Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa malim povrsinama nece niko da te saslusa.

Samoi da si tycoon e tako vec moze,samo jedna litra zestokog obojenog jecmenog destilata iz Skotske i krece biznis.Posao onda cveta :sreca:
 
Da bas taj rad,lepo rekose stari ljudi(mislim na dedove iz mog i okolnih sela,a ne na Zaharija) ne rode rodne,vec mnoge i bili su u pravu.
 
Boli njega,tj odgovara im poplava,nizak prinos i sl...
Onaj batica iz osiguranja dodje i kaze da ti zito osteceno 25% a ono odvaljeno od leda i nema sta da se vrsi,pa ode kod druga tajFuna kom je zito bolje nego tvoje i napise da je njegovo sjeb.... svasta se radi u ovoj nasoj zemlji...
Kad se samo setim sta su radili u MZ kako su delili zemlju,ondasnje bonove za gorivo i sl,sad je srecom drugo stanje sad nas vode demokrate kojima puca k**** za atar i poljoprivredu.
 
Psenica je bila ponela odlicno ali vremenske prilike poslednjih mesec i po dana joj nisu prijale pa ce sasvim sigurno rod biti mnogo manji od ocekivanog i ko god nije u finansijskom skripcu neka saceka,mora biti bolja cena od ove cika Zaharijeve :zli:
 
Bitno je da imamo sada i viska zita blizu 300.000 t, nesto se suska i oko 900.000 t.Prosto da covek ne poveruje kakva muljaza je po sredi.

Socijalni mir se mora ostvariti,
JADNI MI :zli:
 
Jadan ovaj narod sta rade od njega lopovi mamu im njihovu :zli:,dabogda im za lekove trebalo sve to sto muckaju :zli:
 
Sta je jos gore,suska se (cuo na Tv) da robne rezerve mogu da otkupe SAMO 55.000 t ovogodisnjeg roda.
Sta to govori :sta:

Zar to nije dokaz da su prebukirani i da postoje viskovi ::lose:: ::svaka cast:: :bravo:
 
ja licno neverujem da ce biti ni tih 10 ::lose::

gledam onog sto treba da kaze cenu, pa se sav uvija i na kraju mislim da je reko 10 jer ga bilo sramota da kaze manje :zli:
 
bila je cena oko 10 dinara, a evro na 92. 109 eura/t. mislim da se ne bih ni sada bunio da bude ta cena, odnosno 11,33 din, jer je ta cena i na berzi u budimpesti odnosno oko 110 evra/t.
problem je sto nece da plate ni tu cenu, jer su prosle godine pojedinci masovno kupovali po 9,5 - 10 dinara, racunajuci da ce na prolece doci na 15-16 dinara. to se nije desilo i pukli su puno love, sada treba to naplatiti.
 
ja imam 19 kj :udri: greska u koracima,a rekao sam da cu samo za kucne potrebe sejati ::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh