Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@tomica i @imt 550
Jesmoga skinuli JESMO aj sad kod mene u Pozarevac pa da ga vratimo :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1276886393[/time]
_________________________________________________
Mi , Narod je dozvolio evropi da unisti Srbiju i To TAJNIM ORUZIJEM KORUMPIRANOM VLADOM I jos gore KORUMPIRANOM OPOZICIJOM . Izvinite na :off_topic:
 
odosmo van teme, ali...
prilikom posete nekim ratarima u adi jedan cikica, madjarske nacionalnosti, na pitanje omladinaca sta bi sada trebalo uraditi, odgovara kako bi on probudio causeskua, tita i jednog madjarskog vodju i krenuo sve iz pocetka.
 
ma trebalo bi uhvatiti jednog i samo da ustane kad i mi , i da ide za nama ceo dan da placa sve sto i mi i da nista ne radi i da legne kad i mi, a da pre toga izracuna koliko je ulozio i kad i sta ce da zaradi, pa da zapamti za ceo zivot :off_topic:
 
cika_jova je napisao(la):
ja mislim da oni o poljoprivredi najvise misle, vidis da im nijedna oblast poljoprivrede nije strana, ne moze nista covek da smisli kako da zaradi dinar - na sve su mislili
Bas tako , zato poloprivreda jedina ostvaruje suficit :udri: :udri: :udri: a mi........... :sta: :sta: :sta:
A Zaharije bi za cenu od 9-10 dinara rekao:pa moramo da unapredimo proizvodnju , tu su naprimer podsticaji drzave za kupovinu masina za redukovanu obradu pa da smanjimo troskove a i da skladistimo psenicu kao PRAVI poljoprivrednici pa da je prodamo kad je najbolje(NIKAD....) ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
10dinara? Zar vi to tako olako prihvacate?
Pa to je stvarno mizerija.
Jel ima kakva reportaza o toj cijeni negdje na netu?
 
imt550

onaj njegov drugar sto je izneo cenu deset dinara rece:

troskovi po hektaru psenice su oko 600e, a cena oko 10 din
- znaci da bi bili na nuli mora da baci bar 6.5t -

pa - rece gospodin 10% - da mora da se radi puna agrotehnika i da se malo baca djubreta, treba jos vise da se ulozi pa da se isplati, a ne da se kuka na cenu :zli:
 
Taj je okoreli demokrata.Nemam ja nista protiv coveka nego protiv DELA koja ta opcija vodi.Bolesno :nono: ::lose:: :udri:

Slusam danas radio i vele da kakva je situacija zito bi trebalo da ima cenu 17 RSD jer je to min rentabilnosti sracunato sa svim troskovia proizvodnje.
Tesko da ce biti jer nema ko da te pare plati, uzece oni i dzabe samo da damo.Nema vise sramote,nestalo je morala.Pohlepa je stupila na scenu.
 
@codexnox
pa ja moram...ja imam za sad svega 2.5 kj,tako da ja moja ledja postavljati necu...e sad,ima ovde koji kupuju nove traktore,masine nove,nove automobile...njima izgleda to odgovara!
e oni bi trebalo prvo da dignu glas,al' posto oni cute,a dok cute njima je dobro!
 
Nema tu "oni" i "mi",svi ste u istim govnima...
Tih 10dinara,pa to nije ni 100e/t....Znaci svi svjesno cete prodati i ici u gubitak.
Jel niste culi da se prosvjedima rjesavaju takvi problemi?Ako sutite normalno da vas niko nece pitat za misljenje o cijeni...
 
codexnox je napisao(la):
Nema tu "oni" i "mi",svi ste u istim govnima...
Tih 10dinara,pa to nije ni 100e/t....Znaci svi svjesno cete prodati i ici u gubitak.
Jel niste culi da se prosvjedima rjesavaju takvi problemi?Ako sutite normalno da vas niko nece pitat za misljenje o cijeni...
mi tj. ja koji radim do 5 kj. psenice,a oni su koji rade mnogo,mnogo vise....ako se taj veliki pobuni i ja cu sa njima,al' da ja prvi pocnem da se bunim....boze sacuvaj....
 
KishRobert je napisao(la):
@codexnox
pa ja moram...ja imam za sad svega 2.5 kj,tako da ja moja ledja postavljati necu...e sad,ima ovde koji kupuju nove traktore,masine nove,nove automobile...njima izgleda to odgovara!
e oni bi trebalo prvo da dignu glas,al' posto oni cute,a dok cute njima je dobro!
::svaka cast:: ::svaka cast::
Imam 2kj za sebe da ostavimo brasno i to je to na ::novac:: od zita ne racunam,a kao sto on rece ima ovde puno vecih i jacih pa cute i samo kupuju nesto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh