Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Poskupelo je zbog rata u Ukrajini.
Dobro se secas,ali se ne secas razloga.Jos pre 24 februara,trzista su odreagovala rastom cena zitarica.
Korona je dala moment,a Ukrajina je zavrtela cene i spiralu inflacije.
Pogledas grafike rasta kukuruza zadnje 3 godine,lepo se vidi jesen 2020,kad se svet oporavio od prvog talasa korone,da krece trend rasta cena i inflacija.Pa onda Pitin daje gas i grafikon ima jedno 60° trend navise.Suludo...
 
Definitivno cene svaki dan padaju kako kukuruza tako i psenice. Psenicu sam godinama prodavao pocetkom novembra i super sam prolazio,posle krene cena da pada i tek u februaru krece da se penje, cak i predje cenu iz novembra,ali tesko da nadoknadi lager i fumigacije. Ove godine nisam prodao i mislim da sam pogresio.
 
Što se tiče pšenice, već posle žetve sam rekao da je puštam kad dodje na 45. Dotle ću je prodavati samo onoliko koliko mi u tom momentu zahtevaju obaveze, pa kako bude... ali da ne kvarimo temu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ako sam dobro shvatio Kina pušta 30.11-og 40k miliona tona pšenice iz nekih rezervi u prodaju.......
Pričao mi shef koji je svojevremeno poslovno duže boravio u Kini da oni uopšte i ne jedu hleb ! Kaže , jedu u manjoj količini jedino neke pirinčane pogačice . Po prirodi posla kretao se najviše po periferijama i nije se zadržavao u većim gradovima . U tim lokalnim hotelima u kojima je bio smešten nije video da bilo ko konzumira beli hleb .
Dešavalo se da prodje pored rudnika iz kojih Kinezi iznose ugalj na obrmacama . Znači nema sina ni kolica na njima da tovare i isteruju ugalj već sve ručno ! Videvši da je zacudjen lokalni političari su mu objasnili kako njihova država može da im obezbedi bolje radne uslove ali oni eto žele da zaposle što više ljudi pa zbog toga nisu modernizovali rudnik ?
Da ne bude zabune ovo je priča od pre 20god .
 
Ево да и ја нешто напишем... Апотека "ратар" размењује кукуруз за робу из њиховог асортимана (хемија, семена, ђубрива, концентрати...) и рачунају га на 40 дин. Исти тај кукуруз продају по 50 дин. Иначе код мене на пијаци и код куће иде по 42...
 
I jos uvek si misljenja da ce od Februara pa na dalje da ode 10 din vise nego sada?
Obozavam pozitivne optimiste
Uvek sam, što ti kažeš, pozitivan optimista. Nisam nikad ni bio mišljenja da će doći do 45, samo sam rekao ako dodje do 45 onda puštam sve. Ali u ovom ludilu sve je moguće...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja svoje skladište nemam.
Troškovi lagera su mi veliki.
Na nivou 200.000 mesečno.Treba mnogo da skoči cena da BiH nesto ućario.
Cene svih proizvoda su prenaduvane.Kako će to da plati neko kome plata iznosi 500 evra nisam pametan i ti ljudi imaju decu.
 
Ako je trošak 200k mesečno. Prvo što treba da uradiš je da napraviš skladište bar za deo robe (koje najviše imaš) onda sve ostalo.
 
Nazad
Vrh