Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: This feature currently requires accessing the site using the built-in Safari browser.
Mislim da opet gresis kao i za ono da ce tesko cena soje preko 40 din u zetvi...imace cena konstantan uzlazni trend,sad je frka svi predaju ali se cena ne predaje.Gledam ubedjivanja na prijemima da se predaje tu.Svako svoju pricu kako ce imati najjacu cenu.Treba cekatiA nebojte se,nece nasi dozvoliti da se oparimo,taman posla da cena skoci previse.
@Na
Repa kosta 100.000din po jutru bruto da proizvedes 4+v/kj kad pokisnes. Ja ne znam kako si ti izracunao 500e. Koristim betanal, goltix, lobtrel, safari. Samo goltix 3l/ha je 100e gde je cerkospora 5-6x
Seme 130e*1.2sj*1.1(pdv) = 175e/ha tj 100e po jutru, goltix i betanal su oko 25e litra uk 3.5l i jednog i drugog = 90e, pola litre lontrela oko 10e i apexa nekog 70gr po jutru na cenu nepunih 20e, pipa oko 10-15e, djubriva 450kg djuture oko 150e kosta + graminicid oko 15e = 400e do cerkospore. U cerkospori sam potrosio Duett 10e, Sekvenca 35e + Galofungin 13e + Blauvit 45e = 105e. Na ovakav ulog je prinos bio oko 72t/ha.@Na
Repa kosta 100.000din po jutru bruto da proizvedes 4+v/kj kad pokisnes. Ja ne znam kako si ti izracunao 500e. Koristim betanal, goltix, lobtrel, safari. Samo goltix 3l/ha je 100e gde je cerkospora 5-6x
I ovde se na tih 500e dodaje 300e za zakup i naftu i jos 100e za vadjenje. Ukupno oko 900e svi troskovi.Kad sam imao repu 2015 godine mene kostao 115 000 din jutro sa arendom od 20 000 din po jutru . Nemojte ljudi farbati realnost . Tesko mi je da poverujem da se inputi u medjuvremenu prepolovili, Ovo mozes da pricas onima koji repu su videli samo na slici.
Nek Sandor napise koliko mu je kostalo ove godine, to ce biti merodavno a ne ona koji radi za seceranu.
p.s. Samo Yarina djubriva po 200 kg/ jutro po tadasnjoj ceni od 67 din/kg su skoro 150 eur , gde su azotna djubriva onda??
cena kukuruza kod nas trenutna luda kuca, ko koga kako da za je..e, u jednom momentu 17 din/kg , a za dva sata 15.60 din/kg i tako u krug uglavnom!
Ovo slusam 10ak godina od tebe.Necu ni ja da kvarim temu. Ja sebe ne vidim u toj proizvodnji vise. Sejamo kuk i soju, kad i to s*ebu onda u arendu tajkunima i svi u Nemacku da brisemo guze svaPske.
p.s. jel vidis da je 100k. I sa zakupom 250e je 100k. Necu da racunam precizno.I ovde se na tih 500e dodaje 300e za zakup i naftu i jos 100e za vadjenje. Ukupno oko 900e svi troskovi.