Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima banda resenje za sve,kad je mali prinos onda je los kvalitet,a kad je dobar onda je velika ponuda.U svakom slucaju je dzabe.
Ja zito ne sejem vec neko vreme,sejem dvoredni jecam i to potrosim za svinje,a zita kupim 500 kg toliko mi treba za godinu dana.
Dvoredni jecam rano stigne,pa na strniste posejem modifikovanu soju.Ako stigne dobro je,ako ne ,onda je zaorem.
 
xsale je napisao(la):
Dvoredni jecam rano stigne,pa na strniste posejem modifikovanu soju.Ako stigne dobro je,ako ne ,onda je zaorem.
:nono: :nono: :nono:
Tako nesto je najstroze zabranjeno. Ja se slazem da je leftinije poprskati totalom nego pulsarom, ali tu soju posle pojedu svinje pa mi ljudi. Vec je bilo rasparave na temu modifikovane hrane na forumu. Ja sam izricito protiv toga, kao i vecina forumasa. Bar se nadam da su protiv :sta:
 
bojcetic je napisao(la):
xsale je napisao(la):
Dvoredni jecam rano stigne,pa na strniste posejem modifikovanu soju.Ako stigne dobro je,ako ne ,onda je zaorem.
:nono: :nono: :nono:
Tako nesto je najstroze zabranjeno. Ja se slazem da je leftinije poprskati totalom nego pulsarom, ali tu soju posle pojedu svinje pa mi ljudi. Vec je bilo rasparave na temu modifikovane hrane na forumu. Ja sam izricito protiv toga, kao i vecina forumasa. Bar se nadam da su protiv :sta:

[/quote]

Kazi mi od cega se pravi sojina sacma koja se uvozi?Kod nas je najstroze zabranjeno da se mnogo seje soja,kao sto je bio slucaj kad se masovno sejala GeMo soja.Onda bude jeftina,a i sacmu ne kupuje niko,posto svi imaju svoju.
Sta onda da prodaju ovi sto uvoze sacmu i od cega oni jadni da zive.

Da se zabrana odnosi na koriscenje GeMo hrane i ja bi je postovao,ovako joj je svrha samo da se obezbedi trziste za uvoznike.
Najjace je ono idiotsko objasnjenje zasto zabranjuju da se seje,a moze da se koristi GM hrana.
 
xsale je napisao(la):
bojcetic je napisao(la):
xsale je napisao(la):
Dvoredni jecam rano stigne,pa na strniste posejem modifikovanu soju.Ako stigne dobro je,ako ne ,onda je zaorem.
:nono: :nono: :nono:
Tako nesto je najstroze zabranjeno. Ja se slazem da je leftinije poprskati totalom nego pulsarom, ali tu soju posle pojedu svinje pa mi ljudi. Vec je bilo rasparave na temu modifikovane hrane na forumu. Ja sam izricito protiv toga, kao i vecina forumasa. Bar se nadam da su protiv :sta:

Kazi mi od cega se pravi sojina sacma koja se uvozi?Kod nas je najstroze zabranjeno da se mnogo seje soja,kao sto je bio slucaj kad se masovno sejala GeMo soja.Onda bude jeftina,a i sacmu ne kupuje niko,posto svi imaju svoju.
Sta onda da prodaju ovi sto uvoze sacmu i od cega oni jadni da zive.

Da se zabrana odnosi na koriscenje GeMo hrane i ja bi je postovao,ovako joj je svrha samo da se obezbedi trziste za uvoznike.
Najjace je ono idiotsko objasnjenje zasto zabranjuju da se seje,a moze da se koristi GM hrana.
[/quote]
Pa americka semenska kuca MONSANTO vec pokusava da na trziste EU ubaci i GMO Kukuruz a soja je odavno ispricana prica , a glavna stvar o zabranama setve je upravo zarada i prodaja na semenskoj soji i da ne bi bilo mlogo sacme , jebiga zavadi pa vladaj je parola...... ::lose::
 
cou sam da sojaprotein uvozi gm soju,tacnije menja za ovu obicnu. :zli: Ovde kao zabranjeno da se seje a drzava uvozi , ma nasa posla :udri:
 
bojcetic je napisao(la):
Ja tu soju nikad nisam sejao, niti cu. :cao:

Niko te i ne tera,ali obrati paznju na svinjetinu,posto je svaka svinja odgajena sa sacmom od GM soje.I Becej uvozi soju iz Argentine i prodaje ovde,a nasu "obicnu" soju izvozi.

Kod nas trava prorasta psenicu,rosa se i do ovih kisa zadrzavala skoro do podne,stvarno je ovo vreme katastrofa.
 
A nasi cute o ceni
Ala ce neko lepo da opere ::novac:: kada budu malo dali za psenicu.
Odmah izvoz tamo gde je jaca cena i vise ce da zaradi od nas proizvodjaca

:zli: :nono: :udri: ::lose:: ::svaka cast::
 
http://www.bse.hu/topmenu/trading_data/commodities_market/grainfutures .... Ovo je berza u Budimpesti ... ISPORUKA U AVGUSTU .... i cene su u realnom vremenu (menjaju se svakih 5min.).

I prosta racunica ... cena jedne tone je 35000 forinti jedna tona ... sto kalkulacijom dovodi: 100forinti=35.64din. ..... =12.474 din/kg ... e sada da li je to sa pdv-om ili nije to ne znam!!!
-----------------------------------------------------------

http://www.euronext.com/trader/summarizedmarket/stocks-2616-EN-FR0010538629.html?selectedMep=1 ..... Ovo vam je pariska berza ...

Tu je trenutna cena 138.08 eur/t +PDV .... sve vam govori ...
--------------------------------------------------------------


http://www.cmegroup.com/trading/commodities/grain-and-oilseed/wheat.html ..... Ovo vam je berza u cikagu .... ISPORUKA U JULU!!!

Cena je 465 dolara/bushel ... to kada se izracuna =14.39 din/kg +PDV.
---------------------------------------


STO DOVODI DO ZAKLJUCKA DA 9 ILI 11 DINARA ZA KILOGRAM PSENICE KOD NAS SAMO POKAZUJE KOLIKO ZARADJUJU NA NAMA I KOLIKO NAS PRAVE LUDIMA I BEDNICIMA DA NE ZNAMO KAKO DA IZADJEMO SA KRAJA NA KRAJ ..... LJUUUUUDIIIIIIIIIIIIIIIII UFFFFFFFF
 
Sada ce sve da izmisle samo da se dokopaju robe pa ce reci da je roba super i izvesce je u okolne drzave a mi cemo da jedemo stocno brasno umesto hleba. :ideja:

:sjasi: :(
 
zorancile je napisao(la):
Kažu da je naša pšenica lošijeg kvaliteta od madjarske, pa da je zato jeftinija. :sta:
MONTOYA je napisao(la):
da kod njih su bile bolje vremenske prilike :zli:
Jes' vala baš... Mađari su više plivali od nas.... Samo može biti da je neko pobrkao pšenicu sa rižom!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh