Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Slabo, on je u sustini naj tvrdji za trgovinu i kod njega se dogovori kao od sale gaze ako nema avansa a cena se koleba. A kada te pozuruje sa avansom znaj da je cena 20-50 para veca, znaci nema bas normalne trgovine sa njim.
 
Ako ste imali kise,to je malo soje,bar tu blizu 4t ,i same 4 t po ha mora izgurati.Onda pored tih prinosa,koliko ostane ciste zarade iz soje a koliko iz repe ?,soja tvoje seme,bez azotnih djubriva.Repa ?,prikolica vestaka po hektaru ,seme ,hemija i skuplja nego u soji...nzm.Napisite ko hoce koliko su ulaganja u repi,koju cenu dobijate po toni ili kako se vec gleda pa cemo videti zajedno sta je bolje.
A tu je i obrada zemljista nakon repe,tezina,potrosnja goriva,kao i narednih usev kakav ce biti po pitanju prinosa,ili dva.
Sorry za :off_topic:.
 
Poslednja izmena:
Soja me sa zakupom,seme,100kg djubriva,hemija,nafta i kombajn kostaju cca 420e po jutru.
Repa repromaterijal sa 450kg djubriva po jutru,seme,hemija kosta 500e po jutru, zakup,nafta i vadjenje jos 400e to ukupno 24.5 t/kj ulog ukupan.
Na repu mogu da dozem i ostali repromaterijal za druge kulture, avans ako zatreba i kratkorocan i dugorocan.

Oranje kako radi veliki kombajn po suvom nikakva razlika, a prinos... racunaj da sam na repistu imao oko 95-100 meteri klipa po jutru kog sam obrao.

Soju i kukuruz repromaterijal za kes uzimam pa u kalkulaciji idem jeftinike cene, da mogu za repu a probacu sl godinu sve sam da finansoram bila bi i veca zarada.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh