsci opet jacom dozom i nestace sve
 
Kako da ne,ima ih i ovde na forumu...kupio covek trimer od 3,5ks i boli ga patka,ali sad ce nastati ostra konkrencija jer dolaze ovi sa 5,2ks,uzged,takav trimer,sa tom snagom nije nikad ni napravljen (Stihl,Husq.Jon...)
 
Sad sam gledao po netu i niko od velikih imena nema u ponudi trimer od 5KS.

Kada bih negdje nabavio neispravan lednji trimer, vrlo radi bih mu ugradio JLO 75 motor koji imam. 6KS i 75 kubika. Koja bi to mašina bila, samo kada bi zupčanici u glavi, sajla i kardan mogli to da izdrže ;)
 
Husqvarna je do 2002-03.pravila mrgu od 4,1ks,masivni sumski cistac,sada i oni i Stihl su se zadrzali na 3,8ks,mislim da li znate koja je to snaga i kako je odradjen prenos na glavu,prosto imate osecaj da imate masinu od 5-6ks,i one su izmedju 900 i 1000 e,toliko
 
Nazad
Vrh