Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Tajfun levo , desno ali o ceni nema ni reci! Kod mene sa lagera dostigao cenu od 34 din/kg, malo - malo pre ce biti 30 din/kg nego 40 din/kg

sve sa PDV
 
Sa kukuruzom se kockam, pola psenice otislo po 41, izgleda da je trebala sva da ode , ali sta je tu je.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Ja se druze kockam sa 3.5 vagona soje, koja je trebala da ode odavno a stoji jos uvek...malo mi bilo 85 dinara, izgleda da cu je prodati na kraju ispod 70 kako je krenulo sa cenama...kukuruz sa sada na lageru pa nek ceka ili bolju cenu ili losiju..kako god okrenes najebes...
Kako би најебао да си дао соју на 85д?
 
Kako би најебао да си дао соју на 85д?
Зато што са неком културом прођеш добро, на две лоше и тако најебеш....када би ми сви знали који је прави тренутак да се прода и да се фино азради сви би били богати људи..али се ми коцкако и у 90% нашег времена, омашимо јер се надамо ајде још који динар горе...па онда се деси ово што се деси, пад цена и не види му се крај...

Надали смо се сви да ће цена соје ићи горе, јер је то некада био тренд, када је нема на тржишту...сада то више није тренд и немој да ми је неко споменуо МАТИФ тамо је 90% соје ГМО, наша није и има другачију цену од те....
 
Ja se druze kockam sa 3.5 vagona soje, koja je trebala da ode odavno a stoji jos uvek...malo mi bilo 85 dinara, izgleda da cu je prodati na kraju ispod 70 kako je krenulo sa cenama...kukuruz sa sada na lageru pa nek ceka ili bolju cenu ili losiju..kako god okrenes najebes...
Pa kako najebes ako ti ne trebaju pare
Nije mi tu bas neka logika
Kockas se sa ako sam dobro razumeo preko 2.5miliona dinara jer ti ne trebaju pare i kockao si se kako kazes i verovatno si izgubio
I sad neko pise ocuvanje socijalnog mira ovo ono u 80% slucajeva ovde na forumu ljudi kukaju jer nisu uzeli pare jer im nisu trebale
 
Pa kako najebes ako ti ne trebaju pare
Nije mi tu bas neka logika
Kockas se sa ako sam dobro razumeo preko 2.5miliona dinara jer ti ne trebaju pare i kockao si se kako kazes i verovatno si izgubio
I sad neko pise ocuvanje socijalnog mira ovo ono u 80% slucajeva ovde na forumu ljudi kukaju jer nisu uzeli pare jer im nisu trebale
Nije samo razlog da nisu trebale pare nego su hteli da bude mnogo veca cena, pa sad kad je manja jbg. Al bez sekiracije ici ce gore, cim je malo dole krenulo odmah kuknjava
 
Bane sve ok sto kazes ali Kako nekom ne treba 2,5 miliona dinara???
znaci da nezna da ih koristi i ulaze ili su zaista "puni dzepovi" a to je vec nesto sasvim drugo,slozices se
 
Pre 15-tak dana bio sa jednim čovekom. Pitam ga mišljenje za cene. Kaže on meni "Jel ti misliš da je realna cena žita 40+dinara? Kaže radiš ukupno 3 sata godišnje na tom jutru i hoćeš da ti ostane zarada od 1000€, e pa neće da može. Cena će pasti na oko 28-32din." Ja se okrenuo i otišao, misleći lupa gluposti. Ipak ko da je imao info iz prve ruke.


Što se kukuruza tiče. Ljudi koju na proleće budu hteli da hrane nešto za sebe. Mislim da neće imati gde da kupe kukuruz, jer po kućama nije ostavio skoro niko, već sada ga traže kao da je od zlata.
 
Pre 15-tak dana bio sa jednim čovekom. Pitam ga mišljenje za cene. Kaže on meni "Jel ti misliš da je realna cena žita 40+dinara? Kaže radiš ukupno 3 sata godišnje na tom jutru i hoćeš da ti ostane zarada od 1000€, e pa neće da može. Cena će pasti na oko 28-32din." Ja se okrenuo i otišao, misleći lupa gluposti. Ipak ko da je imao info iz prve ruke.


Što se kukuruza tiče. Ljudi koju na proleće budu hteli da hrane nešto za sebe. Mislim da neće imati gde da kupe kukuruz, jer po kućama nije ostavio skoro niko, već sada ga traže kao da je od zlata.
40 dinara nije realno kad bi svaki puta prinos bio 10 do 15% losiji od potencijala gdje ste vi.
A realna je iz razloga stto nekad zna podbacit i 70% urod.
Evo danas je 25.11. U nasem ataru i danas lete lisne usi/cikade nazovite ih kako zelite....
 
40 dinara nije realno kad bi svaki puta prinos bio 10 do 15% losiji od potencijala gdje ste vi.
A realna je iz razloga stto nekad zna podbacit i 70% urod.
Evo danas je 25.11. U nasem ataru i danas lete lisne usi/cikade nazovite ih kako zelite....
A o 3 sata na jutru to moze pricati nekome ko radi tablu a di su parlozi i ostali tu se radi i 10 sati po jutru.....
 
Nazad
Vrh