Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Kod nas na lokalnom silosu placaju 15,5 din sa pdv i tendencion cene na dole.
 
Danas trgovano na 16+pdv.
Razmisljam se da dam na ovu cenu svu kolicinu, kaze mi drugar "jel si lud il ti noge smrde" deficit kukuruza je u celom sveru i ameri ce ga uvoziti! Sa druge strane se prica o nekoj zabrani izvoza uskoro!
 
Amerima je ono nevreme puno kukuruza povaljalo,moze biti i do toga,a i soje im nisu nesto.A nebojte se,nece nasi dozvoliti da se oparimo,taman posla da cena skoci previse.
 
Tomsin kod nas otkupljuje po 16 rsd sa pdv tel kel, šalju kamione, besplatan prevoz samo ide jako kilavo, jedan kamion dnevno.
 
@Na
Repa kosta 100.000din po jutru bruto da proizvedes 4+v/kj kad pokisnes. Ja ne znam kako si ti izracunao 500e. Koristim betanal, goltix, lobtrel, safari. Samo goltix 3l/ha je 100e gde je cerkospora 5-6x
 
A nebojte se,nece nasi dozvoliti da se oparimo,taman posla da cena skoci previse.
Mislim da opet gresis kao i za ono da ce tesko cena soje preko 40 din u zetvi...imace cena konstantan uzlazni trend,sad je frka svi predaju ali se cena ne predaje.Gledam ubedjivanja na prijemima da se predaje tu.Svako svoju pricu kako ce imati najjacu cenu.Treba cekati
 
@Na
Repa kosta 100.000din po jutru bruto da proizvedes 4+v/kj kad pokisnes. Ja ne znam kako si ti izracunao 500e. Koristim betanal, goltix, lobtrel, safari. Samo goltix 3l/ha je 100e gde je cerkospora 5-6x
@Na
Repa kosta 100.000din po jutru bruto da proizvedes 4+v/kj kad pokisnes. Ja ne znam kako si ti izracunao 500e. Koristim betanal, goltix, lobtrel, safari. Samo goltix 3l/ha je 100e gde je cerkospora 5-6x
Seme 130e*1.2sj*1.1(pdv) = 175e/ha tj 100e po jutru, goltix i betanal su oko 25e litra uk 3.5l i jednog i drugog = 90e, pola litre lontrela oko 10e i apexa nekog 70gr po jutru na cenu nepunih 20e, pipa oko 10-15e, djubriva 450kg djuture oko 150e kosta + graminicid oko 15e = 400e do cerkospore. U cerkospori sam potrosio Duett 10e, Sekvenca 35e + Galofungin 13e + Blauvit 45e = 105e. Na ovakav ulog je prinos bio oko 72t/ha.
I necu vise da kvarim temu.
 
Kad sam imao repu 2015 godine mene kostao 115 000 din jutro sa arendom od 20 000 din po jutru . Nemojte ljudi farbati realnost . Tesko mi je da poverujem da se inputi u medjuvremenu prepolovili, Ovo mozes da pricas onima koji repu su videli samo na slici.
Nek Sandor napise koliko mu je kostalo ove godine, to ce biti merodavno a ne ona koji radi za seceranu.

p.s. Samo Yarina djubriva po 200 kg/ jutro po tadasnjoj ceni od 67 din/kg su skoro 150 eur , gde su azotna djubriva onda??

cena kukuruza kod nas trenutna luda kuca, ko koga kako da za je..e, u jednom momentu 17 din/kg , a za dva sata 15.60 din/kg i tako u krug uglavnom!
 
Kad sam imao repu 2015 godine mene kostao 115 000 din jutro sa arendom od 20 000 din po jutru . Nemojte ljudi farbati realnost . Tesko mi je da poverujem da se inputi u medjuvremenu prepolovili, Ovo mozes da pricas onima koji repu su videli samo na slici.
Nek Sandor napise koliko mu je kostalo ove godine, to ce biti merodavno a ne ona koji radi za seceranu.

p.s. Samo Yarina djubriva po 200 kg/ jutro po tadasnjoj ceni od 67 din/kg su skoro 150 eur , gde su azotna djubriva onda??

cena kukuruza kod nas trenutna luda kuca, ko koga kako da za je..e, u jednom momentu 17 din/kg , a za dva sata 15.60 din/kg i tako u krug uglavnom!
I ovde se na tih 500e dodaje 300e za zakup i naftu i jos 100e za vadjenje. Ukupno oko 900e svi troskovi.
 
I ovde se na tih 500e dodaje 300e za zakup i naftu i jos 100e za vadjenje. Ukupno oko 900e svi troskovi.
p.s. jel vidis da je 100k. I sa zakupom 250e je 100k. Necu da racunam precizno.

Treba da ispadne 200k bruto po jutru minimum da bi se ljudi drndali oko toga. Nemas leta, prolece ti pocinje ranije. Vadjenje, prevoz, kaliranje. Nedaj Boze vrate ti kamion ako ima trule. Ja to nemam snage vise ni zivaca.
 
I na vise na 105 000 po jutru treba ti 24.5t/kj plative sto je pi...dim za napraviti. Imam 16,5t/kj cisto puta 36.7e/t = 605e/kj. Jos za sl godinu ide pola semena gratis.
 
Svaka cast ko ima 7t/kj prosek i tu cenu. Nikad nisam imao prosek 7t/kj, bilo je da opali ali ni blizu da prosek bude toliki.
Od repe sad dobijam novce zatvaram arende, kupujem naftu povoljnije, djubrivo. Kukuruz dok doceka tu cenu ode ga 5-10% na lager i toskove., a arendasi nece da cekaju, repromaterijal skuplji.
Da ne kazem sto mi pre par nedelja zafalilo para za neke radove i uzeo malo avansa, soju bih morao u tom momentu u zeleno da prodam po 38 a kukuruz po 14din.

I ne merem vise pisati. Moze u temi za repu. Kad odes za Nemacku i odnmoris njive taman da se prosirim malo do Backe. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
I ja se sto kaze Bojcetic godinama drzim sa soje i kukuruza dok ne pukne i to a puci ce kad samo naidju 2 prave suse zaredom ko sto je kod mene bili 11 i 12te pa da vidis kako se potone za cas . Samo tada treba reagovati na vrijeme to sam se uvjerio . Kad naidje takva kriza netreba kalkulisati i glumiti neki ponos . Odma prodavati sta god nije bas stoposto neophodno i mehanizacije i malo zemlje ako treba al da se ne uvaljuje u nepotrebno .
Gdjes porediti zitarice osnovne sa vockicama bostanom i slicnim glupostima .
Sa druge strane ima i ona da treba traziti pare tamo gdje si izgubio.
 
Momo slazem se samo drugacije to gledam. Resio sam psenicu ne sejem 2 godine i nema veze sto je ove godina rodila i bila dobra cena.
Isto lane repu uveo, ove godine suncokret i nema veze sto mi je najslabiji sa zaradom. Najgore je ici za drugima i gledati de je ko zaradio prosle.godine. drzim se svog plodoreda pa de sta rodi i omasi jbg.
 
E baš zato ja ne odustajem od pšenice, zaradim jednom u par godina, ali nema boljeg preduseva, univerzalnog, za sve.. Ok, ni soja nije loša, al kod mene ne uspeva baš nešto... Posle 'šen'ce opalim 'kuruze ondak cena kuruza može i da varira...
 
Nazad
Vrh