Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Upravo sada na TV ministar poljoprivrede priča kako ćemo imati rekordan rod kukuruza ikada i da treba da budemo realni, to što par tačaka oko Zrenjanina i Vršca ima podbačaj roda nije reprezantivno i nije suša. Imali smo i odličan rod pšenice, rekordan rod... itd. Bar ako neće da pomogne, onda ne mora da odmaže.
 
Ako to stavimo na papir sa sledecom racunicom:

The inflation rate in the eurozone between 2007 and today has been 20.86%, which translates into a total increase of €3.34. This means that 16 euro in 2007 are equivalent to 19.34 euro in 2020. In other words, the purchasing power of €16 in 2007 equals €19.34 today. The average annual inflation rate has been 1.36%.

Ili 15 dinara danas je kao 12.10 dinara 2007-e.
 
Može i kod nas . Samo ko će u čardak , a ovako da se vrši i prodaje odmah , teško još uvjek .
Inače , evo ima već par dana , ovi iz "PD Semberija " skidaju svoj kukuruz , suše ga i prodaju , cijena je u odnosu na prošle godine više nego dobra, trenutno naravno , a daju ga kako sam ja čuo 39 maraka po metru , ide roba za FBIH.
 
Daleke 2007 god.u septembru otkupljivaci su placali oko 16din a sad oko15din nemam komentar.
А ја колико се сећам те 2007, крај Септембра, почетак Октобра је био 18,7 или 17,8 одмах плаћање по силаску са ваге......и онда је кренуо пад цене.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
А ја колико се сећам те 2007, крај Септембра, почетак Октобра је био 18,7 или 17,8 одмах плаћање по силаску са ваге......и онда је кренуо пад цене.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
Pa to sam procito na prvoj strani,
 
Kod nas ima neko prepucavanje svi placaju 16.2 din/kg do 14.5%...sada mi dobro prolazimo. Dana radili neku njivu Fao 300 13.2 vlaga , prinos nekih 5200kg po jutru....
 
Nazad
Vrh